Úvod  ›  Seznam štítků  ›   ›   › 

Jak vybrat vířivku dle barvy?

  

Hlavním parametrem, podle kterého bychom měli vířivku vybírat, jistě není barva. Nicméně poté, co o jejím typu máme jasno, přichází na řadu právě barevné provedení. My si řekneme, jaké výhody z určitých barev plynou a jaké naopak ne.

Hovoříme-li o barvě, pak bychom u vířivých van měli rozlišovat dvojí. Barvu kabinetu a barvu samotné vany. Typické barvy kabinetu jsou světle hnědá či tmavě hnědá. Též je možné vířivku obestavět a obložit třeba kamenným obkladem – anebo ji zapustit do země. Možnosti barevného provedení vany jsou oproti tomu mnohem širší.

Barevné provedení vany:

  • Bílá nebo mramorová

Působí čistě a velmi luxusně. Koupete-li se ve více lidech, stačí však jediná koupel, v průběhu níž se na boku vany začne zřetelně rýsovat pruh usazených nečistot, který v tmavším barevném provedení není tolik patrný. Další méně příjemnou okolností je silný odraz slunce od vody a boků vany, který, nemáte-li vířivku skrytu třeba pod slunečníkem, bývá pro některé nepříjemný.

  • Champagne

Opět velmi luxusně působící barva, na které nejsou usazené nečistoty téměř patrné.

  • Modrá, zelená, červená a jejich odstíny

S jejich volbou můžete dosáhnout perfektního sladění s vaším zahradním nábytkem. Tmavší odstíny jsou pro oči příjemné za každého počasí.

  • Černá

Vysoce elegantní a luxusní barva, která nevrhá odlesky za žádného počasí. Pozor však na poměrně viditelné stopy usazenin na bocích vany. Je-li podlaha vířivky členitá, opatřená např. výškově rozdílnými plochami, pak jsou tyto při nezapnutých světlech méně zřetelné, než v případě jiných barev.

Výřivka

Bíla vana (Autor Suppa CC)

Vana s obkladem

Vířivka s mramorovým obkladem (Autor Dan Perry CC)

Vířivka

Netradiční vířivka (Autor Gary J. Wood CC)

Ať si ale zvolíte barevné ladění své vířivé vany jakékoli, vždy by se vám mělo líbit. Stopy usazenin na bocích vany jsou skutečností, která nebývá prodejci příliš zmiňovaná. Nejedná se však o vážný problém – usazeniny lze jednoduše setřít třeba švédskou utěrkou. Objevují se převážně po koupelích o více lidech současně nebo tehdy, jsou-li již filtry zanesené a potřebují vyčistit. Kvalitní a udržovaná filtrace vodu ve vířivce krásně pročistí. Vy si pak můžete užívat další z fantasticky relaxačních koupelí, které vás čekají.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články