Jak opravit ... ?

Jak opravit prasklý vnitřní roh zdi?

Prasklý vnitřní roh zdi se někdy nevyhne ani sebe precizněji postaveným stavbám. Praskliny vznikají v místě styku dvou stěn případně stěny a stropu. Může se jednat o drobné (vlásečnicové prasklinky) nebo hlubší praskliny, u kterých je potřeba být obezřetnější. Je potřeba zjistit, zda se prasklina časem nezvětšuje a zda tedy není nutná sofistikovanější opatření. V tomto článku si popíšeme, jak tyto praskliny opravit?

Jak provést odvodnění podlahy pod bazénem

Pokud si chcete pořídit bazén na zahradu, určitě budete stát před náročným rozhodováním, jaký typ pro vaše potřeby zvolit. V dnešní době je k dostání celé spektrum různých variant od velmi jednoduchých sestav, jež vyžadují pouze minimální zásah do terénu, až po klasická hloubená řešení pevné betonové skořápky, které je však výhodné svou pevností a dlouhou životností, a také velkou tvarovou variabilitou. Rozhodnete-li se na zahradě vybudovat bazén klasický je nutné o něm uvažovat jako o trvalém stavebním objektu, který musí být správně osazen do terénu.

Havárie: Praskla voda v domě - jak elegantně vyřešit?

Havárie vody v domě, kterou si nikdo z nás nepřeje zažít a přece nás může potkat kdykoli. Lepší je být teoreticky i prakticky připraveni, ať víte, co byste dělali, než aby vás to potkalo a vy byste nejen nevěděli co dělat, ale neměli doma ani žádné pomůcky.

Jak najít díru v bazénu

Léto už klepe na dveře a venkovní radovánky v bazénu jsou konečně tu! Máte-li na zahradě nafukovací bazén, jistě jste už někdy zažili tu nepříjemnou situaci, kdy jste zjistili, že v bazénu je díra a vzduch, či dokonce voda uniká. Jak takovou situaci rychle a efektivně řešit svépomocí? Základem je, co nejrychleji zjistit místo, kde je bazén poškozený. V tomto článku se dozvíte pár praktických tipů a triků, jak díru co nejrychleji najít a jak ji odstranit.

Jak opravit ventil u radiatoru

V dnešní době již domácí radiátory nemají jen ventil schopný zapnout a vypnout přívod horké vody, ale disponují termostatickou hlavicí schopnou přívod regulovat a tím udržovat teplotu v místnosti na požadované hodnotě. Jak takový ventil vyměnit?

Poškozené umyvadlo - jak ho opravit?

Keramika je materiálem, který je v koupelně jen špatně nahraditelným. Jeho tvrdost, odolnost i absolutní netečnost vůči vodě ji k tomu přímo předurčuje. Kromě všech těchto skvělých vlastností má ale jednu, která již tak skvělá není: keramika je křehká. Není proto tak těžké jí poškodit pádem nějakého těžkého předmětu jako je lahvička s parfémem, těžký fén na vlasy apod. Pokud se taková nehoda stane, jde umyvadlo nějak opravit?

Jak opravit sednutou dlažbu

Betonovou dlažbu používáme na různě široké chodníky, příjezdové plochy, parkovací stání a často i pod přístřešky a pergoly. V tomto článku si povíme něco málo o sedání venkovní betonové dlažby a řešeních, jak se tomuto problému vyhnout nebo jej co nejvíce omezit. 

Co dělat s ucpaným záchodem?

Ucpaný záchod je velkou nepříjemností a s trochou šikovnosti ho můžete uvolnit i sami. Podívejte se, jak v případě ucpaného záchodu postupovat a co k tomu budete potřebovat.

Jak správně opravit prasklou dlažbu nebo obklad?

Dlažby a obklady jsou naprosto běžnou součástí našich domovů. Jsou místa, která si bez nich neumíme představit jako koupelny. Někdy se však ozve rána a dlažba na zemi praskne, popřípadě se kousek odloupne. Situace, která se prostě někdy stane téměř každému. Dlažba či obklad někdy přijdou vinou nehody k úhoně. Špatná pokládka také může způsobit prasknutí. Přesto není třeba zoufat. Opravu zvládnete i sami.

Jak opravit vady trávníku?

