Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Co dělat když se rozbije zrcadlo?

  

Každý z nás to jistě někdy slyšel – když rozbijete zrcadlo, čeká vás sedm let smůly. Tato pověra se zrodila ze strachu prostých lidí, kteří věřili, že odraz v zrcadle je spjat s odráženou osobou se kterou má společnou duši.

Pokud tedy došlo k poškození zrcadla, došlo zároveň i k poškození duše. Mnoho lidí by vám za normálních okolností řeklo, že na takové bláboly prostě a jednoduše nevěří, ale ve chvíli kdy se do takové situace dostanou, i oni mnohdy znejistí. A to většina z nich netuší, že oněch sedm let smůly je v porovnání s jinými následky rozbitého zrcadla docela fádních.

Existuje totiž ještě pověra, podle které v tomtéž domě do roka někdo zemře. Naštěstí však vždy existuje nějaké řešení. Sedm let smůly lze odvrátit jednoduše tím, že všechny střepy zakopete hluboko do země. S druhou pověrou je to již komplikovanější. Je totiž třeba před zrcadlem obětovat nějaké domácí zvíře, nejlépe kohouta.

A ať už jste pověrčiví nebo ne, po provedení těchto kroků budete mít jistě opět klid na duši. Mějte ovšem na paměti, že nežli zabíjet nevinná zvířátka, je lepší být zkrátka a dobře opatrný.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 3/5 (6 hlasů)

Související články

  • Co dělat když se rozbije zrcadlo?