Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Jak rychle a levně najít řemeslníka?

  

Potřebujete řemeslníka a přemýšlíte, jakým způsobem byste ho rychle a levně sehnali? Na tuto otázku existovala dříve léty praxe prověřená jednoduchá odpověď. Pokud jste žili na vesnici, stačilo navštívit místní hospodu a řemeslníka jste zde sjednali během pár okamžiků. Někdy jste se ale po skončení práce nepřestali divit, jakému „fachmanovi“ jste to dali svoji důvěru! V současnosti naštěstí existují i jiné způsoby, jak je možné spolehlivého řemeslníka najít a eliminovat výše zmíněné riziko.

Spolehlivého řemeslníka je dnes možné sehnat během několika minut pomocí internetu

Prostřednictvím internetu je dnes hledání schopného řemeslníka velmi usnadněno. Existuje celá řada webových stránek typu Nejremeslnici.cz, kde si je možné zadat vlastní inzerát ohledně poptávané práce, přičemž volní řemeslníci se vám budou jejich prostřednictvím hlásit sami. Poptávkový formulář by měl být zadán pokud možno co nejpřesněji, a to včetně rozsahu prací, požadovaného materiálu i termínu realizace, aby mohli řemeslníci co nejpřesněji odhadnout náklady nutné k realizaci vašeho záměru. Jak se ale bránit tomu, abyste kupovali zajíce v pytli? Na internetu si není problém opatřit o dané osobě dostatek referencí, které vám rozhodování bezpochyby ulehčí. Solidní zprostředkovatelské portály zveřejňují i fotografie realizovaných zakázek a kontrolují, aby si na jejich stránkách nemohli řemeslníci vylepšovat své reference sami.

Čeho se vystříhat při výběru řemeslníka?

Při výběru řemeslníka byste se rozhodně neměli rozhodovat pouze podle ceny. Extrémně levné inzerované provedení práce se totiž může ve svém důsledku pěkně prodražit. Kvalitní dílo by mělo být i odpovídajícím způsobem zaplaceno. Podobně podezřelá je také situace, kdy společnost žádá dopředu vysoké zálohy nebo nabízí své služby bez smlouvy a bez dokladu. Zbystřit je však na místě i v takových případech, kdy řemeslník například nedodrží termín schůzky nebo bez omluvy nepošle nabídku ve smluveném termínu.

Detailně provedená smlouva o dílo klientovi supluje záruční list

V každém případě by měla být vždy před započetím prací sepsána co nejdetailnější smlouva o dílo, v níž bude uveden nejen výčet všech prací a použitý materiál, ale také co nejpřesnější cena za dílo, termín dokončení a případně i harmonogram prací. Smlouva má zahrnovat i smluvní pokuty za případné zpoždění. Na základě smlouvy o dílo je ostatně po dokončení prací možné uplatňovat reklamaci.

Řemeslníci

Autor: Alexas

VIP servis vás nenechá čekat!

Časy, kdy jste byli při výběru řemeslníka odkázáni v lepším případě na doporučení svých přátel a známých, jsou naštěstí nenávratně pryč. Některé hodnoticí servery dnes dokonce nabízí VIP servis, jenž garantuje, že vaše poptávka bude vyřízena přednostně v co nejkratší době.

Řemeslníka na míru je možné vybrat v oborovém katalogu řemeslníků

Na internetu existují i oborové katalogy řemeslníků, k nimž patří mimo jiné České-Ručičky.cz či Šikovné-Ručičky.cz, kde si zájemce může svého řemeslníka vyhledat podle profese i místa výkonu práce. Výhodou je, že i zde je možné vzít v potaz komentáře, které práci dotyčných řemeslníků hodnotí.

Na závěr článku je nutné v zájmu objektivity upozornit na jedno z možných úskalí. V některých případech se tyto stránky mohou stát prostředkem konkurenčního boje mezi firmami, a proto je třeba brát kvůli internetové anonymitě tyto reference s jistou rezervou, když lze jen těžko rozlišit mezi reálnou zkušeností a zákeřným spamem. Společnost či řemeslníka není na místě na jejich základě zavrhovat, rozhodně ale vybízejí ke zbystření. To nikdy nemůže být na škodu! V žádném případě by se tyto reference neměly stát náhradou osobního doporučení.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)





Související články