Krásný zelený trávník je ozdobou každého dvora, zahrady či předzahrádky, V porovnání s jinými úpravami povrchu venkovních ploch se vyznačuje celou řadou výhod, mezi které patří především pocitově příjemný charakter a poměrně měkká struktura. Aby si trávník dlouhodobě požadovaný homogenní vzhled, je potřeba se o něj správně starat a udržovat jej pravidelným hnojením a kosením. Přísun živin stejně jako zarovnávání jsou důležitými aspekty správné péče o traviny, pokud nejsou prováděny odpovídajícím způsobem, může dojít k nerovnoměrnému nebo zpomalenému růstu, či se začnou v trávníku objevovat holá místa, plevel či nemoci. Oprava trávníku pak může být poměrně vysokým nákladem, zejména v případě, že vyžaduje komplexní ošetření vhodným přípravkem.

Nápady jak vyrovnat křivou podlahu

Možná jste se s tím u vás doma nesetkali a určitě vám to nepřejeme, ale křivá podlaha je komplikací, s níž se setkává mnoho lidí, kteří kupují starší byty a domy. A věřte, že chůze po křivé podlaze není nic příjemného. I proto jsme se rozhodli sepsat několik nápadů jak vyrovnat křivou podlahu. Vyrovnání podlahy není hračkou, ale dá se zvládnout. Pojďme se podívat, jaké jsou možnosti.

Jak zlikvidovat mech na střeše?

Mech na střeše může být velkým problémem a to nejen kvůli vzhledu, ale i jeho dlouhodobému poškozování střešní krytiny. I proto jsme se rozhodli najít odpověď na jednoduchou otázku: "Jak zlikvidovat mech na střeše?". 

Co dělat s lepící páskou, která se "vpekla" do dřevěného rámu okna

Lepicí páska umí na dřevěném rámu okna napáchat mnoho škod. Co se s tím dá dělat a je možné ji beze zbytku odstranit?

Oprava vad betonu (beton u stavby domu)

Výstavba rodinného domu může být v dnešní době realizována z řady nosných stavebních materiálů – vedle klasických keramických tvárnic či dílců z lehčeného betonu se stávají velmi oblíbenými především dřevostavby nebo pasivní konstrukce z litého betonu se zabudovanou izolací ve formě ztraceného bednění. Ani jedno z konstrukčních řešení se však neobejde bez kvalitní základových prvků, jež jsou zpravidla vytvářeny z betonových směsí, a to včetně základu plošného, tedy základové desky. Přestože může beton tvořit pouze minoritní podíl konstrukcí, vyžaduje jeho aplikace vždy odpovídající kvalitu a provedení, jelikož opravy následných vad bývají velmi nákladné a mnohdy vyžadují vybourání celé provedené konstrukce.

Prasklá keramika - jak a čím ji opravit?

Když se vám rozbije keramika ihned vás napadne ji slepit dohromady. To je to nejjednodušší řešení. U tohoto způsobu opravy prasklé keramiky použijte následující kroky jako pokyny, jak opravit rozbité keramické figurky, talíře, hrnky, vázy nebo třeba misky.

Oprava spár ve stěně z pískovce

Stále ještě se mnohý majitel nemovitosti může setkat se zdmi kamennými. Zejména na venkově byla podobná stavení v minulosti běžná.

Oprava díry v odpadu (jak na to?)

Poškození vodovodního potrubí a odpadů je nepříjemnou komplikací, kterou muselo řešit už mnoho znás. Jednoznačnou příčinou popraskání a vzniku děr či jiných poškození bývá únava materiálu a stárnutí. Lze je opravit?

Způsoby oprav poškrábaného linolea

Linoleum je velmi oblíbenou variantou voděodolné a snadno omyvatelné podlahové krytiny vhodné i do namáhaných prostor, kterou si lze pořídit v různých dekorech. V běžných domácnostech se linoleum pokládá především do místností, kde se předpokládá větší znečištění, jako jsou kuchyně, chodby, ale i dětské pokoje. Právě zvýšený pohyb a práce s ostrými předměty mohou způsobit mechanické poškození nášlapné vrstvy linolea, jejíž opravy však obvykle nepředstavují výrazně pracný úkon.

Jak opravit provrtanou plastovou trubku vodovodu?

Vodovodní rozvody jsou v dnešní době sestavovány zejména z odolných a hygienicky nezávadných polypropylénových trubek (PPR) s poměrně vysokou životností, která je obecně deklarovaná až na 50 let. K poškození trubek vodovodní soustavy v interiéru i exteriéru například dochází únavou materiálu, která nastává běžným provozem, při užívání ve vyšších rozsazích teplot, než je doporučeno (vysoká teplota, mráz) nebo poškozením mechanickým. V případě poškození rozvodu je potřeba jej ihned odpovídajícím způsobem sanovat, aby nedocházelo k průsakům vody do okolního prostoru či konstrukce.

