Úvod  ›  Seznam štítků  ›   ›   › 

Kuchyň propojená s obytným prostorem – nač si dát pozor

  

Již dlouhá léta je v oblibě trend vzdušných a otevřených prostor. Místo, světlo, vzduch… Nezastavovat místnosti velkými, těžkými kusy nábytku, opticky je zvětšit, zbavit se všeho nadbytečného včetně příček a zdí. Jednou z prvních, která padla za oběť této módě, je stěna oddělující kuchyň od obývacího pokoje.

Výhody otevřených kuchyní

Vybouráním příčky mezi kuchyní a vedlejší místností získá každý, kdo vstoupí, dojem obrovského prostoru, a to dokonce i v podmínkách standardního panelákového bytu. Navíc žena, neboť je to stále ona, kdo většinou vaří, neztrácí při této činnosti kontakt se zbytkem rodiny. Bez problémů sleduje malé děti, aniž by musela při smažení řízků přeskakovat hrady z kostek a zachraňovat malé dobrodruhy před hrozbou opařením vroucím olejem, komunikuje s příchozími školáky a manželem, aniž by se museli všichni srovnat do prostoru 12 m2, což je původní výměra kuchyně, přijdou-li hosté, hostitelka se jim bez problémů věnuje, i když je jí potřeba v kuchyni.

Kuchyně a jídelna Inspirace volný prostor - kuchyně a jídelna (Autor coreyheitzmd CC)

Nač si dát pozor

Než se pro toto řešení definitivně rozhodnete, dobře ale zvažte, zda máte zajištěny všechny podmínky pro to, aby finálně nepřineslo více potíží než pozitiv. V prvé řadě je to dobrá možnost odsávání par a větrání. Nikdo netouží po tom, aby vůně nedělního oběda přetrvávala v celém bytě ještě příští úterý. A nezapomeňte také na to, že kuchyň je v bytě rizikovým prostorem co do udržování pořádku. Nemusíte být právě „šmudla“, které se kupí ve dřezu tři dny nemyté nádobí, přesto při vaření vzniká nepořádek, který ihned po vstupu uvidí každý náhodně příchozí.

Moderní kuchyně Inspirace - Moderní kuchyně (Autor peterhess CC)

Řešením může být kompromis

Vaše dilema zda ano nebo ne může snadno vyřešit kompromis, např. ve formě posuvných dvoukřídlých dveří, které budou zůstávat za běžného provozu dokořán a v případě potřeby, nebo až budete mít kontaktu s rodinou plné zuby, je jednoduše zavřete a z volného prostoru budou zas dvě oddělené místnosti.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články