Pája - článkyJak vybrat zahradní domek?

Ať už je vaše zahrada malá či větší, ať už jste zahradní rekreant nebo poctivý zahrádkář kutil – jedno je jisté. Na vaší zahradě se vám rozhodně bude hodit praktický zahradní domek. A jak vybrat ten pravý – to vám poradíme v následujících řádcích.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na slunečníky?

Kdo by neznal nejlepšího parťáka pro horké letní dny. Pomocníka, který zpříjemní pobyt na každé zahradě a postará se o příjemný stín i posezení. Naordinujte si i vy dokonalý lék pro dny, kdy sluníčko v plné kráse ukazuje svou mocnou sílu a zpříjemněte si lenošení, odpočinek, koupání i relaxaci ve stínu slunečníku.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na příjemný stín pomocí markýz?

Každý z nás čas od času rád nastaví tvář hřejivým slunečním paprskům. Když však teplé a slunné dny konečně nastanou, a rozzáří dny i naše tváře, kousek příjemného a chladivého stínu přijde vhod. Elegantním, praktickým a užitečným řešením je venkovní markýza. A vybírat můžete i druhy vhodné pro všechna roční období.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Různá řešení, jak na stínění

Léto má každý rád a každoročně jej vyhlížíme s radostným očekáváním sluníčka, teplých dní a hlavně možnosti být celé dny na čerstvém vzduchu. Na svých zahradách si budujeme příjemné posezení, vybízející k lenošení, grilování i zábavě, a tak si zasloužíme i praktické zastřešení, které nám poskytne příjemný i nezbytný chládek a stín. Ať už máte terasu, nebo jen zelený trávník, či snad dokonce jen prostorný balkón, nabídneme vám chytrá řešení, jak si elegantně dopřát žádaný stín. Uvnitř, i venku.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vymalovat studentský pokoj? Inspirace

Vaše dítko už odrostlo roztomilému dětskému pokojíčku plného hraček a pohádkových postaviček? Stále ještě dítětem – tedy ve vašich očích – ale lačnící po vlastním světě, alespoň za dveřmi vlastního pokoje? S nákupem nového nábytku pro vašeho studenta možná přemýšlíte i o tom, jak v nově vzniklém studentském pokoji vymalovat.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyčistit odpad v kuchyni?

Chtělo by se říct, tedy spíše napsat, že nejlepší by bylo, kdyby se odpad vůbec nezanášel. Důkladné používání sítka, neházení a hlavně nevylévání do dřezu nic co do něj nepatří, to vše by nám následné starosti výrazně ulehčilo. Jenže v reálném životě to jde jen stěží, a tak se ucpanému odpadu neubrání čas od času ani ta nejsvědomitější hospodyňka.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak zařídit jednopokojový byt?

Ať už v jednopokojovém bytě bydlíte, nebo se teprve chystáte přestěhovat, nezoufejte. Nevěšte hlavu, že nepatříte mezi ty, kteří neví co s prostorem a byt s pokojem pro hosty je pro ně samozřejmostí. Nedejte na nechápající pohledy okolí, důležitě je, aby se vám ve vašem bytě, i když jen s jedním pokojem, bydlelo příjemně a cítili jste se v něm jako doma.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vybrat zahradní sekačku na trávu?

Zahradní sekačka na trávu patří k běžné výbavě každého zahrádkáře a majitele rodinného domku. Kdo by taky chtěl přemoci zelený živel způsobem z dob našich dědečků, a pustit se do sečení s kosou či srpem. Naštěstí na tuto dobu můžeme už pouze vzpomínat, nebo si zkusit takové sečení jen tak z legrace, ale při pravidelné údržbě trávníku se můžeme naštěstí spolehnout na kvalitní zahradní sekačku na trávu.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vyčistit ucpaný dřez? Návod pro ženy

Proč verze pro ženy? Klidně i pro muže, proč by ne. Pokud však vaše každodenní mytí nádobídoprovází vaše „zuření“ ve smyslu: „Na co toho chlapa vlastně doma mám, ani odpad nevyčistí...“, pak jsou tyto řádky určeny, milé dámy, přesně vám. Všem těm z vás, které jsou buď ve svém příbytku osamoceny, nebo máte to štěstí v podobě drahé polovičky, ta však jaksi veškeré domácí, ryze chlapské, práce zcela ignoruje a odmítá. Došla-li vám tedy trpělivost, a nehodláte už ani o den déle koukat na ucpaný dřez v koupelně, kuchyni či na podobně zlobivý odtok vany či sprchového koutu, čtěte prosím dál.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak využít prostor pod schodama?