Oprava poškrábané sklokeramické desky

Sklokeramické varné desky jsou oblíbené z různých důvodů, včetně jejich elegantního profilu, bezpečnostních prvků a snadného čištění, ale žádný spotřebič není dokonalý. Skleněné varné desky jsou bohužel náchylné k poškrábání od hrnců, pánví a dalšího nádobí. Stejně jako ze všech skleněných povrchů a výrobků není možné zcela odstranit škrábnutí ze sklokeramické varné desky. Je však možné drasticky snížit viditelnost poškrábání.

Jak na rekonstrukci nájemního bytu?

Upravit si byt podle vlastních představ není nic zvláštního, neboť každý z nás se cítí dobře ve zcela odlišném prostředí. Pokud máte byt ve svém vlastnictví, můžete v něm provádět jakoukoli rekonstrukci, kterou si přejete. U nájemních bytů to bývá složitější, vše je závislé na nájemní smlouvě a zákoně, případně domluvě s majitelem bytu, který vám vystaví i dodatky ke smlouvě, kde bude rekonstrukce zahrnuta. Rekonstrukce nájemních bytů není příliš oblíbená pro nájemníky, nikomu se nechce zbytečně platit za byt, který jim nepatří.

Jak opravit starou betonovou podlahu v garáži?

Beton si díky své vysoké odolnosti a trvanlivosti získal vysokou oblibu při použití pro garážové podlahy. Dlouhé roky zůstává stejný, ale u podstatně starých betonových podlah v garáži snadno zaznamenáte narušení povrchu nebo dokonce větší praskliny. Přestože si podlahu můžete opravit sami ve snaze ušetřit, měli byste se snažit použít aspoň kvalitní přípravky, které se vám budou snadněji aplikovat.

Jak opravit pískovec?

Zítka z pískovcových kamenů je jistě krásná věc, také ona však má jako všechno na světě svoji životnost. Jakým způsobem postupovat v okamžiku, kdy se tyto kameny začnou drolit? Existují různá řešení. Pamatujte na to, že pokud si na opravu netroufáte sami, je celá řada firem, jež se právě opravou pískovců profesionálně zabývají. Není problém kontaktovat některou třeba prostřednictvím internetu.

Jak opravit kliku u dveří a okna v domě?

Nefunkční klika rozhodně nepředstavuje fatální problém. Zručný domácí kutil si poradí i bez návštěvy zámečníka. Jak tuto drobnou nehodu v domácnosti snadno a rychle řešit?

Jak opravit smaltovanou vanu?

Když se na smaltované vaně objeví známky poškození, nemusíte ji hned vyměnit. Podle následujících postupů můžete opravit problémy, které se na smaltovaných vanách vyskytují.

Jak opravit drhnutí dveří o podlahu?

Drhnutí dveří je nepříjemné nejen pro uši a vynakládanou sílu k jejich otevření či zavření, ale i pro dveře samotné. Časem se zdeformují. Už nedřou jenom o podlahu, ale táhne přes ně průvan nebo jimi proniká nárazový vítr (u vchodových dveří) a proniká jimi prašnost.

Jak zalepit napuštěný bazén?

Nadzemní bazény jsou cenově dostupnou alternativou vlastního bazénu. Díky materiálům jsou ale náchylnější na poškození. Lze jednou zničený bazén ještě opravit a jak?

Jak sundat omítku?

Při rekonstrukcích domu či bytu často narazíme na nutnost odstranit původní omítku. Ale zejména u historických budov můžeme narazit na problém, že omítka je nahozena na zdech z různých materiálů a u každého typu zdi je nutno postupovat trochu jinak. Domy často vznikaly různými dostavbami a přestavbami, takže v jednom objektu lze narazit na kámen, klasickou cihlu, ale i hliněnou zeď.

Jak vyměnit termostatickou hlavici?

Termostatické hlavice jsou už dnes běžným standardem, ale dost z nás si ještě pamatuje černá plastová kolečka, která uměla radiátor buď otevřít naplno, nebo zavřít. Nic mezi tím nastavit nešlo, takže jste buď mrzli, nebo se potili.

Jak opravit popraskaný beton?

Nějakou plochu zalitou betonem, ať již podlahu, schody nebo plošinu s altánem, má doma téměř každý. Ne všichni však ví, že je potřeba ji hlídat a udržovat. Beton má totiž, kromě mnoha skvělých vlastností, i některé, bez nichž bychom se docela dobře obešli. Mezi druhou skupinu patří křehkost nebo dobrá savost. Právě to totiž způsobuje jeho popraskání. Pokud ho neopravíte hned v začátku, pak se vám také může docela dobře stát, že budete muset betonovou vrstvu pokládat znovu. To je časově náročné, vyžaduje to hodně materiálu a taky práce. Proto doporučujeme každý problém vyřešit hned v zárodku. Jak? S tím se vám v následujících řádcích pokusíme poradit.

