Jak postavit ... ?

Jak na rustikální stůl

Návod vám pomůže při realizaci stolu s rustikálním vzhledem. Základním předpokladem pro úspěšné dokončení projektu je kvalitní příprava, nákup kvalitního dřeva, barev a nástrojů. Rustikální stůl má obvykle charakteristický vzhled, který zdůrazňuje přírodní a tradiční prvky.

Kde postavit kadibudku?

Kadibudka není překonaným vynálezem. Kde se s ní stále ještě setkáte a jak vypadá její moderní varianta?

Jak postavit a vybavit zahradní jezírko

Zahradní jezírka patří mezi jednu z nejkrásnějších ozdob zahrady. Zvláště, pokud do něj majitel umístí barevné rybičky, vodotrysk nebo jiné zajímavé dekorace. U zahradního jezírka ale platí zásada, že je potřeba věnovat čas do jeho pravidelné údržby, jinak se z krásného zahradního prvku může stát spíše na pohled odstrašující záležitost. Špinavé zapáchající jezírko na zahradě nikdo mít nechce. V následujícím článku vám poradíme, jak postavit pěkné zahradní jezírko svépomocí a na co všechno by se měl majitel zahrady při budování jezírka zaměřit.

Jak se staví dřevěná terasa na pilotech?

Dřevěná terasa je v dnešní době velmi oblíbeným doplňkem moderního bydlení, který je obvykle navrhován již v době projektu jako součást výstavby. Rozhodnete-li se pořídit se terasu dodatečně k již zabydlenému domu nebo chatce, existuje řada variant, jejichž aplikace závisí především na tom, jaký materiál zvolíte, a na jakém podloží ji budete zakládat. Základním předpokladem stabilní terasy s dlouhou životností a minimem rizik z hlediska porušení stability.

Jak postavit suchou kamennou zídku?

Stále častěji se v našich domech, ale i na našich zahradách vracíme k metodám prověřeným staletími. Jednou z metod, která na mnoha místech nahrazuje ještě nedávno tolik používaný a všudypřítomný beton, je výstavba tradiční suché kamenné zídky.

Jak postavit zahradní okrasné jezírko?

Voda v krajině, biocentrech, neřkuli v parcích a zahradách, pokud je to jen trochu možno, by měla mít a má svou nezastupitelnou úlohu a měla by zde být umístěna. Zvířata mají kde pít a vzduch je v létě zvlažován a jezírko poskytuje příjemné ovzduší.

Jak postavit stan a starat se o něj?

Plánujete letní dovolenou? Mnohá rekreační střediska či objekty vám přijdou zbytečně předražené? Nebo prostě máte rádi pobyt v přírodě, kde je klid, lišky dávají dobrou noc a budí vás ráno šveholení ptáčků... Vyrazte si pod stan! Jestli nevíte, jak na stavbu a údržbu takového bydlení, nebojte se a čtěte dál, společně to určitě zvládneme!

Jak postavit schody?

Hledáte návod na to, jak postavit schody svépomocí? Ať už chcete schody dřevěné, betonové, venkovní, k verandě apod., následující řádky vám dají alespoň pár tipů, jak na to. Jste-li navíc zruční, máte potřebné nářadí, nebude pro vás výroba schodiště nic těžkého.

Jak postavit zádveří?

Zádveří, které můžeme znát  také jako předsíň, nám slouží k oddělení dveřního prostoru od ostatních místností v domě. Není součástí samotné stavby, ale jedná se o napojený architektonický prvek. Zádveří zamezí šíření nečistot do interiéru. Za nepříznivého počasí se nemusíme venku zouvat, ale ani tak neznečistíme prostory domu. Má také izolační charakter, protože díky této přístavbě nám vznikne další zábrana. Rovněž teplo neproudí z domu přímou čarou ven, když někdo vchází nebo vychází. Za deště nebo chladného počasí může zádveří být útočištěm psům, kočkám nebo jiným zvířatům, které chováme venku a do domu nemají povolen vstup. Další výhody této přístavby spočívají v možnosti odkládání různých věcí. Může jít například o zahradní nábytek, který zde můžeme na noc či přes zimu schovat.

Jak postavit nájezd do garáže?

Pokud máme automobil, často se trápíme s hledáním vhodného místa pro jeho zaparkování. Tento problém vyřešíme, postavíme - li si garáž. Ta je často součástí rodinných domů, ale může ji tvořit také zvláštní stavební objekt. V druhém případě si místo pro stavbu vybíráme podle několika kritérií. Jedním z nich je velikost a tvar pozemku. Důležitý je také terén a orientace stavby ke komunikacím.

Nejen samotná garáž, ale rovněž kvalitní cesta vedoucí k ní je velmi důležitá. Stavbu vždy umisťujeme tak, aby před ní byl dostatek místa. Od garážových vrat by měl být dvou až tříprocentní spád. Tím se zamezí zatékání srážkové vody.

Jak postavit doma králíkárnu?

