Úvod  ›  Seznam štítků  ›   ›   › 

Oprava poškrábané sklokeramické desky

  

Sklokeramické varné desky jsou oblíbené z různých důvodů, včetně jejich elegantního profilu, bezpečnostních prvků a snadného čištění, ale žádný spotřebič není dokonalý. Skleněné varné desky jsou bohužel náchylné k poškrábání od hrnců, pánví a dalšího nádobí. Stejně jako ze všech skleněných povrchů a výrobků není možné zcela odstranit škrábnutí ze sklokeramické varné desky. Je však možné drasticky snížit viditelnost poškrábání.

Jak odstranit škrábance ze sklokeramické desky?

Škrábnutí na sklokeramické varné desce nemusí znamenat její úplnou náhradu. Ve skutečnosti mohou být tyto škrábance často zredukovány tak, že vaše skleněná deska vypadá téměř jako nová. Než tedy začnete uvažovat o výměně, zkuste tyto kroky pro opravu poškrábané sklokeramické desky.

  1. Prohlédněte a zjistěte míru poškození. V závislosti na umístění poškrábání a jeho celkové hloubce může být rozumné přeskočit osobní opravu a konzultovat to s odborníkem. Škrábance přímo nad topným tělesem a praskliny, které nelze obrousit nebo zjemnit, budou vyžadovat odbornou opravu či dokonce výměnu.
  1. Shromážděte materiály na vlastní opravu. Budete potřebovat jedlou sodu, malou misku, měkkou houbu nebo jemný hadřík a vodu. Naštěstí se jedná o všechny běžné předměty pro domácnost, které budete pravděpodobně mít ve vaší kuchyni nebo v jiné úklidové místnosti.
  1. Vytvořte si pastu. Smíchejte dvě čajové lžičky jedlé sody a jednu čajovou lžičku vody v malé misce. Tato přírodní pasta je ideální pro opravu sklokeramických varných desek. Ujistěte se, že pasta je mokrá, protože suché a abrazivní směsi by neměly být používány na skleněné povrchy.
  1. Naneste pastu a vyleštěte. Navlhčete měkkou houbu nebo jemný hadřík a použijte jej k jemnému nanesení pasty na poškrábané oblasti sklokeramické varné desky. Lehce leštěte škrábance, dokud nebudete spokojeni s výsledkem. Nezapomeňte, že nikdy nebudete moci odstranit nebo opravit škrábance úplně, takže není třeba vyvíjet příliš velký nátlak na leštění.
  1. Nechte uschnout, a nakonec otřete přebytečnou pastu jemným hadříkem.

Před čištěním se ujistěte, že je varná deska vypnutá a plně vychladlá. Nikdy nepoužívejte abrazivní materiály nebo chemikálie k drhnutí skla, protože to může způsobit další a mnohem horší poškození. Před provedením opravy poškrábání se podívejte do svého záručního listu, zda vaše sklokeramická deska není ještě náhodou v záruční době, v tom případě byste jí mohli vyměnit za novou.

Jak zabránit poškrábání skla u sklokeramické desky

  1. Udržujte dno hrnců a pánví čisté a bez usazenin
  2. Čistěte varnou desku od rozlitých tekutin a jídla, jakmile k tomu dojde
  3. Zvedejte pánve a hrnce místo toho, abyste je nechali klouzat sem a tam po povrchu
  4. Dodržujte pokyny výrobce pro zacházení a čištění, abyste zlepšili životnost vašeho spotřebiče
Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 3.6/5 (15 hlasů)