Jak seřídit plastová okna?

Plastová okna jsou populární, ale ne každý ví, jak se k nim chovat. Samozřejmě si můžeme objednat specialistu z některé okenářské firmy, ale můžeme to zkusit i sami. Jen bychom u toho měli být velmi opatrní, abychom místo seřízeného okna neměli jen trvale zavřenou průhlednou zeď.

Jak opravit dlažbu?

Dlažba je skvělý podlahový materiál zejména do chodeb, kuchyní, koupelen a na WC a dalších namáhaných prostor, tedy všude tam, kde je třeba často vytírat a udržovat čistotu. I když o ni budete pravidelně pečovat, za čas se na ní objeví šrámy či poškození. A dvojnásob to platí, pokud máte v domácnosti malé děti.

Jak vyměnit splachovač wc?

Porouchal se váš splachovač WC? V tom případě je nejvyšší čas ho opravit nebo vyměnit, protože především v okamžiku, kdy protéká, platí, že vaše peníze odtékají doslova do… Nejedná se o nijak složitou operaci, zvládne to určitě každý!

Jak opravit řetízek horizontální žaluzie?

Jedním z nejrozšířenějších způsobů zastínění místnosti a regulace teploty v ní jsou žaluzie. Setkáme se s venkovními i vnitřními modely. Venkovní žaluzie mají navíc ochrannou funkci proti případným zlodějům. Rozdělit je můžeme také podle způsobu stahování lamel na vertikální a horizontální. Vertikální žaluzie kromě zatemnění prostoru také vizuálně rozdělí místnost. Nejčastěji se však setkáváme s horizontálními žaluziemi, které jsou ideální pro jednoduchá okna a minimalisticky zařízené interiéry.

Jak opravit protékající geberit?

Geberit může začít protékat většinou z toho důvodu, že se v něm objeví nějaká nečistota. Nejčastěji je to vodní kámen, který je nutno vyčistit. Vodní kámen brání pohybu plováku. Vyčištění, tedy oprava protékajícího Geberitu, není nijak zvlášť složitá pokud člověk ví, jak na to. Ventil může být také poškozen, ale naštěstí lze zakoupit nový. Stejně tak ani jeho výměna není příliš náročná. Největším oříškem bude dostat se dovnitř. A k tomu by nám měl pomoci návod v tomto článku.

Jak opravit stržený závit?

Nemusíte být zrovna Kutil Tim, abyste si byli schopni s některými nehodami v domácnosti pomoci! Na následujících řádcích zjistíte, že oprava strženého závitu nemusí být vůbec nepřekonatelným problémem, ale naopak ji zvládne prakticky každý.

Jak opravit starý betonový povrch?

Už se vám nelíbí, jak vypadají vaše betonové schody nebo hřiště na zahradě, sloužící jako zábavní místo pro vaše děti?

Poradíme vám, jak renovovat starý beton, aby vypadal jako nový. Přinášíme vám žhavé tipy.

Jak opravit protékání záchodu?

Známe to všichni. V klidu si doma fungujete, odskočíte si, spláchnete, ale když projdete kolem toalety znovu, něco není v pořádku. Ten nepříjemný zvuk, když voda stále nepřestává proudit mísou, i když už k tomu dávno nemá důvod. Nejen, že je zmíněný zvuk tak otravný, že mají vaše nervy chuť zajít si na čundr, ale (i když se to nemusí zdát) tuto legraci pocítí i vaše peněženka, jíž se výrazně uleví. Co s touto apokalyptickou katastrofou? Utrácet další peníze za údržbáře? To snad ne! Zkusme napřed společnými silami vaši toaletu opravit! Žádný strach, budu vás navigovat velmi zevrubně…

Jak opravit staré schodiště?

Domov má být místo, kde budeme spokojení, kde bude všechno podle nás a přesně tak, jak to chceme my. A dá se předpokládat, že chceme mít všechno co nejkrásnější, nejpohodlnější a ideální. Pak je ovšem třeba se o věci u nás doma náležitě starat, a nebát se občas něco zainvestovat do jejich údržby a oprav.

3 řešení, jak opravit starou vnitřní omítku?

Začátek. V první řadě kompletně vyklidíme místnost, odstraníme podlahovou krytinu: koberce, lino... (pokud to lze) a zakryjeme části, které jsou náchylné na rozbití či zašpinění (okna, skleněné výplně apod.).