Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Výroba dřevěného regálu

  

Prošli jste několik obchodů a stále jste nenašli regál, který potřebujete? Když už se vám líbí jeho vzhled, má pro změnu nepraktické rozměry? V tom případě nic nebrání tomu, abyste se pokusili vyrobit si dřevěný regál sami, zase tak složité to není! Peníze, které byste museli dát firmě, jež by vám zhotovila regál na míru, se jistě budou hodit na něco jiného.

Dvakrát měřte, jednou řežte!

Ještě před započetím práce si znovu důkladně promyslete všechny rozměry regálu. Teprve potom řežte! Jistě by bylo krajně nepříjemné zjistit, že se vám regál nakonec na vyhlédnuté místo nevejde. Kromě rozměrů je nutné zvážit i úložný prostor regálu. Následně si spočítejte, kolik polic je pro očekávnou hmotnost ideálních a jaké mají mít rozměry. Přesnost se tu vyplatí, protože jinak si budete později každou chvíli nadávat, proč jste nebyli při výrobě důslednější.

Jako spojovací materiál lze využít i lepidlo

Začít je pak možné výrobou stojek a jejich zaříznutím na požadovanou délku. Na stojkách se poté vyznačí umístění hranolů. U středové stojky se rozhodně nic nezkazí, když jsou podpůrné hranoly umístěny z obou stran. Po namazání disperzním lepidlem se hranoly přišroubují pomocí vrutů. Následně dojde ke zhotovení desek požadované délky. Sestavení regálu poté již nic nebrání. Povrchová úprava u dřevěných regálů není nezbytná.

Police je lepší pokrýt plastovou fólií

Jestliže se jimi však rozhodnete ozdobit kupříkladu svoji spíž, vyplatí se police překrýt plastovou fólií či plastovým ubrusem. To je nejlepší prevence před poškozením, k němuž dochází hlavně kvůli polití různými tekutinami.

Dřevěný regál se hodí do domácnosti již z toho důvodu, že dřevo pěkně voní. Každý jen trochu zručný kutil si přitom dokáže s jeho výrobou poradit, přičemž může recyklovat i některé vybavení, jež již v domácnosti nemá své využití. Držme se tradice – dřevěné regály jsou přece nejstarším a s přírodou spojeným řešením úložných prostor v domácnostech!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 2/5 (4 hlasy)

Související články