Ploty

Jak často natírat kovový nebo dřevěný plot?

O ploty je důležité se dobře postarat, pravidelná údržba i nátěr pomohou zvýšit životnost plotu o několik let. Jak často ploty natírat většinou záleží na celkové kvalitě plotu, nátěru, který byl použit i pečlivosti jeho nanášení. Existují ale obecná doporučení, která se vám budou hodit.

Plánování oplocení

Oplocení pozemku patří k základním preventivním opatřením při ochraně majetku. Než se do stavby plotu dáte, měli byste si důkladně promyslet pár základních věcí.

Jak vypadá exotický plot?

Plot můžete pojmout i netradičně. Živý plot lze vysázet i z různých exotických rostlin. Jak na to?

Co jsou WPC prkna a kde se dají použít?

WPC prkna, dřevo nové generace? Svůdná kombinace dřeva a polymeru. Skvělý materiál pro milovníky dřeva, kteří se nechtějí zaobírat pravidelnou údržbou a péčí, ale chtějí krásný povrch dřevěného charakteru. WPC materiál je plast s duší dřeva!

Oplocení pozemku živým plotem

Nejeden majitel rodinného domu řeší při pohledu do své nové rodící se či starší zahrady otázku, čím ohraničí svůj pozemek a jakou částku do ní bude muset investovat. V úvahu musí pochopitelně vzít nejen členitost terénu, ale i obvod pozemku stejně jako jeho využití, aby mu vše dokonale ladilo. Zásadní otázka ale stojí takto - zvolím klasický (ale pro mnohé přežitý) sloupkový plot s pletivem nebo modernější laťkový s kb bloky?

Jak správně sázet tůje? - Výsadba živých plotů

Potkáváme je u rodinných domů, zahrad, chalup a v téměř každém parku. Celoročně zelený jehličnan je u nás velmi rozšířený a stává se nejoblíbenější dřevinou do živých plotů. Řeč je samozřejmě o tújích. Pojďte si i vy jeden elegantní vysoký jehličnan vysadit. Není to nic těžkého!

Zemní vruty Krinner - rychlé řešení nejen pro stavbu plotů

Každý domácí kutil se alespoň jednou za život setkal s nutností zapuštění trubek do země. A většina může potvrdit, že kopat základy pro uchycení trubek do betonu nebo jejich zatloukání do země palicí je práce zdlouhavá a nevděčná. Mnozí proto dlouho odkládají domácí práce a kutilské projekty na zahrádce jen proto, že představa upachtěného kopání základů pro lešeňové trubky přebije odhodlání pustit se do práce.

Stavíme plot - čtyřhranné poplastované pletivo

Jaro se nezadržitelně blíží a s ním i práce na pozemcích, zahrádkách, v zahradních koloniích. Moderní je pořídit si k bydlení v městském bytě alespoň malou zahradní chatku s prostorem pro váš volný čas. Nechcete-li, aby se vám kolem potloukali nežádoucí dvounozí či čtyřnozí návštěvníci, porozhlédněte se po praktickém oplocení. Nabídka trhu je široká, a tak bude z čeho vybírat.

Ploty z přírodních materiálů

Na plot okolo pozemku je kladen velký designový důraz, jelikož završuje celkový dojem z našeho bydlení. Musí proto ladit s nemovitostí, kterou obklopuje. Nabídka na trhu je poměrně široká a proto máme z čeho vybírat. Velice oblíbené jsou v současné době materiály přírodní kvůli své nadčasovosti.

Rychle rostoucí živý plot neopadavý

Snad každý majitel zahrady touží po dokonalém místě, kde nebude chybět jistá dávka soukromí, kam nedohlédnou zraky nevítaných kolemjdoucích či zvídavé pohledy sousedů a kde bude pánem svého času. Proč si ze své zahrady nevytvořit oázu klidu, kam budete chodit za odpočinkem i relaxací, kde vás nebudou provázet nechtěné pohledy, které vás ochrání před hlukem i prachem? Vysázejte si kolem vašeho pozemku živý plot, který vám poskytne dostatek soukromí!

Stavba oplocení z betonových tvarovek

Plánujeme-li stavbu plotu, musíme dobře zvážit jak jeho spolupůsobení se zahradou, tak s okolím domu. Dalšími faktory, které zvažujeme, jsou jeho trvanlivost, finanční náročnost a rovněž podíl na vytvoření veřejného prostoru, neboť oplocení nemůžeme pokládat za soukromou záležitost.

Inspirace - Okrasné betonové plotové tvárnice

Bydlíte-li v rodinném domě, nemáte o práci nouzi. Od zařizování, udržování domu v chodu až po rekonstrukce, vestavby a přestavby. Odpočinete si možná v zimě, když už máte vše hotovo a relaxujete všichni společně u rodinného krbu. Ti, co neradi zahálejí, už ale jistě sledují předpovědi počasí a s nedočkavostí vyhlížejí první jarní paprsky.

Práce venku na sebe nedá dlouho čekat, volný zimní čas využijte k plánování, hledání vhodných úprav a objednávání materiálu či zahradního nábytku. Nový plot kolem domu by měl být třešničkou na dortu moderního, originálního a pohodlného bydlení.

Jak se staví dřevěný plot

Dřevěný plot je v dnešní době relativně snadno dostupný. Navíc pro šikovného kutila s dostatkem času není žádný problém si postavit plot ze dřeva svépomocí. Jediné, co k tomu potřebujeme je materiál (dřevěné plotové sloupky, latě, tyčky, kotvící a spojovací prvky...), nářadí (vrták do země, rýč, lopatu, kladivo, provázek...) a chuť do práce - stavíme oplocení ze dřeva. Fotografie plotů.

Jak postavit plot z okrasných betonových tvárnic

Beton je charakteristický dlouhou životností a relativně snadnou výrobou. U plotů se s ním setkáme téměř vždy. Výjimkou jsou ploty primitivní (ploty ze zemních vrutů, ploty z dřevěných průtů nebo kůlů), které bývají šetrnější k přírodě. Můžeme uvést například dřevěné sloupkové ploty se zavěšeným pletivem.

V tomto článku si popíšeme postup výstavby masivního betonového plotu.

Drátěný plot - jednoduchý, z pletiva a sloupků

Drátěný plot je z pohledu pracnosti a ceny ten nejlepší způsob, jak efektivně ohraničit a ochránit pozemek před nečekanou návštěvou. Lze jej postavit téměř všude, oproti zděným plotům nezabírá příliš mnoho místa a díky zelené barvě dokonale zapadne do okolí domu. 

V tomto článku si popíšeme postup, jak postavit jednoduchý drátěný plot. Kromě toho si zde uvedeme potřebný materiál a v neposlední řadě i nářadí.

Stavba plotů svépomocí

Plot či oplocení slouží k oddělení sousedících pozemků nebo částí pozemku. Existují různé druhy plotů s různou funkčností, vzhledem, odolností i cenou. Vybrat si ten správný plot je mnohdy nadlidský úkol. Připravili jsme si pro Vás seriál o stavbě plotů.

Vyhledávání

Aktuální články