V každém bytě či domku se najde místo, pro které se jen stěží hledá smysluplné využití - místo pod schodištěm je ukázkovým příkladem. Nebuďte tuctoví a nevyužijte tento specifický prostor jako odkladiště harampádí, košťat a úklidových pomůcek. Jděte s námi proti proudu a objevte mnohem praktičtější a stylovější řešení.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak seštelovat plastová okna?

Jsou krásná na pohled, snadno se udržují v čistotě, neloupou se, ani nemění barvu, a i špína se jim vcelku úspěšně vyhýbá obloukem. Vyrábí se v různých velikostech i tvarech, a péče o ně je v podstatě bezúdržbová. Až na jeden malý detail – čas od času je potřeba je seštelovat tak, aby dokonale plnily svou těsnící funkci, a v bytě jste tak neměli nezvaného návštěvníka v podobě průvanu, prachu, ale také hluku z ulice. Ano, řeč je o plastových oknech, a my vás dnes naučíme, jak je snadno a rychle seřídit.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vylepšit bydlení v paneláku?

Bydlení v paneláku po mnoho let připomínalo spíše bydlení v králíkárně, a často se na toto téma vtipkuje i dosud. Pokud nemáte možnost pořídit si rodinný dům, nebo po této variantě bydlení ani netoužíte, a jste zkrátka panelákový typ, i tak si svůj interiér můžete proměnit k nepoznání. Po překročení prahu vašeho panelákového bytu se tak rázem ocitnete v jiném světě.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak grilovat cuketu?

Cuketa je vděčná zelenina, jak na pěstování, tak i na samotnou přípravu. Svou jedinečnou chutí ozvláštní nejeden pokrm, ať už se jedná o oběd, lehkou večeři, slaný koláč, či dokonce buchtu. V čase letního grilování je však doslova na dosah ruky. Stačí si ji utrhnout rovnou ze záhonu a vyzkoušet ji grilovanou. Vyzkoušejte tuto grilovanou cuketovou jednohubku, a dodejte své párty nový rozměr, chuť i nápad.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Péče o váš bazén nemusí být věda

Mít u domu, na zahradě či chalupě, své soukromé moře, v kterém pohodlně uděláte alespoň několik temp, to je sen, který si plní čím dál více majitelů rodinných domků, zahrádkářů, či chalupářů. Pokud jste ve fází vybírání bazénu, jeho čerstvými majiteli, nebo už pár zásad máte v malíčku, přinášíme vám pár informací a rad, jak se správně o vodu i bazén starat, aby radost z něj byla maximální.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak zařídit ložnici nábytkem?

Ložnice je místem odpočinku po namáhavém dni, sladkého snění i místem lásky. Na kvalitu spánku i zdravé relaxace má nemalý podíl samotné zařízení ložnice. Jen tam, kde se cítíme příjemně a pohodlně, můžeme načerpat čerstvou sílu do nového dne. Tělesnou i duševní.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Tipy jak správně vybrat klimatizaci do bytu

Léto má snad každý rád, celou zimu se už nemůže dočkat, až se zase přihlásí teplo a sluneční paprsky prohřejí naše těla a rozveselí mysl. Když už ale léto vypukne v plné síle a kráse, a sluníčko o sobě dává vědět víc, než je zdrávo a pro náš organismus únosné, hledáme úzkostlivě alespoň malý kousek stínu. Uvnitř rozpálených domovů, ať už to jsou byty či rodinné domky, je však ochlazování a větrání o dost komplikovanější, leckdy nemožné. Nevěšte však hlavu. Na vaše trápení existuje snadná pomoc. Pořiďte si klimatizaci.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


10 tipů jak pečovat o bazén

Dopřávat si pohodlí a luxusu vlastního mini koupaliště na své zahradě, je čím dál více oblíbené, praktické i finančně výhodné. Bazén si můžete dopřát za velmi příznivé ceny, vydrží vám desítky sezón a ušetříte za vstupné na koupaliště, a hlavně občerstvení, které svým dětem jinak neodepřete. Kromě finanční stránky pak hlavně víte, v jaké vodě se koupete a jak o ni pečujete. A o tom, jak o vodu v bazénu správně pečovat, se dočtete v dnešním článku.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak zakrýt trubky od topení?

Jsou přínosem i k zlosti. V zimě nám rozvedou teplo do celého bytu, ale při každodenním pohledu na ně nejedna hospodyňka šílí. Ano, řeč je o trubkách od topení. Často naruší celkový design interiéru i domácí pohodu. Jak tedy ukrýt nevzhledné trubky?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak zjistit záplavové oblasti?

