Úvod  ›  Seznam štítků  ›   ›   › 

Jak zlikvidovat mech na střeše?

  

Mech na střeše může být velkým problémem a to nejen kvůli vzhledu, ale i jeho dlouhodobému poškozování střešní krytiny. I proto jsme se rozhodli najít odpověď na jednoduchou otázku: "Jak zlikvidovat mech na střeše?". 

Na jakých střechách se mech objevuje?

Mech se může objevit prakticky na všech druzích střech. Miluje zastíněné prostory, proto mu vyhovují střechy natočené k severu. A pokud v oblasti více prší a je prašno, pak tu máme ideální kombinaci, která usídlení mechu na střeše umožní. Už první rostlinka je problémem. Právě z ní se mech začne šířit a pokrývat postupně celou střechu. 

  • Mech zadržuje velké množství vody, která značně poškozuje střešní krytinu

Možnosti odstranění mechu ze střechy

Skalice

První možností, jak odstranit mech ze střechy je vodný roztok modré skalice. Přípravek je možné zakoupit v zahrádkářství a míchá se dle návodu, který je k přípravku přiložen. Po aplikace mech uhyne a úplně zmizí. Důležitá je aplikace za teplého počasí bez deště. Pro aplikace je možné využít stříkací pistoli. 

Ruční ošetření a postřik

Druhou možností pro odstranění mechu ze střech jsou vlastní ruce, které vybavíme špachtlí a kartáčem. Jednotlivé tašky je třeba mírně přizvednou a vyčistit spoje od mechu. Důležité je zaměřit se na dvojité drážky, které vytváří pro mech ideální podmínky. Po ručním ošetření střechy je možné využít roztok Kuprikolu v malé koncentraci, který je aplikován ve dvoumetrových pásech. Mech zmizí a neobjeví se ani po deseti letech.

Vápenné mléko

Další možností, jak se zbavit mechu na střeše je vápenné mléko. To se využívá nejčastěji na postříkání betonových tašek, přičemž hustota roztoku je stejná jako používáme pro bílení. Důležité je vápno procedit sítem, aby se neucpávaly trysky postřikovače. Přes léto mech ze střechy zmizí, ale pozor v dalších letech se může znovu objevit. 

Proužek měděného plechu

Velmi zajímavým a zvláštním typem odstranění, tedy spíše prevence uhnízdění mechu na střeše může být měděný proužek plechu, který se připevní v horní části střechy. Díky korozi, tedy vzniku měděnky, která je po střeše roznášena díky stékajícímu dešti dochází k úhynu mechu. Jedinou nevýhodou je, že se páska po letech rozpadne a je třeba ji nahradit páskou novou. 

Firmy, které čistí střechy

V České republice najdeme mnoho firem, které se čištěním střech zaobírají. Ve svém portfoliu služeb nabízejí mj. i čištění střech od mechu. V našem článku jsme si dovolili vybrat pětici, která má vysokou kvalitu a v případě potřeby je schopna mech ze střechy odstranit s jistotou a rychlostí, která bere dech. 

  • Biotec - vynikající firma působící po celé ČR
  • Domerino
  • Umyjem to - firma s originálním názvem, která střeše dodá opět krásný lesk
  • Redok s.r.o.
  • Dachmantechnik
Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 2.5/5 (4 hlasy)

Související články