Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Jak vyměnit splachovač wc?

  

Dosloužil váš splachovač WC? V tom případě je nejvyšší čas ho vyměnit, protože především v okamžiku, kdy protéká, platí, že vaše peníze odtékají doslova do… Nejedná se o nijak složitou operaci, zvládne to určitě každý!

Demontáž splachovače krok po kroku

  • Ještě než přistoupíte k demontáži splachovací nádržky, nezapomeňte vypnout hlavní přívod vody i jednotlivé rozvody. Potom spláchněte, aby se vypustila zbylá voda a odpojte flexibilní přívodní hadici. 
  • Následně je třeba uvolnit šroubení splachovače u splachovací trubky pod nádržkou. 
  • Pak se vyjme splachovací trubka z nádržky a poté nádržka ze stěnového upevnění, přičemž se dá stranou. Odstranit je nezbytné i splachovací trubku a zástrčná těsnění u WC. Odšroubovat se musí stěnová upevnění. V okamžiku, kdy by staré otvory pro upevnění při opětovné montáži překážely, protože by byly umístěny mimo novou nádržku, je možné je vytmelit.

WC

Výměna rohového ventilu

K novému splachovači je vhodné namontovat i nový rohový ventil. Předtím je pochopitelně třeba vymontovat starý rohový ventil ze stěnového přípoje, což se někdy neobejde bez kleští na vodní čerpadla. Při této operaci je třeba postupovat opatrně, aby se nepoškodil stěnový přípoj. Rohový ventil se zabudovaným těsněním je možné přímo našroubovat, jinak je nutné jej upevnit těsnicím konopím.

Instalace nového splachovače

Na řadu přijde vyznačení upevnění pro nový splachovač, někdy práci ulehčí vrtná šablona. Po určení montážní výšky pro stěnová upevnění se musí pohlídat, aby otvory pro upevnění byly níže než horní okraj nádržky. Následuje vrtání do obkladů a přišroubování hmoždinek na dva stěnové držáky, které je možné vyrovnat pomocí vodováhy. Do nich se posléze zavěsí splachovač.

Po instalaci vedení je opět otevřen přívod vody a rohový ventil. Splachovač se naplní vodou a po kontrole spláchnutí lze konstatovat, zda je opět plně v provozu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 1.5/5 (8 hlasů)

Související články