Úvod  ›  Seznam štítků  ›   ›   ›   ›   ›   › 

Slaďte svůj interiér do jedné barvy

  

Všichni se určitě shodneme, že vzhled interiéru je důležitý. Odráží se od něj naše nálada, ovlivňuje naši chuť do života a také nás podle něj hodnotí návštěva. Jednou z možností, jak svůj interiér zkvalitnit a vylepšit, je sladit ho do jedné barvy. V článku si řekneme 3 základní barevné variace.

Energické barvy

Energické barvy Vám každé ráno dodají pořádnou proci energie a připraví Vás na náročný den. Jde o barvy oranžové a žluté. V dnešní době není problém zakoupit barevný nábytek, barevné závěsy, barevné tapety, dokonce ani není těžké sehnat barevnou elektroniku. Sladěním všech prvků dojde ke krásnému efektu sladění. Do takto sladěného interiéru není špatné pořídit pár prvků neutrálních. K energickým barvám se hodí neutrální černá, která je s oranžovým a žlutým pozadím výrazná a velice vkusná.

Kuchyně

Barvy kuchyně - Retro style (Autor Ethan CC)

Klidné barvy

Klidné barvy Vás uklidní a Vaše tělo se uvolní. Jde zejména o barvy modré, fialové a modrozelené. Vhodnou doplňkovou neutrální barvou je zejména bílá. Prostory těchto barev jsou vhodné pro čtení, meditaci a spánek. Vhodné jsou také pro nerušenou práci a učení. Použitá barva na stěnách by neměla být příliš kontrastní a měla by být světlá. Je lepší vybavit místnost tmavšími modrými prvky a zeď vymalovat světle modrou, nežli naopak.

Kuchyně černobílý styl

Kuchyně černobílý styl (Autor Tom Chapman CC)

Kombinace barev

Zajímavým nápadem je tyto barvy prokombinovat. Klidnou ložnici je vhodné volit do barev modrých. Pokoj, kde se zase odehrává většina dění z celého dne je vhodné volit do barev energických. Pro kuchyň pak můžeme zvolit barvy neutrální, čemuž odpovídá zejména barva bílá (která je navíc hygienická).

Kombinací těchto barev se vyvarujete přehnanou reakcí jedné barvy. U klidných, chladných barev může být přehnaná reakce deprese. U barev energických zase vysoký temperament a hyperaktivita. Tento jev se mnohdy může přenést až do stavu unavenosti a vyčerpanosti. S vhodným kombinováním barem jednotlivých interiérů se ale tohoto problému vyvarujeme.

Ložnice

Ložnice (Autor Boa-Franc CC)

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články