Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Jak vybrat skryté zárubně dveří?

  

Stavíte od základu nový dům nebo rekonstruujete byt po babičce? Určitě se dříve či později nevyhnete otázce, jakým způsobem zavěsíte dveře. Zda budete někde bourat, případně dozdívat, je jen na vás. Líbí se vám posuvné dveře, které se schovají do zdi? Milujete vaši barvu na zdi natolik, že ji necháte přenést i na dveřní křídlo?

Jedno staré přísloví praví: „Kdo má dveře, ten bydlí.“ Dveře jsou neodmyslitelnou součástí každého domova. Slouží ke vstupu, oddělují exteriér a interiér, utěsňují otvory ve zdech. Dalším bonusem je zajištění soukromí. Do zavřené místnosti nikdo nevidí.

Typy zárubní

Dveře, respektive dveřní křídlo, se osazuje do zárubní. To je nosný rám. Dlouho bylo používané kvalitní dřevo bez kazů a suků. V dobách hojné výstavby panelových domů se užívaly ocelové prvky. Ty pak byly zcela nahrazeny nebo aspoň překryty oblíbenými obložkovými zárubněmi.

Všechny tyto druhy zárubní jsou sice funkční, ale neestetické. Jejich vadou, je zasahování do prostoru. Ze zdi vyčnívá nejen dveřní křídlo, ale i rám. Na oba prvky se práší a svým způsobem narušují harmonii pokoje.

Skryté zárubně – nové řešení

Při výběru zárubní do vašeho domova, je vhodné myslet na celkový dojem, jaký chcete z místnosti mít. Líbí se vám klasický styl, moderna nebo od každého trochu? Preferujete přiznané obložené zárubně nebo hledáte něco jiného? Už jste slyšeli o novince neviditelných dveří?

Designéři a stavebníci dali hlavy dohromady, vymysleli chytrý produkt, a tak jsou dnes na trhu i tzv. skryté zárubně a stavební pouzdra.

Jednotná plocha

Představte si čistou místnost bez zbytečných výčnělků, rušivých elementů a vizuálně dělených ploch. Přesně tak funguje skrytá zárubeň. Bezobložkový rám je zcela zapuštěn do zdiva. Stěna, rám a dveřní křídlo tvoří jednu dokonalou linii.

Tento moderní systém je novým trendem v bydlení. V jednoduchosti je krása. Skvělou zprávou je to, že tento typ ukotvení dveřních křídel je vhodný pro otočné i posuvné dveře. Zasadit se dá jak do zděných, tak i sádrokartonových příček. Co se týká velikostí a tvarů, nejste omezeni. Vyrábí se v klasických i atypických rozměrech. Dveře navíc můžete opatřit malých kovovým rámečkem. Záleží na osobních preferencích a na vzezření dané místnosti.

Pokud stále nevíte, jaký typ zárubně si vybrat, přečtěte si pár výhod:

  1. Prostor – Nezatěžují prostor svým těžkopádným vzhledem. Dokonale splývají a interiér působí velmi čistě.
  2. Variabilita – Dokážou se přizpůsobit. Dají se natřít na jakoukoliv barvu. Dají se potáhnout jiným materiálem. Stačí zapojit fantazii majitele.
  3. Atypičnost – Nejen, že dokážou vyplnit atypický průzor ve zdi. Lze nadpraží vytáhnout až ke stropu. V podstatě splynou natolik, že může být někdy obtížné je v pokoji nalézt.
  4. Design – Jejich vzhled je netypický a moc krásný.
  5. Typ kování – Otočné dveře lze otevřít na obě strany. Úhel je 180°.

 

Před koupí

Než se pustíte do nakupování a následného montování, odpovězte si na otázku, jaký typ dveří použijete. Vezměte v potaz I fakt, že tato upravené zárubně již netvoří nosný prvek. Je nezbytně nutné doplnit překlad nad dveře pro zachování bezpečnosti a stability celé stavby.

Při zvolení klasiky, tedy otočných dveří, jsou pro vás vhodné skryté zárubně. Pro posuvné jsou nachystané skrytá stavební pouzdra.

Poslechněte svou intuici

Nebojte se inovací. Nelpěte na zavedených věcech. Díky novinkám se váš domov stane velmi příjemným a exkluzivním. Jděte dopředu s dobou a vyberte si to nejlepší, co trh nabízí. Mnoho výrobců již má tyto produkty ve svém portfoliu. Stačí najít toho pravého.

Skryté zárubně jsou pro všechny, co milují design, čisté linie a moderní přístup k životu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články