Paulie06 - článkyJak a čím obestavět krbovou vložku?

I v dnešní moderní architektuře zůstává devízou každého ideálního obývacího pokoje hezky udělaný krb. Ten dodává celé místnosti pocit pohodlí a domova. Určitě každému rozhodně nebude na obtíž, spíše naopak. Pokud ještě navíc celé místo s ohněm vhodně obestavíme, vznikne nám vskutku obdivuhodný unikát, kterému ostatní budou při každé návštěvě jen závidět. Jak ale v případě obložení krbové vložky postupovat, abychom dosáhli uspokojivých výsledků? Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak brousit řeznické nože?

Hlavními nástroji každého řezníka jsou bez pochyby nože. Každý člověk v profesi by měl disponovat slušnou sbírkou těchto ostrých nástrojů, kterých v řeznickém povolání není nikdy dost. Častým používáním ale nože po nějaké době začnou být tupé a práce s nimi se tak stane daleko obtížnější. Vhodným krokem tedy bude přistoupit k nabroušení. Nevěřili byste však, jak je v dnešní době obtížné sehnat člověka nebo firmu, která náčiní znovu dodá patřičnou ostrost.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyčistit chrom?

Během vlastnictví motorky nebo auta jste se mohli setkat s postupným znečišťováním chromových částí. Alespoň v případě motorek narazíme na tento křehký kov poměrně často. Dokáže každého uchvátit svým čirým leskem. Když se ale skrývá pod vrstvou špíny, pohled už tak vábný není. Určitě vás jako první věc napadne dát příslušné věci do specializované dílny, kde vše perfektně vyčistí. Rázem vám odpadnou všechny starosti. Také však nezapomeňte, že si současně naúčtují nemalý finanční obnos. Řešení může být daleko jednodušší, než předpokládáte. Za pár minut lze dosáhnout identického výsledku v pohodlí domova. Přitom vás tato práce nebude stát skoro nic, možná jen trochu úsilí.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak nejlépe odstranit pařezy?

Čas od času se ocitneme v situaci, kdy na zahradě potřebujeme odstranit starý nebo jen nevhodný strom, který zabírá hodně místa. Pokácení dřevin není zase tak složitou záležitostí. O potíže teprve zakopneme, až když nám v zemi zůstane trčet velký pařez, který své místo neopustí jen tak zadarmo. Jak si výrazně ulehčit práci a vyprostit zbytek stromu, jenž se drží zuby nehty svými mohutnými kořeny? Právě na tuto otázku v následujících odstavcích naleznete odpověď.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak ředit vápno na malování?

Malování vápnem bylo běžnou praxí našich předků, od které se postupem času s příchodem hotových barevných nátěrů odpustilo. Hydroxid vápenatý má celou řadu dalších využití. Ve stručném výčtu stojí za zmínku ošetření kyselých půd, použití jako plnivo do velkého množství průmyslových výrobků nebo také jako doplněk v minerálních přípravcích pro děti. Přidávání do malty, omítkových směsí a nátěrových hmot na stěny je snad úplně nejzásadnějším úkonem ve stavebnictví.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak udělat kamenný chodník?

Možná právě dokončujete exteriér u vašeho nového domu nebo jste se jen rozhodli zkrášlit zahradu u domu staršího. Pokud hledáte vzhledově perfektní řešení přilehlých cestiček, pak je zřízení kamenného chodníku tou správnou volbou. Do zahrady tak vpravíte osobité kouzlo, které bude přímo lahodit lidskému oku. S tím také zaujmete nespočet návštěv vašeho obydlí, protože nepravidelné kameny působí velice pěkným dojmem. Můžete mít jistotu, že právě váš chodník bude jedinečným originálem. Jak si ho uspořádáte, tak ho budete mít. Proto alespoň trochu popusťte uzel své kreativitě a nebojte se přehánět.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak položit střešní latě?

Střecha je při stavbě domu naprosto stěžejní součástí. Jedná se o nejvíce namáhaný prvek z celé budovy, protože poskytuje ochranu proti nevlídnému počasí. Z tohoto důvodu by na ni měl být brán obzvlášť velký zřetel a nic by se nemělo zbytečně podcenit. I sebemenší maličkost nebo nedostatek, může hrát v konečném důsledku obrovskou roli. Nezbytnou věcí, kterou budeme při zřizovaní střechy potřebovat, jsou střešní latě a trámy. Jejich pokládka je kolikrát celkem oříšek. Celá konstrukce musí být velmi důkladně promyšlena, aby do sebe jednotlivé kusy dřeva úplně přesně zapadaly. Dále je střecha složena z dalších izolačních a krycích vrstev, které tvoří komplexní celek. Bez jedné nebo druhé věci by věci pořádně nefungovaly.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak hoří papírové brikety?

Energie v dnešní době stále zdražují a mnoho lidí se jen děsí, když zjistí, kolik utratili za elektřinu, plyn, případně dřevo. Vytápíte svůj dům právě pomocí drahého dřeva či briket? Kupí se vám doma reklamní letáky, noviny či jakýkoliv jiný druh papíru? Potom určitě oceníte velice zajímavou alternativu výhřevu - papírové brikety.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek