Prasklá sprchová vanička je nepříjemný problém. Nejlepším řešením by samozřejmě byla její kompletní výměna pro zajištění maximální funkčnosti. Pokud však chcete vyzkoušet jednodušší možnost opravy, přečtěte si následující postup opravy.
Práce na stavbě
Než začneme stavět
Základy
Hydroizolace
Vlhkost
Zdivo
Stropy
Schodiště
Omítky
Podlahy
Zateplování
Stavební materiály
Základní materiály
Zdící materiály
Stavebni desky
Tepelné izolace
Střešní krytiny
Dřevo
Práce kolem domu
Terénní úpravy
Oplocení pozemku
Zpevněné plochy
Bazén
Pergoly a přístřešky
Garáž
Prasklá sprchová vanička je nepříjemný problém. Nejlepším řešením by samozřejmě byla její kompletní výměna pro zajištění maximální funkčnosti. Pokud však chcete vyzkoušet jednodušší možnost opravy, přečtěte si následující postup opravy.
O ploty je důležité se dobře postarat, pravidelná údržba i nátěr pomohou zvýšit životnost plotu o několik let. Jak často ploty natírat většinou záleží na celkové kvalitě plotu, nátěru, který byl použit i pečlivosti jeho nanášení. Existují ale obecná doporučení, která se vám budou hodit.
Chystáte se malovat? Řekne se to snadno, ale realizace už je náročnější. Důležitá je důkladná příprava, zjistěte, co vše potřebujete pořídit a na co se připravit.
Pokazila se vám vodovodní baterie a nevíte, jak ji vyměnit? Její výměna ve skutečnosti není tak složitá a zvládnete ji sami. Ať už doma máte nástěnnou baterii umístěnou ve zdi, nebo baterii stojánkovou, která je umístěna přímo na umyvadle či dřezu, postup výměny je stejný.
Známe to všichni - najít spolehlivého řemeslníka či firmu zabere spoustu času a někdy stejně nejsme spokojeni s výsledkem. Přitom kvalitní a poctivý řemeslník je základem nejen dobře provedené rekonstrukce, někdy i šťastného manželství. Ať už hledáte řemeslníka nebo firmu, budou se vám hodit následující tipy.
Při upevňování poliček, zrcadel a jakýchkoliv dalších prvků na zeď je hmoždinka nepostradatelným pomocníkem. Může se však stát, že hmoždinka ve zdi nedrží dobře. Jak k něčemu takovému dojde? A především: jak takový problém vyřešit?
V těchto krásných podzimních dnech provádím úpravu železo-betonového stropu (tvořeného z H ocelových nosníků a monolitické desky mezi nimi) pomocí diamantových brusných kotoučů. Strop bude sloužit jako terasa. Konkrétně potřebuji zbrousit několik nerovností a nečistot vyzrálého betonu, tak dokonale, abych jej mohl následně napenetrovat, nanést tekutou lepenku od Den Bravenu a vyrovnat opravnou vyrovnávací hmotou. Tekutou hydroizolaci nebudu nanášet v celé ploše, ale pouze na H nosníky a do cca 10 cm plochu kolem nosníků.
Ne u všech staveb jsou dodržovány standardní rozměry zárubní, do kterých se usazují dveře. To může být problémem, pokud se rozhodneme dveře vyměnit, protože na trhu nenajdeme rozměr dveří, který by nám vyhovoval a bylo jej možné snadno nasadit. A právě proto můžeme stát před otázkou: "Jak zkrátit dveře?".
Možná jste se s tím u vás doma nesetkali a určitě vám to nepřejeme, ale křivá podlaha je komplikací, s níž se setkává mnoho lidí, kteří kupují starší byty a domy. A věřte, že chůze po křivé podlaze není nic příjemného. I proto jsme se rozhodli sepsat několik nápadů jak vyrovnat křivou podlahu. Vyrovnání podlahy není hračkou, ale dá se zvládnout. Pojďme se podívat, jaké jsou možnosti.
Nabízí se odpovědět, že nejlépe ve chvíli, kdy to byt potřebuje a kdy na to máme peníze. Než se do rekonstrukce dáte, měli byste si odpovědět na několik základních otázek.
Trativod je určen na odvádění nebo vsakování dešťové nebo vyjímečně odpadní vody. Kde všude se používá a jakým způsobem se buduje?
Chcete se pustit do rozsáhlejší rekonstrukce domu, ale nevíte, kde na to všechno vzít peníze? V takovém případě máte na výběr v zásadě čtyři možnosti financování. V případě rekonstrukce je navíc potřeba počítat s tím, že odhadovaný rozpočet se může kvůli nečekaným problémům zvýšit. Raději tak dopředu připočítejte zhruba 10 % jako rezervu pro nutné případy.
Každý z nás si přeje žít v krásném prostředí a k tomu patří i kvalitní a pěkná podlahová krytina. Většinu podlahových krytin lze opravovat velmi obtížně - linoleum lze vyříznout a nahradit jiným kouskem, vinylové dílce lze vyměnit jeden za druhý. Existují však dřevěné podlahy, které můžeme renovovat v několika krocích a zachovat si je tak na delší čas. Náš článek se právě tématu, jak na renovaci podlah?, bude věnovat.
Před každou větší rekonstrukcí je na řadě důkladné bourání nevyhovujících a znehodnocených konstrukcí. Týká se to také stropů, jejichž správné vybourání, které nepoškodí statiku domu, není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Záleží na použitých materiálech, technickém stavu stavby a dalších detailech. Pokud jsme na pochybách a nemáme kompletní stavební dokumentaci, raději si přizveme odborníka, ať neuděláme více škody než užitku.
Zažíváte ve vašem domě nepříjemné pocity při pohledu na strop? Ten vypadá velmi nepěkně, je na mnoha místech vlhký nebo se dokonce hýbe, když vám nad hlavami v patře běhají děti. Pak jste na správném místě, protože právě v našem článku si společně odpovíme na otázku, jak zpevnit strop? A věřte, že způsobů je hned několik.
V panelákovém bytě se občas můžete setkat s tím, že mezi panely na stropě je viditelný přechod. Jak se dá podobný problém vyřešit?
Vodovodní přípojka je připojením na vodovodní řadu prostřednictvím vhodně dimenzovaného potrubí, které je navrženo s ohledem na předpokládanou spotřebu konkrétní nemovitosti, a ventil regulující přítok vody z veřejné vodovodní soustavy. Pokud dojde k poškození nebo ztrátě funkčnosti, případně je-li přípojka za svou životností, ale je potřeba ji pro nemovitost dále využívat, provádí se rekonstrukce (tedy výměna potrubí a provozních částí) vodovodní přípojky. Vodovodní přípojka nepředstavuje samostatné vodní dílo, její realizace nebo rekonstrukce však musí být schváleny příslušným úřadem.
Koupelnu můžete vylepšit, i pokud není její zařízení poškozené nebo prostě nemůžete bourat. Záleží jen na tom, jak moc chcete investovat a kolik času se chcete úpravám věnovat. Všechny možnosti, jak si koupelnu bez bourání vylepšit, zvládnete svépomocí.
Upravit si byt podle vlastních představ není nic zvláštního, neboť každý z nás se cítí dobře ve zcela odlišném prostředí. Pokud máte byt ve svém vlastnictví, můžete v něm provádět jakoukoli rekonstrukci, kterou si přejete. U nájemních bytů to bývá složitější, vše je závislé na nájemní smlouvě a zákoně, případně domluvě s majitelem bytu, který vám vystaví i dodatky ke smlouvě, kde bude rekonstrukce zahrnuta. Rekonstrukce nájemních bytů není příliš oblíbená pro nájemníky, nikomu se nechce zbytečně platit za byt, který jim nepatří.
Většina mladých lidí na počátku své životní cesty volí malý byt v paneláku, tzv. garsonku. Ta velmi často nesplňuje prostorové nároky, je totiž velmi malá a její ztísněný prostor nedostačuje a to především v případech, kdy chtějí pozvat přátele nebo si najdou životního partnera. Přesto je tu řešení, které může i z malé garsonky udělat prostor, který bude krásný a vzdušný. Jen je otázkou jak na to? Jak bychom tedy měli postupovat při rekonstrukci garsonky?
Výměnu balkonových dveří lze zvažovat z mnoha důvodů. Častým problémem, který vyžaduje tuto rekonstrukci je špatné těsnění, které z domu či bytu odvádí příliš mnoho tepla a způsobuje tak neúsporné zacházení s energií. V jiném případě lze vyměnit objekt za novější plastovou verzi, která bude působit esteticky a nahradí tak staré a okoukané materiály. V neposlední řadě se také může jednat o špatné minulé provedení, s tím související komplikace při používání a rozhodnutí tento prvek napravit.
V klasickém paneláku u nás bydlí poměrně velké množství lidí a zřejmě ještě hodně dlouho tam bydlet budou. Ale pokud chcete v paneláku bydlet jako v 21. století a ne jako v retro seriálu, rekonstrukci se nevyhnete. Než se vrhnete do vlastních stavebních prací, neměli byste podcenit přípravu.
Jako u všech skvrn, způsob odstraňování skvrn od plísně se liší podle toho, z jakého materiálu je odstraňujeme. U plísní ale platí navíc, že odstranění skvrny je jen napravení důsledku. Abyste za čas nemuseli čistit znova, je třeba se zbavit příčiny plísně. To je obvykle nadměrná vlhkost, nedostatečná izolace a chybné větrání. Obecně platí, že na plíseň funguje kyselé (citron, ocet), ale ne každý materiál je zvládne bez trvalých následků (nezkoušejte to třeba na kožené rukavice, jeden pár jsem si tak dokonale zničila).
Ačkoli se před lety zdálo, že s nástupem plovoucích podlah parketám odzvonilo, populární jsou stále. Ve starých domech mohou opravené parkety perfektně dotvořit historický interiér, ale uplatní se i ve zcela moderně zařízených místnostech. Ale právě ve starších domech se můžete setkat s jedním nepříjemným jevem – vrzáním parket.
Pokud chceme kolem domu nebo na zahradě zpevnit nějakou plochu, nemusíme ji proměnit v masu asfaltu nebo betonu. Elegantním spojením pevného a zároveň zeleného podkladu je zatravňovací dlažba neboli zatravňovací tvárnice. Skvěle se hodí nejen do nerovných, ale také do vlhkých terénů. Zatímco po asfaltové cestě vám bude voda stékat a budete ji muset nějak odvézt pryč, nechcete-li jezdit rybníkem, zatravňovací dlažba vodu propustí a ta se vsákne. Navíc je zatravňovací vrstva mrazuvzdorná a taky je na ni o moc o moc hezčí pohled. Naopak, nehodí se do míst, kde se často pohybují například senioři, kteří požívají hole, nebo berle, nebo dámy na vysokých podpatcích.
Pokud by vás dnes někdo pozval domů a měl podlahu z udusané hlíny, zřejmě byste si pomysleli, že se zapomněl někde ve středověku. Betonová podlaha je dnes naprostou samozřejmostí. Kvalitní zednické firmy se dokonce chlubí tím, že dokážou vybetonovat dům během jediného odpoledne. Jestliže si však budete betonovat sami, určitě ušetříte!
Ať už renovujete starý nábytek z nouze, protože na nový vám nezbylo, nebo jste propadli kouzlu retro stylu a recyklace je vaším koníčkem, s trochou šikovnosti můžete získat originální vybavení domu či bytu za pár korun. Metod je celá řada, stačí si jen vybrat podle vašeho vkusu a taky manuální zručnosti.
Změna je život! Každý den si vezmete jiné oblečení, probudíte se s jinou náladou, je jiné počasí, potkáte se s jinými lidmi, něco jiného se vám za ten den přihodí. Ani doma nezůstává všechno stejné. Někdo se stěhuje, někdo třeba jen vymaluje nebo koupí novou skříň... Tak proč by měla stále stejná zůstávat vaše zahrada? Nebo jiný případ. Co když se na ní podepsala třeba živelná pohroma? K důvodu rekonstruovat zahradu přijdete, ani nevíte jak. Jenže co když nevíte jak na to? Nevadí! Koukněme se na to společně!
Mnoho lidí v České republice stále žije v paneláku. Nicméně i panelákový být se dá rekonstruovat takovým způsobem, aby více odpovídal představám. Ideální je rekonstruovat celý byt najednou. Rekonstrukcí bytového jádra se většinou myslí obložení sádrokartonem, výměna obkladů, podlahy, ukotvení a napojení vany, umyvadla a toalety. Většinou se jedná o práci pro dva řemeslníky na několik týdnů a cena se pohybuje od sto tisíc korun výš.
Koupili jste si starší dům, či byt a chatu? Prvně co byste měli udělat je zkontrolovat zda podlahy nebotřebují rekonstrukci.
Po podlaze chodíte pravidelně a jeli křivá, či má různé trhliny, je nutné ji opravit. Rovný, hladký povrch je velmi důležitý jak pro naši správnou chůzi (nezatěžujeme klouby), ale i pro následné umístění nábytku a jiného vybavení v místnosti.
Jak a čím rekonstruovat podlahu? Existuje několik řešení. Všechno se odvíjí jak od vašich finančních možností, tak o představě nového majitele, jaký vzhled má mít nová podlaha. V tomto článku je pár možností, jak toho dosáhnout.
Tento článek vám přiblíží, co je to vlhkost, jak se měří a jaké jsou dostupné metody v boji proti vlhkosti. Vlhkost je nutné mít pod kontrolou, jednak z důvodu našeho zdraví, ale i našeho majetku.
Nejdříve si popíšeme co je to betonová mazanina? Z názvu je patrné, že pro výrobu mazaniny použijeme betonovou směs. Tato směs by neměla obsahovat mnoho vody. Proč? Protože by pak podlaha nemusela být ideálně rovná. A taktéž příliš „suchá“ směs snížuje pevnost betonu.