Úvod  ›  Seznam štítků  ›   ›   › 

Jak vybrat venkovní žaluzie?

  

venkovními žaluziemi se je možné setkat stále častěji. Kdo by si také v České republice pořizoval třeba venkovní okenice? Venkovní žaluzie poskytují účinnou ochranu před ostrým slunečním svitem, ale i před krajně nepříznivým počasím. Na následujících řádcích se lze seznámit s osvědčenými radami, jimiž se je záhodno při jejich výběru řídit.

Dbejte na materiál!

Kvalitní venkovní žaluzie by měly být vyrobeny z hliníku. Ten jim propůjčuje řadu užitečných vlastností, mezi něž patří dobrá izolace, ale také ochrana před slunečními paprsky, jež hliníkové žaluzie spolehlivě odráží. Žaluzie z tohoto materiálu se rovněž vyznačují vysokou odolností a dlouhou životností.

Vsaďte na jistotu!

Důvěřuj, ale prověřuj! Toto pravidlo by mělo platit i při výběru venkovních žaluzií, kdy se vyplatí preferovat osvědčené výrobce a značky. Venkovní žaluzie se dodávají v řadě různých provedení, a to v šířkách 90, 80 i 70 mm. U menších ploch si je možné zvolit i rozměr 50 mm. Na bočních stranách těchto žaluzií se nacházejí hliníkové vodicí lišty, jež mají za cíl postarat se o jejich zajištění.

Žaluzie vybírejte podle lamel!

Na trhu nabízené venkovní žaluzie sestávají z lamel, jež bývají různého tvaru, z čehož pramení i jejich rozdílné vlastnosti.

Pro rodinné domy se nejčastěji užívají ty žaluzie, které mají lamely ve tvaru písmene C a záhyby po celé délce lamely. Vynikají stabilitou ve větru a pevností proti tlaku.

Odlehčenou variantu představují lamely bez záhybů, jež se vyznačují tím, že umožňují při vytažení oken nižší nábal.

Nejvíce technologicky na výši jsou žaluzie, které mají lamely ve tvaru písmene Z. Ty se hodí k zastínění administrativních i rodinných domů. Když jsou zavřené, tvoří celistvou plochu, jež garantuje dokonalé zastínění. Guma je tu vlisována po celé délce lamely, což přispívá ke zvýšení termoregulačního efektu i tiššímu chodu žaluzie.

Podobnými vlastnostmi jako žaluzie s lamelami ve tvaru písmene Z se honosí i žaluzie, které mají lamely ve tvaru písmene S. Jsou vysoce hodnoceny z pohledu designérů a také ony utvářejí v zavřeném stavu celistvou plochu.

Venkovní žaluzie typu C80 - KASKO

Venkovní žaluzie typ C80

Venkovní žaluzie typu Z90 - KASKO

Venkovní žaluzie Z90

Venkovní žaluzie typu C65 - zaomítací systém - KASKO

Venkovní žaluzie typ C65

Venkovní žaluzie typu Z70 - samonosný systém standard - KASKO

Venkovní žaluzie Z70

Vyberte si vhodné ovládání žaluzií

Při výběru venkovních žaluzií je nutné zohlednit i to, zda jsou na ruční nebo automatické ovládání. V dnešní době se pochopitelně spíše preferuje to druhé zmiňované. Žaluzie na motorový pohon jsou přitom nejen moderní, ale také praktické.

Vybírat lze venkovní žaluzie různých barev

Na trhu dnes existuje takřka nepřeberné množství barevných odstínů venkovních žaluzií, takže je na každém, jakou barvu si vybere. Venkovní žaluzie by měly barevně ladit s fasádou domu.

Venkovní žaluzie se vyplatí pořídit již z té prosté příčiny, že přinášejí v horkém počasí úsporu nákladů na klimatizaci, když pomáhají udržovat v interiéru příjemnou teplotu. Navíc dodávají domu moderní vzhled.   

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 2/5 (1 hlas)

Související články