Jak postavit zádveří?
Zádveří, které můžeme znát také jako předsíň, nám slouží k oddělení dveřního prostoru od ostatních místností v domě. Není součástí samotné stavby, ale jedná se o napojený architektonický prvek. Zádveří zamezí šíření nečistot do interiéru. Za nepříznivého počasí se nemusíme venku zouvat, ale ani tak neznečistíme prostory domu. Má také izolační charakter, protože díky této přístavbě nám vznikne další zábrana. Rovněž teplo neproudí z domu přímou čarou ven, když někdo vchází nebo vychází. Za deště nebo chladného počasí může zádveří být útočištěm psům, kočkám nebo jiným zvířatům, které chováme venku a do domu nemají povolen vstup. Další výhody této přístavby spočívají v možnosti odkládání různých věcí. Může jít například o zahradní nábytek, který zde můžeme na noc či přes zimu schovat.
Stavba zádveří
Velikost zádveří záleží čistě na našich potřebách. K jeho stavbě lze použít pestrou škálu materiálů. Na trhu lze zakoupit také prefabrikované díly a zádveří si jednoduše poskládat. V takovém případě nám postačí vybudovat si pouze betonový základ. Použít můžeme například polykarbonátové desky, které díky své lehkosti vynikají jednoduchou instalací. Podlahu pokryjeme materiálem nenáročným na údržbu, který by měl být zároveň snadno omyvatelný, protiskluzný a odolný vůči mechanickému či chemickému poškození. Zádveří můžeme osvětlit prosklenými dveřmi nebo bočním oknem.
Velikost a umístění zádveří
Velikost zádveří závisí od toho, k čemu jej plánujeme používat. Pokud nám půjde pouze o filtr mezi venkovními prostory a interiérem, postačí nám jeho délka okolo dvou metrů. Plánujeme - li ho však využívat k jiným účelům třeba pro úschovu věcí, musíme již počítat s většími rozměry. Zádveří by nemělo být propojeno přímo s obytnými místnostmi či kuchyní. Naopak vhodné je jeho napojení na garáž.
Ohodnoťte tento článek:Hodnocení: 2.33/5 (3 hlasy)
Předchozí článek
Další článek
Úvod
› Seznam štítků ›
Jak postavit ... ?