Úvod  ›  Seznam štítků  ›   ›   ›   › 

Kdy je čas stavět bazén a s čím začít

  

Kdo by nechtěl mít na zahradě vlastní bazén? Jen tak si večer po práci skočit do plavek a užívat si pohody ve vodě. Postavit bazén ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. V dnešním článku vám poradíme, kdy a kde si postavit bazén a tipy, jak začít.

Kdy stavět bazén?

Nejlepší čas pro stavbu bazénu je dostatečně s předstihem před létem, ale zároveň v čas, kdy už je teplejší počasí. Každý typ bazénu má jinou konstrukční dobu, takže některé musíte začít dříve, jiné později.

Obecně je ideální se na stavbu vrhnout na jaře, kdy už nemrzne ale zároveň bazén stihnete využít na letní koupání hned, jak ho dokončíte. Podzim je také dobrá volba z hlediska počasí, ale budete muset počkat do léta na zkoušení.

Čím začít?

1. Vyberte si typ bazénu

Existuje spousta různých druhů bazénů, které se liší materiálem, cenou, trvanlivostí a náročností na instalaci. Záleží jen na vás, co preferujete a co vám dovolí vaše finanční situace.

  • Betonový bazén: nejdražší a nejtrvalejší typ bazénu. Můžete si ho nechat postavit úplně podle svých představ. Vyžaduje ale hodně práce a času na stavbu a pravidelnou údržbu.
  • Sklolaminátový bazén: hotová forma bazénu, která se dopraví na místo a zapustí do země. Rychlejší a levnější než betonový bazén, ale máte omezený výběr tvarů a velikostí. Je odolný a snadno se čistí.
  • Nafukovací bazén: nejjednodušší a nejlevnější typ bazénu. Stačí ho nafouknout, napustit vodou a je hotovo. Můžete si ho postavit kdekoliv na zahradě. Nevýhodou je, že je méně stabilní a trvanlivý než ostatní typy bazénů.

2. Najděte mu vhodné místo

Při výběru místa pro bazén musíte brát v potaz hlavně tyto body:

  • Sluneční svit: na slunci, ideálně v závětří
  • Terén: na rovném a pevném podkladu, aby se nekřivil a nepropadal
  • Vzdálenost od domu
  • Vzdálenost od elektrických zdrojů: daleko od elektrických zdrojů, jako jsou zásuvky, kabely nebo osvětlení.
  • Vzdálenost od stromů a rostlin: daleko od stromů a rostlin kvůli stínu, nečistotám a prorůstání kořenů

3. Postavte bazén

Ať s firmou nebo svépomocí, stavbě se nevyhnete. Pokud si ovšem nepořídíte nafukovací bazén.

4. Nakupte si zásoby na jeho údržbu

Teď už si můžete jen vesele nakoupit zásoby a nástroje na údržbu! Budete potřebovat zařídit filtraci, dezinfekční přípravky, síťky, kartáče… a pokud váš bazén nemá stříšku, tak nezapomeňte ani na plachtu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)





Související články