Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Jak najít díru v bazénu

  

Léto už klepe na dveře a venkovní radovánky v bazénu jsou konečně tu! Máte-li na zahradě nafukovací bazén, jistě jste už někdy zažili tu nepříjemnou situaci, kdy jste zjistili, že v bazénu je díra a vzduch, či dokonce voda uniká. Jak takovou situaci rychle a efektivně řešit svépomocí? Základem je, co nejrychleji zjistit místo, kde je bazén poškozený. V tomto článku se dozvíte pár praktických tipů a triků, jak díru co nejrychleji najít a jak ji odstranit.

Možné způsoby jak najít díru v bazénu:

  • vizuální kontrola
  • použití barviva či potravinářského barvícího prostředku
  • potápěčské brýle a šnorchl
  • speciální detektory

Vizuální kontrola

Projděte si důkladně celý povrch bazénu z venčí i zevnitř.  Zaměřte se především na místa, která jsou propadlá nebo je zde neobvyklá změna hladiny vody.

Použití barviva či potravinářského  barvícího prostředku

Nakapejte pár kapek potravinářského barviva do injekční stříkačky bez jehly a smíchejte s obyčejnou vodou. Tekutiny ve stříkačce pořádně protřepejte. Pomalu stříkejte tekutinu po stranách bazénu. V místě, kde se díra vyskytuje, se udělá barevný flek a vy tak můžete jednoduše vzít potřebné pomůcky a díru na daném místě zalepit. 

Potápěčské brýle a šnorchl

Pokud máte dostupné potápěčské vybavení, můžete jít přímo pod vodu a v klidu hledat díru přímo ve vodě. Plavte pomalu po celém obvodu bazénu a sledujte, jestli se někde netvoří proud vody nebo nejdou vidět znatelně bublinky. Jedná se sice o zdlouhavý proces, který je ale efektivní a levný. 

Speciální detektory

Základními benefity tohoto způsobu jsou naprostá přesnost a rychlost detekce poškozeného místa. Zařízení vyhledá děravé místo pomocí héliového plynu. Za tuto přesnou a rychlou věcičku si už ale pěkně připlatíte a to okolo 100 000 tisíc korun, je tedy vhodnější pro větší bazény, kde se taková investice vyplatí. 

Po nalezení díry je důležité ji co nejdříve opravit. Existuje několik možností opravy, včetně epoxidového tmelu nebo samolepicích záplat. Pokud si nejste jisti, jak opravu provést, měli byste zvážit pomoc odborníka na bazény. Pamatujte, že pravidelná údržba bazénu je klíčem k prevenci vzniku děr a zajistí vám ničím nerušený zážitek z plavání. 

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 1/5 (1 hlas)

Související články