Jak vybrat ... ?

Jak vybrat brusný lamelový kotouč?

Brusný lamelový kotouč je neocenitelnou pomůckou každého domácího kutila. Kde všude mohou najít využití a jak si vybrat ten, který bude sloužit dlouho a spolehlivě?

Jak vybrat správný polykarbonát?

Polykarbonát je materiál, který se používá nejčastěji jako zastřešovací krytina. Kromě tohoto využití ho lze samozřejmě používat i k mnoha dalším účelům. Polykarbonát je na českém trhu dostupný v řadě různých provedení. Vybírat tak lze z různých rozměrů či barev. Polykarbonát lze obecně rozdělit do několika skupin, každá je vhodnější pro jiné použití, jelikož má jiné vlastnosti. Jedná se o prakticky “nerozbitný” materiál, takže se perfektně hodí i v místech, kde není z bezpečnostních důvodů možné použít klasické sklo.

Jak správně vybrat stůl na terasu?

Když začnou sluneční paprsky hřát, náš život se z bytů a domů přesune na zahrady a terasy. Není nic příjemnějšího než si dát oběd či večeři na čerstvém vzduchu, nebo se k pořádnému stolu na terase posadit s přáteli na šálek kávy. Ale jaký stůl by to měl být? Parametrů pro výběr je víc.

Jak vybrat cihlovou dlažbu?

Dnešní moderní doba neklade vysoké nároky jen na výkony a vzhled lidí, ale také na jejich úroveň bydlení. V současnosti jsou již domy a byty zařizovány po praktické i designové stránce. Nejedna hospodyňka touží po útulném domově pro svoji rodinu, který zároveň snadno udrží v čistotě. Každý člověk má jiný vkus a každému se líbí odlišný styl. Všichni se ale jistě shodnou, že se ve svém domově musí cítit dobře. Příjemný pocit zajistí správné dispoziční řešení interiéru, barva jeho zdí, rozmístění nábytku a v neposlední řadě také vhodně zvolené podlahy. Právě ty totiž mohou dodat interiéru celistvý vzhled.

Jak správně vybrat spárovací hmotu u obkladů a dlažby?

I přesto, že široké spáry mezi obklady či dlaždicemi jsou spíše módou minulosti, kvůli roztažnosti materiálu stále představují nezbytnost. Kromě svého funkčního účelu plní však také funkci estetickou. Chcete-li tedy, aby vaše koupelna, kuchyně, chodba či jiná místnost s dlažbou vypadala k světu a v ideálním případě i dlouho vydržela neporušená, vezměte před výběrem spárovací hmoty v potaz alespoň některá z těchto doporučení.

Jak vybrat firmu na stavbu dřevostavby?

Dřevostavby jsou jako z pohádky. Kdo by v nich nechtěl bydlet? Aby nám v domě bylo dobře a abychom s ním neměli žádné problémy, musíme si správně vybrat firmu, která nám ho bude stavět. Čemu věnovat pozornost a čemu se při výběru firmy vyvarovat? Ačkoliv přesný návod samozřejmě neexistuje, několik bodů, kterých byste se měli držet, se přece jen najde. 

Vhodné dřeviny na podlahu

Možná, že si právě stavíte dům snů, možná jste se pustili do rozsáhlé rekonstrukce bytu. Tak či tak, nastává komplikace týkající se výběru vaší budoucí dřevěné podlahy. Nevíte si rady s výběrem vhodné dřeviny? Hledáte dřevo, které má dlouhou životnost a bude svou barvou ladit se zbytkem vašeho interiéru, nebo naopak hledáte informace o konkrétní dřevině, kterou byste si pro vaši podlahu přáli?

Jak vybrat venkovní žaluzie?

venkovními žaluziemi se je možné setkat stále častěji. Kdo by si také v České republice pořizoval třeba venkovní okenice? Venkovní žaluzie poskytují účinnou ochranu před ostrým slunečním svitem, ale i před krajně nepříznivým počasím. Na následujících řádcích se lze seznámit s osvědčenými radami, jimiž se je záhodno při jejich výběru řídit.

Jak si správně vybrat japonskou pilu?

Globalizace nezadržitelně pokračuje, a ačkoli k ní mohou mít lidé řadu výhrad, v některých oblastech je to bezesporu dobře. Její zásluhou je i na českém trhu dostupná široká nabídka ručních japonských tradičních pil, přičemž na následujících řádcích se dozvíte, jaké byste měli při svém výběru preferovat. Nejdůležitějším znakem japonských pil je, že se jimi oproti těm evropským řeže tahem k sobě. Výsledkem je rychlé a snadné řezání i přesný řez.

Jak vybrat nejvhodnější krbová kamna?

Při výběru krbových kamen pamatujte v první řadě na tom, že vzhled není tím nejdůležitějším. Samozřejmě, to, jak kamna zapadnou do designu vašeho obývacího pokoje hraje svoji roli a částečně ovlivňuje i výběr velikosti, obkladového materiálu apod., nicméně hlavní rozhodovací kritéria jsou jiná.

Jak správně vybrat dřevo na stavbu pergoly?

V letních horkách a zvláště při změně klimatu oceníme pergolu obrostlou zelení. Zelená plocha odpařuje vodu a ochlazuje své prostředí. Mimo pergoly je dobře samozřejmě zakládat jezírka, vodní plochy, biocentra spojená biokoridory pro migraci zvířat, meze, stezky apod. Doma a na soukromých pozemcích samozřejmě nemáme na takové projekty místo a musíme se spokojit se zelení vlastní. Ideální, pokud nemáme přímo vzrostlé stromy, je právě pergola. Ta může, ale nemusí být spojena s domem. Dále nemusí být otevřená s žebry pro pnoucí rostliny, ale může být i zastřešená (přístřešek), dobře je dřevěnými ohoblovanými dřevy, ale i průsvitnými vlnkami. Zde je ale riziko letních průtrží a krupobití, dále v zimě, nežádoucí těžká pokrývka sněhu apod., takže polykarbonátové vlnky trpí, neřku-li jsou přímo zlikvidovány.

Jak správně vybrat travní směs?

Založit trávník a úspěšně ho dovést do provozuschopného stavu není žádná legrace. Už první krok, tedy výběr samotného travního semene, může být pro leckoho oříšek. Ale i pro toto platí jisté zákonitosti, které vás navedu ke zdárnému konci. A právě za tímto účelem čtete tento článek!

Jak vybrat pískovou filtraci pro bazén?

V současnosti máme na trhu stále ještě k dostání dva typy filtrací. Tím prvním je filtrace kartušová a druhým filtrace písková. Byť lze říci, že výrazněji rozšířenější je právě filtrace písková, neboť je výkonnější. Jak si vybrat tu správnou?

Jak vybrat vchodové dveře?

Výběr vchodových dveří není radno podceňovat. Už jenom kvůli tomu, že investice do nich je poměrně vysoká, stejně jako frekvence, s níž se používají. Jsou tedy vystaveny větší námaze než například okna, kterým mnohdy věnuje větší pozornost.

Jak vybrat míchačku na beton?

Nákup míchačky, máme na mysli míchačku stavební na malty a betony, je skutek, který je nutné řádně promyslet a sami sobě ho musíme zdůvodnit. Výběr míchačky není jednoduchý a musíme se dát pozor na určité věci, abychom později nezjistili, že nám něco nevyhovuje.

Jak vybrat indukční desku?

Indukční deska má mnoho skvělých vlastností:

  • rychle reaguje na požadované změny
  • vaří rychle
  • je energeticky úsporná

Jak vybrat tuhost matrace?

Spát musíme všichni, ale ne vždy spíme dobře. Kromě mnoha dalších vlivů, jako je osvětlení, hluk, větrání i náš psychický stav, je pro kvalitní spánek zásadní také správný výběr matrace. Doby, kdy mnoho z nás spalo na molitanových matracích, nebo na matracích s kovovými spirálami, jsou už naštěstí pryč. Z molitanu mě bolí záda ještě dnes, stačí, když si na něj jen vzpomenu.

Jak vybrat domácí vodárnu?

Domácí vodárny jsou zařízení, případně celé soustavy zařízení, která jsou určena pro transport vody z místa na místo, a to v rodinných domech, v chatách, chalupách – prostě všude tam, kde není veřejný vodovod. Nejčastěji jsou využívány pro čerpání pitné nebo užitkové vody ze studní či vlastních vrtů, případně z vodního toku nebo nádrže na zachycení vody. Ale může se používat i v domě s vodovodem, například na čerpání užitkové vody k zalévání zahrady, nebo k udržování tlaku ve vodovodním řadu.

Jak vybrat zahradní sekačku na trávu?

Zahradní sekačka na trávu patří k běžné výbavě každého zahrádkáře a majitele rodinného domku. Kdo by taky chtěl přemoci zelený živel způsobem z dob našich dědečků, a pustit se do sečení s kosou či srpem. Naštěstí na tuto dobu můžeme už pouze vzpomínat, nebo si zkusit takové sečení jen tak z legrace, ale při pravidelné údržbě trávníku se můžeme naštěstí spolehnout na kvalitní zahradní sekačku na trávu.

Jak vybrat novou chladničku do domácnosti?

Výběr chladničky rozhodně není snadným úkolem. Tento nejvíce užitečný elektrický spotřebič v našich domácnostech je potřeba vybírat s rozvahou, abychom pak v budoucnu své volby nemuseli litovat. Na našem trhu je v současné době k mání mnoho druhů chladniček. Existují chladničky volně stojící, vestavěné, malé, energeticky úsporné nebo také takzvané americké chladničky. Pojďme se tedy společně podívat na to, jaké jsou mezi nimi rozdíly a která by mohla nejlépe zaplnit volné místečko ve vaší kuchyni.

Jak vybrat krb s výměníkem?

Vytvořit si doma originální atmosféru dávných časů, ocitnout se jako mávnutím kouzelného proutku v pohádce či v chalupě u babičky, a ulevit svému rodinnému rozpočtu - to vše a mnohem více přináší vybudování krbu pomocí krbové vložky. Složenky a roční vyúčtování topné sezóny vám už strach nenaženou a vaše bydlení získá nový rozměr.