Už od nepaměti platí pořekadlo, že větru ani dešti neporučíme, a tak i když si my lidé myslíme, že jsme vládci světa, příroda rozhodně svou vládu nehodlá nikomu přenechat. A tak se stále častěji množí případy velkých povodní a záplav.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak uspořádat dětský pokoj?

Ne vždy máme to štěstí, či chuť, bydlet v prostorném bytě, či místem obdařeném rodinném domě. Panelákové byty jsou často řešeny přinejmenším zvláštně, a tak není výjimkou, bojovat se zařizováním pokojů jako nudle, nebo připomínajících spíše komoru než pokoj. Rozhodně ale nepropadejte panice, vše jde zvládnout. I v případě dětského pokoje, kde dítko potřebuje dostatek prostoru k hraní, uložení množství nezbytných hraček a pohodlné lůžko, jde situaci vyřešit s přehledem a grácií.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak správně pečovat o bazén?

I když už jsou prázdniny za svou polovinou, a léto v plném proudu, možná jste si teprve nyní pořídili svůj vlastní zahradní bazén. Ať je to váš zcela nový bazén, nebo se jej teprve chystáte poprvé v sezónu odzimovat, vítejte mezi milovníky vodních hrátek, dovádění i lenošení. Aby jste si mohli s radostí užívat své bazénové osvěžení, provedeme vás krok za krokem tím, jak se starat o svůj bazén i vodu v něm.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak a čím vyčistit koberec?

Zahřívá nám v zimě nožky, je skvělou a důležitou ozdobou interiéru, a tak chceme, aby vypadal stále jako nový. Nutnému vysávání se nevyhneme, čas od času je však potřeba koberec také vyčistit. Obzvlášť, pokud nám doma pobíhá čtyřnohý kamarád či skotačivé dítko. Jak si tedy s čištěním koberce poradit co nejlépe?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na obývák spojený s ložnicí? 10 + 1 inspirací

Zařizování nového bydlení – ať už koupením zbrusu nového, nebo rekonstrukcí současného – patří mezi radostné chvíle plné očekávání a kreativity. Ať už jde o domek či byt v paneláku, prostornou vilku nebo malou garsoniéru jako dlaň, všichni se chceme cítit jako doma. Ať už donuceni okolnostmi, nebo zcela dobrovolně uznáváte tento styl bydlení, přinášíme vám inspiraci jak elegantně a prakticky vyřešit spojení dvou místností v jedné. Z chytrých i stylových řešení si jistě vyberete to pravé pro vás.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Tipy na zahradní dekorace

Pokud máte to štěstí a jste majiteli zeleného plácku, který vám říká pane, pak zcela jistě o svou zahradu pečujete a chcete si ji vyladit a vyšperkovat k dokonalosti. Přinášíme vám pár tipů, jak můžete svou zahradu vylepšit a vyzdobit – ať už tradičně či neobvykle.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jakou zahradní sekačku na trávu?

Ne každý bere sečení trávy jako příjemnou relaxaci, při které spálí pár kalorií, projde se na čerstvém vzduchu, protáhne tělo a vyčistí hlavu. Většina z nás bere údržbu zelených stébel jako nutné zlo, které k radostem vlastnit zahradu či zahrádku zkrátka patří. Jak se říká – něco za něco. Když už tuto činnost pro příjemný pohled na krásně posečenou zahradu musíme vykonávat, proč si ji neusnadnit správným výběrem sekačky na trávu.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak předělit místnost? Jaké jsou možnosti?

Bojujete s nedostatkem prostoru a v jediné malé místnosti potřebujete vykouzlit obývací pokoj i ložnici zároveň? Nebo naopak je vaše místnost co se centimetrů týká více než štědrá, a chcete z ní vytvořit pomyslných či skutečných místností více?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vybrat krb s výměníkem?

Vytvořit si doma originální atmosféru dávných časů, ocitnout se jako mávnutím kouzelného proutku v pohádce či v chalupě u babičky, a ulevit svému rodinnému rozpočtu - to vše a mnohem více přináší vybudování krbu pomocí krbové vložky. Složenky a roční vyúčtování topné sezóny vám už strach nenaženou a vaše bydlení získá nový rozměr.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vybrat sklo pod kamna?

Krbová kamna jsou efektivním, levným a nezávislým způsobem, jak dokonale vyhřát dům, chatu či chalupu a přitom přinést do svého interiéru kouzelnou atmosféru plnou romantiky a zaručené relaxace.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek