Úvod  ›  Seznam štítků  ›   ›   › 

Jak vyřešit zápach ze septiku?

  

Komu by se nevybavil onen nepříjemný zápach ze septiku kupříkladu při náhlé změně počasí či vysokých teplotách, který dokáže spolehlivě otrávit sebehezčí den? Rozhodně se s ním vyplatí bojovat! S některými způsoby účinného boje se můžete seznámit na následujících řádcích.

Výrobek Baktoma Bacti ZS vás zbaví otravného zápachu ze septiku

Jednou z možností je využití výrobku Baktoma Bacti ZS, což je označení pro směs vybraných a speciálně vypěstovaných kmenů bakterií. Ty mají schopnost rozkládat organické látky. Ve chvíli, kdy se dostanou do vody, v níž je obsažen organický odpad, stanou se aktivními a produkují speciální enzymy, které jim pomohou s rozkladem bílkovin, uhlovodanů, škrobu a celé řady dalších organických odpadních materiálů. Bakterie Baktoma nejen odstraní zápach a původce zápachu, ale do značné míry prodlouží i mezičas vyvážení septiku nebo žumpy.

Kouzla Přírody Žumpy a Septiky dělají čest svému jménu

Jiný produkt podobného typu představují Kouzla Přírody Žumpy a Septiky. Také zde je užití přípravku naprosto jednoduché. Jeho každý gram přitom zahrnuje značné množství bakterií a enzymů, jež umí účinně rozložit všechen organický odpad. Tyto bakterie a enzymy ale musí být před použitím oživeny, takže je před použitím nutné rozmíchat balení 100 g ve dvou litrech teplé vody. Pak se nechá dvacet minut odstát. Tento připravený roztok se vylije přímo do septiku, ale lze to i přes toaletu. Pak by se mělo dvakrát spláchnout. Výhodou je pročištění potrubí a odstranění zápachu. Tento přípravek je ideální užívat zhruba jednou měsíčně. V domácnosti by se měly kvůli zvýšení účinnosti minimálně používat antibakteriální přípravky s obsahem chloru, protože jsou agresivní a enzymy i bakterie hubí.

WC NET Aktivátor septiků by měla mít po ruce každá hospodyně

Mnoho hospodyní doporučuje k odstranění zápachu ze septiku WC NET Aktivátor septiků. Ten dokáže do septiku dopravit přesně ty enzymy, jež jsou schopné účinně a současně také ekologicky odstranit otravný zápach. Docílí to tím způsobem, že v jímce aktivuje enzymy, jež podporují rozklad odpadu. Protože se tuhé složky zásluhou tohoto výrobku rozpouštějí, není se třeba obávat zápachu, který je zapříčiněn pomalým hnilobným procesem. Zkapalnění tuhé složky odpadu má současně za důsledek zamezení tvorbě usazenin. Enzymy vyčistí odpadní vodu v jímce do té míry, že ji lze využít k zalévání okrasných zahrad. Výhodou WC NET Aktivátoru septiků oproti některým jiným výrobkům je skutečnost, že je balen v jednorázových sáčcích, jež jsou rozpustné ve vodě. Sáček tak stačí vyjmout z krabičky, hodit ho do toaletní mísy a spláchnout. Tento postup je třeba praktikovat jedenkrát týdně.

TREPSAN se nezalekne ani větších úkolů

Jiným výrobkem, který umí účinně bojovat se zápachem ze septiků, je přípravek TREPSAN. Pod tímto označením se skrývá biologicky aktivní směs různých enzymů, jež disponují vysokou štěpicí aktivitou pro rozklad organických látek v těchto vodách. Všechny komponenty, jež jsou ve výrobě užívané, jsou přitom ekologické a schválené od Evropské unie. Tento přípravek se užívá nejen v rodinných domcích, ale také v různých typech potravinářských provozů, nepohrdnou jím ani hotely nebo školy. Vysoce zatěžované provozy využívají za tímto účelem speciální prostředek TREPSAN Forte. Biologické čistírny odpadních vod pak nedají dopustit na TREPSAN Profi.

Ničí zápach a neškodí životnímu prostředí!

Výše zmiňované výrobky jsou v porovnání s těmi chemickými ohleduplné k životnímu prostředí. Přesto je i při práci s nimi vhodné používat ochranné prostředky, po práci si potom umýt ruce mýdlem a vodou.

Vyčerpanou kapalinu lze využít při hnojení okrasných dřevin

Vyčerpaná kapalina může být využita při kompostování a jako hnojivová zálivka, vždy však jen pro plochy, na nichž neroste nic, co bude následně konzumováno! Nemá proto co dělat v ovocných sadech, na zeleninových záhonech nebo ve sklenících. Ideální je naopak pro hnojení trávníků či okrasných dřevin. K zalévání se nehodí již z té prosté příčiny, že výrobky, které jsou určené k tomu, aby rozkládaly organický odpad, neumí zlikvidovat choroboplodné zárodky nakažlivých nemocí. Tato voda nesmí být bez filtrace vypouštěna ani do vodních toků a rybníků.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 3/5 (3 hlasy)

Související články