Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Jak zalepit bazén?

  

Poškození bazénu

Bazény patří k příjemnému zpestření teplých letních dnů. Vidíme je v parném počasí takřka ve většině zahrad. Dnešní bazény se vyrábějí z různých materiálů. Nejčastěji se setkáme s laminátem a fólií. Laminát je určen pro bazény, které nám nijak nepřekážejí, když se zrovna neužívají. Jsou proto vhodné zejména k rodinným domům. Pro chataře a chalupáře se více hodí výrobky z fólie, neboť takový bazén lze jednoduše složit, kdykoliv jej nebudeme využívat. Jejich nevýhodou oproti předchozímu typu je náchylnost k poškození. Často při používání nebo manipulaci u těchto bazénů dochází k poškození fólie. Při jejím protržení nám nezbývá nic jiného, než postižené místo zalepit.

Odstranění děr

Před samotným lepením je nutné si připravit záplatu, která by měla být alespoň o 1 cm větší než je místo poškození. Spoj, který slepujeme, musí být vždy suchý, čistý a odmaštěný. K očištění můžeme použít speciální čističe a odmašťovadla, která naneseme na obě lepené plochy - fólii bazénu a záplatu. Poté na tato místa důkladně rozetřeme vhodné lepidlo. Předtím však musí být poškozená lepená plocha zbavena odmašťovadla. Zkontrolujme proto, zda se všechno množství již odpařilo. Důležité je správné dávkování, lepidlo by nám nikdy nemělo stékat do bazénu. Teď již pouze připravenou podlepenou záplatu přesně napasujeme na správné místo. Většina lepidel výborně chytá na fólii. Pokud tedy neumístíme záplatu, kde je třeba, pozdější její odlepení a nové napasování na otvor bude složité a mnohdy i nemožné. Pak ji pevně přitlačíme, případně projedeme válečkem.

Vhodná lepidla

Jedním z nejvhodnějších lepidel určených pro měkčené PVC, tedy i naše poškozené bazény, je Bison Vinyl Plastic, které se dodává ve 25 mm tubě. Součástí balení je také záplata. Kvalitním lepidlem vhodným k tomuto účelu je rovněž Uhu Weich PVC, dostupným v 30 g balení.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)





Související články