Úvod  ›  Seznam štítků  ›   ›   › 

Jak vybrat zahradní sekačku na trávu?

  

Zahradní sekačka na trávu patří k běžné výbavě každého zahrádkáře a majitele rodinného domku. Kdo by taky chtěl přemoci zelený živel způsobem z dob našich dědečků, a pustit se do sečení s kosou či srpem. Naštěstí na tuto dobu můžeme už pouze vzpomínat, nebo si zkusit takové sečení jen tak z legrace, ale při pravidelné údržbě trávníku se můžeme naštěstí spolehnout na kvalitní zahradní sekačku na trávu.

Na správném výběru záleží kvalita sečení i naše pohoda

Možná by se mohlo zdát, že je jedno, jakou sekačku si domů donesete, hlavní je přeci výsledek a to dokonale posečená zahrada. Ovšem pokud ji chcete mi posečenou opravdu kvalitně a dobře, ale také rychle, a bez toho, aniž by jste si pak museli druhý den brát v práci dovolenou, věnujte výběru svou pozornost. Jen tak docílíte dokonalého výsledku, a vaše zahrada bude zářit elegancí, ale také vy si sečení alespoň v rámci možností užijete. Růst trávy nezastavíte, a tak péči a údržbu své zahradě věnovat zkrátka musíte, pokud nechcete žít v zelené buši. Naštěstí máte na výběr z mnoha šikovných zahradních pomocníků.

Čtěte také: Jak založit trávník? | Oplocení svépomocí

Elektrická sekačka na trávu

(nízká cena i tichý chod)

Bývá první volbou většiny zahrádkářů díky své příznivé pořizovací ceně a také nižší váze. Stane se vaším ideálním pomocníkem na menších a rovných zahradách, je tedy dobrou investicí v zahrádkářských koloniích, a také u domků s předzahrádkou. Pokud žijete v panelovém domě a nechcete se spoléhat na úpravu trávy kolem domu jen na technické služby párkrát do roka, za příjemný peníz si můžete pořídit elektrickou sekačku a udržovat si okolí domu sami. Jak už název napovídá, tato sekačka potřebuje pro svůj provoz elektrickou energii, nehodí se tedy všude. Také pokud máte zahradu příliš členitou, plnou stromů, keřů či záhonků, může vás neustálé vláčení přívodního kabelu za sebou obtěžovat. Z čeho se však můžete těšit to je snadná údržba a nízká poruchovost.

Benzínová sekačka na trávu

(zvládne i náročný terén)

Ne každá zahrada disponuje elektrickou energií a tak pro tento případ na trhu existuje benzínová sekačka na trávu. Jste svými pány – neomezuje vás délka přívodního kabelu, odpadá jeho neustálé hlídání aby jste jej nepřesekli, a rozhodně nehrozí omotávání a zamotávání kabelu do kmenů stromů, dětských hraček, sloupků a podobně. Benzínová sekačka také lépe zvládá nerovnosti, a případnou svažitost terénu. Je sice těžší a její údržba je o něco náročnější, větší zahradu však posečete rychleji a hlavně bez velké námahy. A pokud si pořídíte sekačku opatřenou pojezdem, můžete si pískat. Pojezd vám práci ulehčí ještě více, díky němu se budete po své zahradě vlastně jen tak procházet, přitom krásně posečete a svou energii vydáte jen tak akorát, aby vás druhý den nic nebolelo.

Strunová sekačka

(doladí vaši zahradu k dokonalosti)

Strunová sekačka je vlastně takovou třešničkou na dortu pro vaši zahradu. Díky ní snadno dosečete přerostlou trávu, na kterou běžná sekačka nemůže dosáhnout. Lehce se tak zbavíte nevzhledné trávy kolem stromů, záhonků, pod ploty, či kolem dětského pískoviště.

Robotická sekačka

(sláva lenošení)

Tak to je už úplný splněný sen každého zahrádkáře. Ano, a opravdu se už tento sen snadno stane skutečností i u vás na zahradě. Robotická sekačka na trávu krásně poseče vaší zahradu, zatímco vy se můžete spokojeně uvelebit na terase a sledovat ji při kávičce, nebo naopak ušetřený čas využít k jiné aktivitě. Robotická sekačka trávu poseče rovnoměrně, zvládne i stoupání do svahu, a ani deště se neštítí. Snadno si ji můžete naprogramovat a zvládne tak péči o vaši zahradu bez vaší asistence - třeba když jste v práci. A sousedi si ani nevšimnou, že pracuje – je totiž naprosto nehlučná. A když svou práci dokončí, pěkně se zase sama vrátí na svou základnu. Krásná a lákavá představa, nemyslíte?

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 1/5 (1 hlas)

Související články