Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Čím přilepit zrcadlo na stěnu?

  

Lepení zrcadla nemusí být žádná věda. Pokud s touto činností však nemáte žádné zkušenosti, je dobré se nejdříve informovat. Každý podklad vyžaduje jiný typ lepícího materiálu. Výběr je ovšem pestrý a nakupovat můžeme jak v kamenných obchodech, tak i na internetu.

Výběr lepícího materiálu se nevyplatí podcenit

Aby zrcadlo na stěně skutečně drželo a zároveň se nezničilo, je nutné vybrat správný lepící materiál. Na českém trhu existuje řada možností, které můžeme využít. Většina z nich je cenově dostupná a jejich pořízení tak není finančně náročné. Mezi ty nejčastěji využívané můžeme zařadit:

  • Univerzální lepidla
  • Speciální lepidla na zrcadla
  • Kvalitní multifunkční lepicí pásky
  • Pěnové lepící polštářky, které snesou větší zátěž
  • Stavební lepidlo na obkladačky či dlaždice

U všech výše uvedených materiálů je nutné zdůraznit, že se musí jednat o kvalitní lepící prostředky, např. Pattex, Soudal, MAMUT apod. Případně o výrobky, které jsou speciálně vyvinuty pro lepení zrcadel. V případě, že bychom použili nekvalitní lepidlo nebo takové, které není svým složením vhodné k tomuto použití, mohlo by dojít k nevratnému poškození povrchu zrcadlo. To se může projevit změnou barvy, narušení povrchu či jeho naleptáním.

Kde lze lepící materiály pořídit?

Takováto lepidla a pásky lze nakoupit v podstatě v každém hobby marketu, obchodech pro kutily či v běžných stavebninách, které nabízejí i drobný sortiment. Mnohdy je můžeme nalézt i v nabídce větších supermarketů či drogeriích, zde už však záleží na konkrétním prodejci a nabízeném sortimentu. Nesmíme zapomenout ani na možnost nákupu v řadě e-shopů.

Než se pustíme do lepení zrcadla

Když již máme zakoupený vhodný lepící materiál, měli bychom si připravit lepený povrch. Dbejte na to, aby byla dána plocha správně očištěna. Neměla by obsahovat stopy po prachu či pavučinách. Důležité je zkontrolovat, zde není mastná a poškozená. V případě, že by se na daném povrchu vyskytovaly nečistoty či mastnota, hrozilo by sklouznutí zrcadla či nevhodné přilepení. Zároveň nesmíme zapomenout ani na očištění plochy zrcadlo, aby neobsahovala rovněž nečistoty a mastnotu.

Jak nalepit zrcadlo na zeď?

Pokud již máme vyčištěný prostor, kam chceme zrcadlo nalepit a samotnou plochu zrcadla, můžeme přistoupit k lepení. Není na tom nic složité. Zrcadlo si položíme na rovnou plochu zadní stranou vzhůru. Po celém obvodu naneseme lepidlo, lepicí pásku či rozmístíme pěnové lepící polštářky. Lepící materiál neumisťujeme přímo na okraj zrcadla, ale ve vzdálenosti cca 1 cm od okraje. To je pro případ, aby nám hmota nevytékala kolem zrcadla.

Přiložení zrcadla na stěnu

Poté, co budeme mít na zadní straně zrcadla umístěnu lepící hmotu, můžeme zrcadlo přiložit na zeď. Zrcadlo uchopíme ze dvou stran tak, abychom ho mohli rukama ke zdi přitisknout. Nějakou chvilku ho přidržíme, aby se rozprostřela lepící hmota a zrcadlo se přichytlo. Tímto krokem se uchráníme proti sklouznutí zrcadla po stěně a jeho následnému rozbití. Každý typ lepícího materiálu má určitou dobu tvrdnutí a schnutí. Proto se nedoporučuje v tuto dobu zrcadlo jakýmkoli způsobem čistit. Nezapomeňte se řídit intrukcemi výrobce, které vždy naleznete spolu s informacemi o době schnutí na obalu daného výrobku.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články