Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Jak vybrat firmu na stavbu dřevostavby?

  

Dřevostavby jsou jako z pohádky. Kdo by v nich nechtěl bydlet? Aby nám v domě bylo dobře a abychom s ním neměli žádné problémy, musíme si správně vybrat firmu, která nám ho bude stavět. Čemu věnovat pozornost a čemu se při výběru firmy vyvarovat? Ačkoliv přesný návod samozřejmě neexistuje, několik bodů, kterých byste se měli držet, se přece jen najde. 

Co se dá o firmě zjistit? 

Jednou z nejdůležitějších indicií, které vám napoví, zda si vybíráte správnou firmu, jsou informace, které se o ní dají dohledat. Solidní firma není zakryta žádným tajemstvím. Měli byste mít alespoň trochu přehled o:

  1. její historii
  2. jaké má dodavatele materiálu
  3. zda jsou její konstrukce certifikovány 

Nejlépe uděláte, když se do firmy osobně vypravíte. Internet či telefonát můžou klamat. Bude-li mít firma s návštěvou problém, mějte se na pozoru, je to podezřelé. Jestliže se nemůžete dopátrat, a dokonce ani doptat orientační ceny za služby, které požadujete, dejte ruce pryč a dívejte se jinde. 

Reference

Dejte na reference. Je běžné, že podle nich vybíráme i restaurace nebo hotely. V tak důležité oblasti, jako je stavba domu, je to přímo nutnost! Hodnocení na internetu v této situaci rozhodně nestačí. Zjišťujte přímo u lidí. Firma by vám sama měla něco málo z referencí nabídnout, ale můžete zjišťovat i jinde. Víte třeba o někom, kdo v dřevostavbě bydlí?  Zeptejte se, jakou firmu si zvolili oni a s čím byli či nebyli spokojeni. Pomůže vám to. 

Dále je také dobré vědět, kdo přesně bude na vašem domě pracovat. Firma může mít sebelepší vizitku, váš dům ale záleží především na jejich zaměstnancích. Nejlepší bude, když se s nimi seznámíte ještě před zahájením stavby a prodiskutujete s nimi celý průběh. Jsou sympatičtí? Bod pro vás! Případné potíže se budou řešit mnohem snadněji. 

Kolik jste ochotní investovat? 

Výběr firmy přirozeně záleží také na cenách. Ty se liší v závislosti na použitých materiálech, systému výstavby, budoucím servisem na údržbu. smluvních podmínkách a konec konců samozřejmě také na firmě samotné. V ohledu ceny je důležité si uvědomit, že se platí za kvalitu. Nenabádáme vás k tomu, abyste do domu investovali mnohem víc, než by vám bylo milo, ale na výrazně nižší ceny, než je běžné, si dejte velký pozor. Mohlo by se vám to vymstít již během stavby. Ve výsledku byste mohli řešením různých problémů a nedostatků utratit ještě mnohem víc peněz, než kdybyste si na začátku vybrali dražší firmu. 

Zapamatujte si: Levná dřevostavba nemůže být kvalitní! 

Přehled nejoblíbenějších firem 

Firmy jsou řazeny abecedně, nikoliv podle preference či nějaké protekce. 

Haas 

Haas je rodinná firma fungující už přes čtyřicet let. Spolupracuje s firmami v Německu a v Rakousku a také v zahraničí působí. Při své práci se kromě samozřejmé kvality, co týče stavby domu, zaměřují také na zákazníka - firmě jde o jeho spokojenost. Jednají s ním čestně a spravedlivě tak, aby u něj neztratili důvěru a aby firmu dál doporučoval svým známým. Vsázejí na budování dobré pověsti. 

Lignia

Lignia při stavbě domů užívá specifickou stavební technologii, která zajišťuje mimořádně dobré tepelně-izolační vlastnosti. Domy jsou stavěny pozoruhodně rychle. Firma navíc zaujme také příznivými cenami. 

My home

Tato malá firma zaujme především tím, že myslí na druhé. Podporuje domácí dodavatele: využívá jen ryze české materiály, ať už jde o dřevo, izolaci nebo třeba střešní krytiny. Firma má navíc také dobročinné úmysly - za každý dokončený dům daruje 10 000 korun občanskému sdružení Život dětem. 

Natur Haus

Firma Natur Haus má dlouhou dvacetiletou zkušenost. Za tu dobu postavila již více než 500 domů. Stavba u Natur Haus trvá obvykle pouhé čtyři měsíce, i přesto firma garantuje vysokou kvalitu. Záruka se na hotové domy může vztahovat až třicet let. Než se pro Natur Haus rozhodnete, můžete se přihlásit na prohlídku jejich vzorových domů. K dispozici jsou v šesti různých krajích. 

Nova Haus

Nabídka firmy Nova Haus je skutečně více než bohatá. V jejich katalogu naleznete stovky různých domů. Pokud vás ovšem žádný nezaujme, nevadí Firma nemá žádný problém s tvorbou projektu na míru. Dále určitě také oceníte vstřícný přístup k zákazníkům a velkou ochotu pomáhat a poskytovat informace. Zaměstnanci Nova Haus vám poradí například i v sjednávání bankovního úvěru. Dobrou zprávou je, že se firma Nova Haus rozrostla již do celé České republiky. 

Wood system 

Firma Wood system si už více než čtrnáct let zakládá na tom, že svým spokojeným zákazníkům plní všechno, co jim slíbí. Firma za celou svou historii nikdy nepřekročila smluvní cenu stavby. Daří se jim rovněž dodržovat veškeré smluvené termíny. S Wood system se vám tedy nemůže stát, že byste se neměli kam nastěhovat. 

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)


Související články