Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Co dát pod plot?

  

Kdo by měl chuť se neustále lopotit s trávou, která vrůstá do plotu a okrádá člověka o čas, protože ji musí ručně dosekávat? Na následujících řádcích se dozvíte několik způsobů, které vám pomůžou se této otravné činnosti vyhnout.

Černá folie POD-PLOT nedá trávě šanci

Stylovým řešením je fólie s příznačným názvem POD-PLOT! Tento produkt je české výroby a efektivně brání prorůstání plevele do starých i nových plotů. Folie z LDPE s perforací se dává pod ploty, které nemají betonovou podezdívku (podhrabovou desku). Protože je pevná a černá, brání přístupu vzduchu a světla k půdě, díky čemuž nemá tráva šanci vyrůst. Její majitelé si pochvalují i jednoduchou instalaci, stejně jako možnost opakovaného použití.

Pod plot je možné vymyslet i řadu dalších řešení

Pod pletivové ploty se hodí i celá řada gumových pásů pod plot, plastových dílců pod plot či jednoduchých obrubníků pod plot. V případě potřeby lze použít rovněž podhrabové desky pod plot. Zde lze jako příklad uvést zahradní pás pod plot Dastech, jenž je zhotovený z velice odolného recyklovaného plastu. Současně chrání pletivové i dřevěné ploty před stárnutím, vlivy počasí a působením vody. Tento plastový pás se pod plot ukotvuje prostřednictvím plastových kolíků.

Podhrabové desky zvýší oplocení, čímž vzroste jeho životnost

Podhrabové desky nabízí třeba společnost Drátěnéploty, jež má svoji prodejnu v Pardubicích, ale navštívit lze i její e-shop. Jedná s o praktickou, levnou a velmi pevnou podezdívku, jež pomůže zvýšit životnost pletiva i průmyslových 3D nebo 2D panelů. Podhrabová plotová deska umí zvýšit oplocení o 20 cm, díky čemuž do něho nemůže vrůstat tráva, jež by ho časem zničila. Oplocení se jednoduše udržuje i obsekává.

Podhrabové desky pod drátěným plotem

Podhrabová deska umí svést nechtěnou přívalovou vodu, což zachrání zahradu před zničením. K podhrabovým deskám je dodáváno i kompletní příslušenství., přičemž držák podhrabové desky je využitelný pro jakýkoli sloupek na plot, ať již se jedná o hranatý plotový sloupek nebo poplastovaný plotový sloupek, jenž je v současné době nejprodávanější.

Instalace podhrabových desek

Instalace podhrabových desek se odehrává v několika krocích.

Důležité je dbát na přesnou osovou vzdálenost zabetonovaných sloupků. Když se je nepodaří zabetonovat přesně, lze ještě podhrabovou desku seříznout prostřednictvím úhlové brusky a diamantového kotouče. Díky tomu je rozměr podhrabové desky v souladu s aktuální roztečí. Zde platí, že u podhrabové desky o rozměrech 245x20x5 cm je osová vzdálenost 253 cm, u podhrabové desky o rozměrech 295x20x5 cm je to 303 cm.

K zajištění podhrabových desek je užíván koncový či průběžný držák. Oba typy jsou zhotoveny ze silného pozinkovaného plechu, jenž se na sloupek přivrtá za pomoci pozinkovaného samořezného šroubu. Držák podhrabových desek se zavrtává s pomocí akuvrtačky nebo elektrické vrtačky s momentovým utahovákem.

Když jsou všechny držáky přivrtány, vykope se ještě drážka mezi sloupy a podhrabové desky se posléze vkládají jedna za druhou.

Posunu podhrabových desek do hlíny zabrání navařený pásek na spodní hraně držáků.

Předností podhrabových desek je skutečnost, že jsou vhodné pro každý plot. S nimi se rovněž nemusíte bát poničení plotu křovinořezem!

Plastové podplotové dílce vynikají jednoduchou montáží

Společnost K.O.S. plastic s.r.o. má pak v portfoliu svých produktů plastové podplotové dílce, jež je možné využít pod ploty všech druhů. Ty zamezují nejen prorůstání trávy, ale také jejímu zahnívání a garantují jednoduchou údržbu trávníku.

Tento plastový výrobek je schopen čelit i vysokým mrazům nebo letnímu horku. Dílce se napojují pomocí jednoduchých zámků, přičemž mají předlisované dírky na sloupy plotů, je možné je libovolným způsobem krátit, přičemž zbývající díly jsou rovněž využitelné, takže nevzniká zbytečný odpad. Dokonale se adaptují na příslušný terén, přičemž se pokládají do nakypřené půdy, uhutní se a obsypou. Po vzniku kořenového systému trávníku jsou dokonale ukotveny. Podplotové dílce vynikají svojí skladností, lehkostí a nenáročností. Jejich největší předností je patrně snadná montáž.

Jestliže si nejste jisti, jaké množství materiálu je na plot nutné koupit, jistě vám pomohou online kalkulačky drátěných plotů, jež jsou na internetových stránkách výrobců k dispozici!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 3.59/5 (22 hlasů)

Související články