Chov králíků má v Česku silnou tradici, a oblíbeným koníčkem je u nás dodnes, především na venkově. Proč králíky chováme? Především kvůli masu. To je velmi dobré, výrazně méně tučné než vepřové, a přesto chutnější a výživnější, než drůbeží. Z chovu králíků tedy plyne výrazný užitek, nemluvě o možnosti prodeje kůží. Samozřejmě, někdo může chovat králíky i jen tak, pro radost, bez zabíjení, nebo je prodávat jiným chovatelům, ovšem ať tak, nebo tak, bude třeba především vyřešit, kam je umístit.

Jak postavit kurník pro slepice?

Chcete si užívat celý rok čerstvá domácí a hlavně chutná vejce? Potom není nic snazšího než si založit vlastní chov slepic. Než si však domů dovezete první opeřené nájemníky, musíte jim nachystat vhodné ubytování. To samozřejmě znamená kvalitní kurník s dostatečným výběhem. Jak si takový kurník postavit?

Jak postavit pec na pizzu?

Pizza patří mezi jedno z nejoblíbenějších jídel vůbec, a proto si ho často doma připravujeme v nejrůznějších variantách a chutích. Tou nejpoctivější cestou, jak pizzu připravit, je upéct si ji přímo v peci. Takovou pec sice v běžné domácnosti jen tak nenajdeme, ale její stavba nemusí být nic náročného, a odměnou vám za to bude chutná a zasloužená pizza.

Jak postavit suché wc?

Chatky zapadlé hluboko v přírodě a daleko od civilizace jsou sice krásné místo k odpočinku, avšak mohou mít tu nevýhodu, že v nich nemusí být zavedena voda, elektřina, nebo odpad. Onen odpad lze však vyřešit snadnou cestou. Pro organické zbytky si založíte kompost a místo splachovacího záchodu si postavíte suchý.

Jak zazdít geberit?

Chystáte se sami zazdít Geberit, či podobný závěsný wc systém? Jak nejlépe obezdít modul závěsné toalety se dozvíte v následujícím článku. 

Jak postavit chatu?

Jak postavit chatu? Snadno, rychle a levně. Postavit vám jí může specializovaná firma nebo si jí můžete postavit svépomocí. Příští rok tak můžete užívat letní dovolenou ve vaší vlastní chatě, kterou si podle svého projektu vyberete a postavíte. Taková víkendová nebo sezónní chata překoná vaše očekávání. Existuje celá řad firem, které vám poskytnou nabídku montovaných rekreačních staveb.

Svahové tvarovky jak postavit?

Před vlastní stavbou

Jako první je nutné říci, že je důležité si rozvrhnout celou zahradu, abychom jasně věděli, která část zahrady bude mít jakou funkci. Při pozdější přestavbě nevyhovujících prvků, bychom měli akorát další práci navíc.

Jak postavit nejlevnější dům?

Kdo by si nechtěl vybudovat svoje vlastní hnízdečko a bydlet se svojí rodinou v novém? Kde í dům?na to ale vzít, když člověk nekrade a peněz se nedostává? Čtěte dále a seznamte se s několika užitečnými tipy, které Vám mohou tento sen přiblížit.

Jak postavit kachník?

V dnešní době je velice populární ekologický chov zvířat. Jednak máme dobrý pocit z toho, že jsme pro zvíře připravily dobré podmínky, ale i produkty, které jsme vyprodukovaly, mají vyšší kvalitu, jsou chutnější, objemnější, ale hlavně zdravotně nezávadné. Kachny nejsou výjimky. Jejich chov není náročný. Vše co k dobrému chovu potřebujeme je teplejší místo, dobře postavený kachník, stálý přísun krmiva.

Jak postavit koupací jezírko?

Přírodní koupací jezírka zapadnou do každého prostředí a můžete si je přizpůsobit vlastnímu vkusu, včetně extravagantních podob nebo přidání LED osvětlení. Na rozdíl od bazénů nepotřebují díky samočistící části s rostlinami velkou péči.

Jak postavit včelín?

Při budování včelína vám dodržování standardů zajistí produkci vysoce kvalitního medu. Jeden včelín je vhodný pro 20 až 25 úlů.

Jak postavit dům za milion?

Milion korun si budete muset v současné době připravit již na nevelkou garsonku. Klasický byt vašemu kontu s klidem ulehčí i o trojnásobek. Dá se bydlet i s ne zrovna ohromujícím rozpočtem? Musíte se potom přichystat na výrazné kompromisy? Povíme si v následujících řádcích.

Jak postavit? - suchá kamenná zídka

Krásné suché kamenné zídky jste už určitě viděli – jsou kolem historických zahrad, hřbitovů nebo také na terasových políčkách. Ale můžeme si s ní vylepšit i svou zahradu, hlavně pokud je ve svahu, a dát jít tak přírodní vzhled i jakýsi punc starých časů. Suchá zídka je postavena jen z kamenů, bez malty či jiného pojiva a při troše šikovnosti ji zvládne vybudovat každý.

Jak stavět betonové palisády?

Pokud vlastníme dům se zahradou, určitě je na zvážení, zda do některých míst nezakomponovat také betonové palisády. Tyto prvky plní jak funkci okrasnou, tak i účelovou, jelikož zabraňují možnému vodorovnému pohybu. Od běžného kamene jsou díky velmi pokročilé technologii výroby prakticky k nerozeznání (beton se vzhledem dřeva). Dále velmi příjemně opticky rozdělí jednotlivé části zahrady. Dá se říci, že palisády bývají považovány za takové moderní nástupce robustních obrubníků. Současně dolaďují celkový dojem ze zámkové dlažby a utvářejí sladěný celek. Dovolte mi zmínit pár bodů a podrobností, které budeme při jejich instalaci na novou nebo současnou zahradu muset znát.

Návod jak postavit dřevěnou udírnu

Přátelé sedí na zahradě, popíjí pivo a vy servírujete vlastní uzené maso, ryby a sýry na stůl. Těžko si představit krásnější letní večer. Pojďme si ukázat, jak jednoduché je postavit si vlastní dřevnou udírnu, ve které budete moci připravit přátelům i rodině delikatesy, o kterých se jim nesnilo.

Možnosti jak postavit levný plot?

K většině rodinných domů patří pozemek, který chtějí jeho majitelé nerušeně využívat. Oplocení ochrání dům před zloději a zabrání nechtěným pohledům sousedů, či kolemjdoucích. V neposlední řadě má také funkci estetickou.

Jak postavit levný plot?

Vlastníte pozemek, který je potřeba zabezpečit plotem, ale nemáte peněz nazbyt? Nezoufejte! I v tomto případě totiž existuje snadná pomoc. Pletivo. To je ta věc, která zachrání situaci. Pletivové oplocení lze totiž pořídit levně a jeho montáž zvládnete sami, bez pomoci drahé firmy. Tak co, dáme se do toho?

Jak postavit přístřešek pro ovce?

Chov ovcí se stále těší velké oblibě. Není to však jen o tom mít ovce a vydělávat na nich, ať už produkcí vlny či mléka, nebo je mít jako náhražku za zahradní sekačku, kdy se nemusíte starat o sekání trávy, protože jí ovce spasou. Základem je zajistit ovcím pohodlí, příjemné zázemí a ty nejlepší podmínky. Jednou z nich je také vhodné ustájení.

Jak postavit dřevěnou udírnu?

Uzený bůček, zauzený sýr s bylinkami nebo nakládaný pstruh právě vytažený z provoněné udírny… Také se vám sbíhají sliny? Lahodné a zároveň bezpečně zakonzervované dobroty si můžete zaudit i na vlastní zahradě. Pojďme se podívat, jak si postavit vlastní dřevěnou udírnu, aniž byste vyhodili tisíce za materiál nebo dovážené pseudo-dřevěné napodobeniny.

Jak postavit zeď z cihel plných pálených? 7.5, 15, 30, 45

Stavba zdí z cihel je fyzicky náročná. Zdíte, zdíte a zeď ne a ne se zvětšit. Oproti moderním materiálům typu porotherm, ytong má jednu zásadní výhodu - je pevná a proto se velmi hodí ke stavbě opěrných a masivních zdí.

Jak postavit dřevník? - Stavba dřevníku jednoduše

Příprava na zimu je pro majitele krbů a kotlů na dřevo, každoroční rutinou, protože je potřeba, aby dřevo řádně vyschlo a nedělalo nám pak v krbu nebo kotli neplechu. Základem je kvalitní dřevník, který pomůže dřevo udržet v suchu po celý rok. Jak ho nejlépe postavit a na co si dát pozor? O tom si povíme níže.

Jak postavit pergolu svépomocí - Podrobný návod - 1. část

V dnešním článku jsem si pro vás připravil krátký úvod k stavbě pergol svépomocí. Pro začátek si řekneme něco málo o potřebném materiálu, podlahách, zastřešení a ukážeme si několik fotografií, jak může vypadá pergola. V následujících článcích si ukážeme i různé postupy (spojování trámků, kotvení do zateplených fasád, skladbu podlah a další různé detaily, které se vám budou třeba hodit).

Jak postavit strop z POROTHERMU? - krok za krokem

Rychlá a efektivní výstavba keramického stropu Porotherm je zajištěna díky předem vyrobených prefabrikovaných prvků. Tyto prvky jsou vyráběné pomocí moderních technologií a technologických postupů, které zajišťují nejvyšší kvalitu. Ačkoliv je realizace tohoto stropu jednoduchá, je důležité dodržovat zásady, které uvádí především výrobce.

Jak postavit plot z okrasných betonových tvárnic

Beton je charakteristický dlouhou životností a relativně snadnou výrobou. U plotů se s ním setkáme téměř vždy. Výjimkou jsou ploty primitivní (ploty ze zemních vrutů, ploty z dřevěných průtů nebo kůlů), které bývají šetrnější k přírodě. Můžeme uvést například dřevěné sloupkové ploty se zavěšeným pletivem.

V tomto článku si popíšeme postup výstavby masivního betonového plotu.