Jak vrtat do betonu? Jak vybrat správný vrták?

Pokud jste někdy bydleli v panelovém domě nebo třeba i novostavbě s betonovými zdmi, zřejmě jste narazili na problém, jak pověsit obraz nebo třeba připevnit na zeď poličku. Vrtání do betonu totiž není žádná hračka a při nevhodném vybavení vám může kutilské práce na dlouho pěkně znechutit. Nestačí jen koupit tvrdý vrták, musíte koupit ten správný vrták přesně pro vrtačku, kterou máte doma vy. Anebo můžete zkusit i něco jiného, než je vrtačka.

Jak vybrat sklo pod kamna?

Krbová kamna jsou efektivním, levným a nezávislým způsobem, jak dokonale vyhřát dům, chatu či chalupu a přitom přinést do svého interiéru kouzelnou atmosféru plnou romantiky a zaručené relaxace.

Typy radiátorů - jak vybrat?

Nezáleží na tom, jestli právě pořizujte radiátory zcela nové nebo se pokoušíte o jejich výměnu. Vždy je nutné přihlédnout k aktuálním požadavkům a možnostem dané stavby a vybrat přesně takový typ, který svou funkčností a poskytovanými výhodami co nejlépe zapadne do interiérového konceptu.

V dnešní době není nutné obcházet výrobce a pracně se dohledávat informací, které by vám napomohly k jednoduššímu výběru. Virtuální pokrokové technologie nabízejí okamžitou odezvu v podobě informativně laděných článků, jako je tento. Jak tedy správně vybrat radiátor a který je do vašeho domova ten nejvhodnější a který naopak pro vás vhodný není?

Jak vybrat podzimní hnojivo na trávník?

Trávník je pomyslným dítětem každého zahrádkáře. Celoročně se o něj stará, zalévá ho, hnojí jej a manuálně opracovává. Samozřejmě nezapomíná ani na srdce potěšující kontakt - lehnout si na záda je zkrátka paráda. Obzvláště pro nadšeného pěstitele. Jó, jó slyšet trávu růst...to umí především pečliví zahradníci.

Jak vybrat kvalitní podlahu?

Říká se "co je v domě, není pro mě", to ovšem neplatí o podlaze, která je základem rodinného štěstí. A to z jednoduchého důvodu - krásná a kvalitně dělaná podlaha unese jakékoliv rodinné otřesy, ať už v podobě vášnivých hádek nebo milostných vzplanutí. Proto pokud přemýšlíte nad typem podlahy pro váš byt, dům či novostavbu, následující článek vám usnadní výběr.

Jak vybrat a pokládat plovoucí podlahu? - Podlahové krytiny

Bydlení je hlavně o útulnosti, praktičnosti a komfortu a aby dům či byt splňoval tyto tři faktory, musí jeho obyvatelé zvolit dobrou podlahu. Právě plovoucí podlaha je velmi útulná, praktická a tím poskytne komfort všem jejím uživatelům.

Jak vybrat vchodové a interiérové dveře?

Domov je místo, kam se rádi vracíme a kde se cítíme dobře. Kromě pohodlí, je třeba klást důraz na design a hlavně bezpečí. Výběr dveří bychom rozhodně neměli podcenit, a to jak u vchodových dveří, tak u dveří v interiéru. Jenže na trhu je tolik značek a prodejců, jak se v tom má člověk vůbec orientovat? Před koupí je třeba zaměřit se na několik důležitých kritérií, které vám výběr hodně zjednoduší. A my vám poradíme, jak na to.

Jak vybrat elektrospotřebiče do bytu?

Máte v plánu kupovat novou ledničku, pračku či televizor do svého bytu? Lámete si hlavu nad výběrem vhodného elektrospotřebiče, který by byl z hlediska spotřeby nejúspornější a investice za tisíce korun se vám nejvíce vyplatila?

Jak vybrat podlahovou krytinu?

Při zařizování nového domova či při likvidaci propšlapaných koberců a letitého PVC v pokojích se naskýtá široká škála v sortimentu podlahovin.

Chcete našlapovat měkce a tiše? Máte zájem především o bezúdržbové podlahové krytiny? Vybíráte podle ceny nebo kvality?

Pokud si umíte nastavit všechna optimální kritéria, není nic jednoduššího, než se porozhlédnout a pořídit podlahové krytiny na míru vašim potřebám a požadavkům.

Jak vybrat venkovní vířivou vanu?

Pořízení venkovní vířivky je poměrně nákladnou záležitostí. Cena klasických vířivých van se běžně pohybuje v rozmezí mezi 90 až 400 tisíci korun a výjimkou nejsou ani ty přesahující půl milionu. Z toho je patrné, že kdo se ke koupi vířivé vany rozhodne, měl by vybírat s rozmyslem.

Jak vybrat vířivku dle barvy?

Hlavním parametrem, podle kterého bychom měli vířivku vybírat, jistě není barva. Nicméně poté, co o jejím typu máme jasno, přichází na řadu právě barevné provedení. My si řekneme, jaké výhody z určitých barev plynou a jaké naopak ne.