Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Jak na zábradlí u schodiště?

  

Zábradlí u schodiště existuje celá řada druhů, přičemž rozhodně neplatí, že by bylo lhostejné, jaký druh si zvolíte. Při výběru je třeba vždy dbát na to, aby bylo zábradlí vyrobeno z co nejkvalitnějšího materiálu a disponovalo kvalitní povrchovou úpravou. Funkce zábradlí samozřejmě není jen estetická, ale rovněž bezpečnostní.

Vhodný materiál k zábradlí u schodiště

Co se týká výrobního materiálu, nejběžněji se je možné setkat s kovovým zábradlím, když solidní společnosti nemají problém s tím, aby pro své zákazníky vyrobily i kovové zábradlí na zakázku, jež bude přesně odpovídat jejich představám. Zábradlí je možné zkombinovat rovněž s kamenem, dřevem nebo se sklem. V posledních letech získávají na oblibě také ocelová zábradlí vyrobená z kvalitní oceli.

Skleněné výplně garantují bezpečnost

Skleněné výplně zábradlí ocení hlavně rodiče malých dětí, protože se nemusí obávat existence mezer, jimiž by mohly jejich ratolesti proklouznout. Ti, kterým připadá toto řešení jednotvárné, je mohou zpestřit využitím barevných fólií, jež mají i funkci bezpečnostního potisku.

Nerezové výplně jsou stále nejrozšířenější

Nejběžnější řešení je i dnes nerezové, které spočívá v horizontálním nebo vertikálním umístění nerezových tyčí v určitém rozestupu. V úvahu připadají také nerezová lanka, jež se napnou mezi konkrétní sloupky. Nerezová výplň se hodí i k dřevěnému zábradlí.

Dřevěné výplně jsou na ústupu, ale přesto představují klasiku

Dřevěné výplně dnes nejsou tolik populární, ale přesto se najdou jejich příznivci, kteří je mají rádi hlavně proto, že jim lze vtisknout v podstatě jakýkoli tvar i barvu. Nejlepší je kombinovat je se stejným materiálem. Dřevěné zábradlí je totiž stále klasikou. Při této volbě je nutné doporučit připlatit si za tvrdá dřeva, jako je buk nebo dub. Měkká dřeva typu smrku nebo borovice jsou sice levná, ale jsou náchylná ke vzniku různých oděrek. Při výrobě dřevěného zábradlí lze kombinovat různé typy dřeva, přičemž posléze mohou být namořena do stejného odstínu, díky čemuž se celá záležitost může značně oblevnit.

Leštěné zábradlí osvěží každý interiér

Takřka do každého interiéru se hodí zábradlí leštěné do vysokého lesku, která již svým samotným vzhledem garantuje vnitřním i vnějším prostorům jedinečný design, a zásluhou potenciální kombinace se dřevem a sklem je i velmi originální. Hospodyně jistě ocení, že není nijak náročné na údržbu.

Ochranné zábradlí s lankovou výplní zajistí bezpečnost rodiny

Především rodiny s malými dětmi preferují ochranné zábradlí, jež zpravidla mívá dřevěné madlo a lankovou výplň.  Zábradlí může mít navíc velmi originální design, jehož lze dosáhnout prostřednictvím kombinace se dřevem či kamenem. Možná je u něj povrchová úprava za pomoci leštění či broušení. K přednostem ochranných zábradlí s lankovou výplní bývá nenáročná údržba a vysoká životnost.

Při výběru nerezového broušeného zábradlí kontaktujte interiérového designera

Další typ zábradlí představuje nerezové broušené. Tento druh lze vybrat v celé řadě různých provedení a tvarů, když v úvahu připadá luxusní kombinace se dřevem, kamenem či sklem. Je na interiérovém designerovi, aby posoudil, která z variant je pro váš byt nejvhodnější.

Točené zábradlí vytváří dojem exkluzivity

Točené zábradlí najde své uplatnění v domácnosti, ale také v kancelářských prostorech. V nejdražších vilách se pravděpodobně setkáte s exkluzivním zábradlím s dubovým mandlem. Ke kladným vlastnostem točeného zábradlí patří dlouhá životnost, mimořádná odolnost a jednoduchá údržba.

Nerezové zábradlí s bezpečnostním sklem

Bezpečnost dostatečným způsobem zajistí nerezové zábradlí s bezpečnostním sklem. Takové zábradlí v kombinaci s kovem upoutá každou návštěvu, takže třeba pro rodinné domky je ideální volbou.

Zábradlí s nerez lankovou výplní je ideální pro venkovní schodiště

Zábradlí s nerez lankovou výplní si zákazníci objednávají především kvůli tomu, že vydrží několik desítek let a současně je tento materiál bezpečný i v domech, kde žijí rodiny s malými dětmi. Nerez vykazuje značnou odolnost i směrem k přírodním vlivům, mezi něž patří déšť či sníh, takže lankové zábradlí se může stát kvalitní a dostatečnou oporou i při chůzi po schodech na venkovních schodištích.

Nerezové zábradlí s dřevěným madlem je velmi originální

Vysokou životností a značnou odolností se chlubí také nerezové zábradlí s dřevěným madlem. Jeho moderní a první dojem vyvolávající chladný design při kombinaci s přírodními prvky typu dřeva působí velmi originálně a každé schodiště oživí.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 2/5 (1 hlas)


Související články