Úvod  ›  Seznam štítků  ›   ›   ›   › 

Jak na bioklimatickou pergolu?

  

Pod názvem bioklimatická pergola se skrývá současné nejmodernější zastřešení terasy. Předností tohoto jedinečného stínicího systému je skutečnost, že pracuje za každého počasí v kterékoli roční době a plní hned čtyři funkce najednou, když chrání před sluncem, deštěm, větrem i sněhem.

Bioklimatické pergoly jsou založeny na propracovaném systému lamel

Bioklimatické pergoly jsou určeny pro ty, kteří chtějí sami rozhodovat o intenzitě přístupu slunečních paprsků do jejich pergoly. To jim dovolí propracovaný systém lamel, který lze úplně zavřít a vytvořit tím způsobem přístřešek a ochranu proti dešti. Je možné je také pootočit od 0 do 140º, takže může v celém prostoru proudit příjemný vzduch. Promyšlený odtok vody pak garantuje, že voda neteče na lehátko nebo gril.

K moderní bioklimatické pergole patří i boční stínění

Bioklimatická pergola bývá opatřena také bočním stíněním, jež představují třeba screenové rolety, hliníkový slunolam nebo posuvná skleněná či hliníková stěna. Díky tomu je majitel pergoly kryt proti nežádoucím faktorům, jímž může být kolmý déšť, nepříjemný vítr nebo zvědavá sousedka, i zvenku.

Bioklimatická pergola Med Twist

Na trhu je k mání třeba vsetínská bioklimatická pergola Med Twist, jejíž střecha je tvořena patentovanými hliníkovými lamelami. Protože jsou vyplněny polystyrénem, hluk od kapek z deště se může snížit až o 70 %! Obvodový profil pak funguje jako žlab ke sběru vody, jež stéká z lamel, přičemž odvod vody ze žlabu garantují stojky. V případě hezkého počasí je možné lamely prostřednictvím dálkového ovládání otevřít až pod úhel 135º. Plynulý pohyb je umožněn za pomoci dvou lineárních motorů. Prostřednictvím otevírání a zavírání lamel se řídí mikroklima pod pergolou. Tato bioklimatická pergola je vyráběna v maximálních rozměrech 9 x 7 metrů.

Bioklimatická pergola ESPACIO

Další často pořizovanou bioklimatickou pergolou je ESPACIO od české firmy CLIMAX. Zde patří mezi její přednosti moderní a nadčasový design, umí chytře využívat přírodní energie i konstrukčních materiálů s cílem dosažení co nejvyššího komfortu. Maximální rozměr pergoly ESPACIO je 7 x 4,5 metru, ale prostřednictvím spojení konkrétních pergol lze docílit i několikanásobně větší plochy zastřešení. Bioklimatická pergola může být instalována jako samostatně stojící, ale je možné ji i částečně ukotvit do stěny domu. Pergoly ESPACIO jsou lakovány stovkami barevných odstínů, jež mají rozličný povrch i stupeň lesku. Lamely je potom možné ovládat za pomoci dálkového ovládače, ale i chytrého telefonu nebo tabletu přes inteligentní systém řízení domácnosti.

Bioklimatická pergola BIOSSUN

Francouzským produktem jsou bioklimatické pergoly BIOSSUN. Přitom jen základní model BIO 120 se nevyrábí na míru a je možné jej koupit ve stanovených rozměrech. Oproti vyšším řadám BIO 180 a BIO 230 je jeho součástí užší okap pro odtok vody. Osvětlení této bioklimatické pergoly je umístěno na prostředním hliníkovém profilu. Za ideální volbu v poměru cena a výkon je považován model BIO 180, jenž již je vyráběn na zakázku. Konstrukci i lamely je možné dodat v kterékoli barvě RAL podle vzorníku. Osvětlení pergoly se nachází na prostředním hliníkovém profilu a je možné dodat i adaptér k instalaci obvodového led osvětlení. Konečně nejvyšší model pergol BIOSSUN je BIO 230.

Bioklimatická pergola PLACEO

Česká společnost ALARIS Czech republic s.r.o. je vyrábí vysoce kvalitní sklápěcí bioklimatické pergoly PLACEO. Kromě pergol PLACEO vyrábí hliníkové slunolamy a screenové rolety. Bioklimatické pergoly mají zcela rovnou obvodovou konstrukci a střechu tvoří hliníkové lamely, které je možno polohovat v rozmezí od 0° do 140°. Maximální rozměry pergoly PLACEO jsou 4500 x 6950 x 3000 (L x W x H).  Pergola zvládne zatížení sněhem 900 N/m2 a odolnost proti větru je do 150 km/hod. Podle náročnosti montáže a použitých technologií vás bioklimatická pergola PLACEO může stát od 150 tisíc korun bez montáže. Firma ALARIS se podílela i na dodávce stínící techniky na budovy v Laosu a Gabonu.

Bioklimatické pergoly současně nabízí ideální kompromis mezi markýzou a přístřeškem. Rozhodně se jedná o moderní trend, jemuž je záhodno věnovat odpovídající pozornost. Splňují totiž tři základní vlastnosti, jež je možné chápat jako kritéria kvality. Těmi se myslí design, funkčnost i vysoký komfort při užívání, který uspokojí i náročného uživatele.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články