Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Jak postavit nejlevnější dům?

  

Kdo by si nechtěl vybudovat svoje vlastní hnízdečko a bydlet se svojí rodinou v novém? Kde í dům?na to ale vzít, když člověk nekrade a peněz se nedostává? Čtěte dále a seznamte se s několika užitečnými tipy, které Vám mohou tento sen přiblížit.

Nejlevnější dům postavíte na vlastním pozemku svépomocí!

Stavba domu nemusí být vůbec tak drahou záležitostí, jak se na první pohled zdá. Základním předpokladem je již vlastnictví pozemku, na němž můžete stavět. Jestliže nějakým takovým disponujete, hned ušetříte minimálně několik desítek tisíc.

Levný dům není nic pro lenochy! Proto počítejte s tím, že si řadu věcí budete muset udělat svépomocí. V takových okamžicích se jistě vyplatí mít široký okruh příbuzných a přátel, kteří se vyznají v rozličných řemeslech. Když si sami vykopete studnu, můžete mít vodu zdarma. Tepelné čerpadlo Vám zajistí pro změnu levnou elektřinu a teplo pro celý dům. Šetřit se dá takřka všude! Byli byste sami proti sobě, kdybyste nevyužili také možných dotací ze strany státu. Ve chvíli, kdy je dům dobře zateplen, může dotace dosáhnout výše i více jak půl milionu korun!

Prostory v domě i místo ke stavbě plánujte s rozmyslem!

Náležitou pozornost je třeba věnovat i místu, kde budete stavět. Významnou úlohu má kupříkladu svažitost pozemku, která může stavbu pořádně prodražit. Je rovněž samozřejmé, že výstavba domu poblíž pražské metropole bude o hodně dražší než třeba na Vysočině. Důkladně si také rozmyslete, jestli nutně potřebujete garáž. Řada novostaveb se již dnes bez těchto prostorů obejde a úspora může být i několik set tisíc korun. Při plánování jednotlivých místností se pak zaměřte především na počet koupelen v domě. Z jakého důvodu? Koupelna je obvykle nejdražší místností a z toho důvodu je lepší v případě nedostatku financí počítat raději jen s jednou.

Jestliže se budete řídit některými výše zmíněnými radami, budete velmi mile překvapeni, jakým způsobem se stavba Vašeho domu oblevní!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 1/5 (2 hlasy)

Související články