Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

5 důvodů zastřešit bazén? Úspora za chemii i delší koupání

  

Jste milovník léta a chcete si užít vodních radovánek v bazénu u vás na zahradě, co možná nejdéle? Pořiďte si zastřešení bazénu. Zastřešení je bezesporu velice praktické a v dnešní době už se nejedná ani o luxusní, cenově nedostupný nadstandard. Je to výhodná investice, která nese spoustu výhod.

Zastřešení bazénu

Hlavní výhody zastřešení bazénu

  • Ochrana vody před vnějšími vlivy – díky čisté vodě si nejen koupací sezónu prodloužíte, ale také zpříjemníte
  • Stálá teplota – zastřešení zabraňuje úniku tepla při chladných nocích
  • Úspora času – čistá voda = méně práce
  • Bezpečnost – děti mohou klidně běhat kolem bazénu, zastřešení chrání nejen vaše děti, ale také domácí mazlíčky před nečekanými pády do vody
  • Prodloužená koupací sezóna – můžete se koupat od dubna do října

Jednokolejnicové zastřešení bazénu

Druhy zastřešení

Bezkolejnicové

Zastřešení bez pojezdových drah. Tento druh zastřešení působí velice esteticky a umožní nenápadné začlenění bazénu se zastřešením do vaší zahrady. Další výhodou je, že se dokonale hodí do menších zahrad a montáž je nenáročná. Bezkolejnicové zastřešení je dokonalou kombinací jednoduchosti a kvality.

Jednokolejnicové

Jednokolejnicové zastřešení staví na kombinaci bezkolejnicového posunu zastřešení a posunu po kolejnici. Jedná se o nízké, nerobustní konstrukce. Standardem jsou bezpečnost, nenáročnost na údržbu a vysoká odolnost proti větru a nosnost sněhu. Pokud zvolíte nízké jednokolejnicové zastřešení, získáte další výhodu – bezbariérový přístup.

Dvoukolejnicové

Dvoukolejnicové zastřešení je díky dvěma kolejnicím nutný pro větší a těžší zastřešovací konstrukce. Dvě kolejnice zajišťují vysokou odolnost proti zátěži a odolnosti velkým tlakům. Pokud bydlíte v podhorských oblastech, kde jsou extrémní výkyvy počasí na denním pořádku, dvoukolejnicové zastřešení je přesně to, co hledáte. Díky robustní konstrukci udržíte nejen teplotu vody, ale také teplotu vzduchu. Výhodná je také cena zastřešení, která je příznivější, než u jednokolejnicových typů.

Zastřešení bazénu ALUPO

Zastřešení na míru

Pokud máte bazén na míru a ani jedna z výše uvedených konstrukcí není to, co by vám vyhovovalo, nemusíte zoufat. Váháte, jaké zastřešení je pro vás nejvhodnější? Oslovte společnost Alupo, která vám připraví zdarma nabídkou šitou na míru, která bude reflektovat nejlepší typ zastřešení pro váš bazén.

Přejeme příjemnou koupací sezónu!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články