Tipy a rady

10 tipů - jak se vypořádat se suchem na zahradě

Letní měsíce dávají zahradě pořádně zabrat. Tráva žloutne, rostliny stačí chvíli nezalít a nestíháte se divit, jak se vám zahrada proměňuje před očima. Máme pro vás 10 tipů, jak se vypořádat se suchem na zahradě. Některé budete znát a některé vás možná překvapí. 

Praktické tipy při plánování kuchyně

Plánování kuchyně patří asi k nejradostnější části při projektování domu nebo bytu, zároveň je ale také nejvíce náročná a je nutné toho promyslet mnoho dopředu. V článku si přečtěte praktické tipy, jak si udělat kuchyň co nejvíce pohodlnou a ergonomickou, což ocení nejen vaše záda. 

Jak na betonovou vanu

Betonové vany jsou krásné, moderní i vzdušné a stanou se dominantou každé koupelny. Vany z betonu nabízí mnoho možností provedení a ozvláštňují domácnost. Uvažujete o betonové vaně? Můžete si ji pořídit, nebo rovnou vyrobit. 

Benzínová nebo elektrická sekačka: která volba je pro vás ta pravá?

Při výběru sekačky na trávu se mnoho lidí zaměřuje na výkon, cenu nebo velikost. Avšak jedním z nejdůležitějších faktorů je volba typu motoru. Benzínové a elektrické sekačky mají své výhody i nevýhody, což zahrnuje výkon, náklady na provoz, hlučnost, ekologické dopady a flexibilitu. V tomto článku se podíváme na oba druhy sekaček a pomůžeme Vám vybrat si tu pravou pro Vaše potřeby.

Jak udržovat pískové hřiště pro děti

Máte na zahradě pískové hřiště, které nevíte, jak udržovat? Správná údržba pískového hřiště je důležitá nejen pro bezpečnost dětí, ale také kvůli hygieně. Jakmile budete vědět, na co si dát pozot, je údržba pískoviště hračka a děti si mohou zase nerušeně hrát.

Jak vypadá exotický plot?

Plot můžete pojmout i netradičně. Živý plot lze vysázet i z různých exotických rostlin. Jak na to?

10 tipů, co dělat s bazénem v průběhu letní sezóny

S bazénem na zahradě si lze užít spoustu zábavy, osvěží vás v horkých dnech a vyblbnout se v něm dokáží nejen děti. Bazénu je ale nutné také věnovat dostatek péče, stejně jako všemu, co chcete, aby vám dobře a dlouho sloužilo. 

Bydlení ve městě vs. na venkově

Město versus venkov, podobné dilema během života potká spoustu lidí. Celý život jste strávili ve městě, ale táhne vás to na vesnici? Nebo jste naopak vyrůstali na venkově a přemýšlíte, jestli by pro vás nebyl lepší život ve městě?

Inspirace: z čeho vytvořit živý plot

Živý plot je krásnou součástí zahrady, umí dopřát soukromí i blízkost přírody v jednom. Využít jej můžete nejen okolo zahrady, živé ploty umí hezky rozdělit zahradu nebo vytvořit útulný koutek v jeho rohu. Možností živých plotů je celá řada a každá z nich má své výhody i nevýhody. Projděte si naše inspirace a vyberte živý plot, který bude nejvíce vyhovovat vašim potřebám.

Kdy je čas stavět bazén a s čím začít

Kdo by nechtěl mít na zahradě vlastní bazén? Jen tak si večer po práci skočit do plavek a užívat si pohody ve vodě. Postavit bazén ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. V dnešním článku vám poradíme, kdy a kde si postavit bazén a tipy, jak začít.

Co je potřeba pro to, aby skalka byla pěkná

Máte na zahradě skalku a máte pocit, že by chtěla trochu vylepšit? Nebo zatím žádnou nemáte a nevíte, odkud začít s přípravou? V článku najdete vše potřebné, ať už chcete tipy na vhodné rostliny a keře do skalek nebo správnou půdu k nim. Také se dočtete, jaké druhy kamenů je vhodné na skalku použít a jaká jsou pravidla pro jejich uspořádání. Nezapoměli jsme ani na osvětlení a dekorace pro útulnou atmosféru. A to nejdůležitější na závěr - jak skalku správně udržovat.

Jak si vyrobit betonový poklop na studnu

Mít vlastní zdroj vody je obrovskou výhodou. S tím však přichází také nutnost studnu zabezpečit pomocí vhodného poklopu. Poklop lze vyrobit, nebo koupit z více materiálů, jako je dřevo, plech, plast nebo beton. Abyste poklop nemuseli dále zabezpečovat proti snadnému odsunutí, je nejlepší zvolit těžký a odolný poklop z betonu. Pojďme se podívat na to, jak jej vyrobit v domácím prostředí.

Jak vybrat zahradní domek?

Ať už je vaše zahrada malá či větší, ať už jste zahradní rekreant nebo poctivý zahrádkář kutil – jedno je jisté. Na vaší zahradě se vám rozhodně bude hodit praktický zahradní domek. A jak vybrat ten pravý – to vám poradíme v následujících řádcích.

Jak vybrat travní směs pro založení krásného trávníku?

Při výběru travní směsi je dobré pamatovat na to, že trávník je tvořen různými druhy rostlin. Z toho důvodu je možné vybírat mezi travní směsí určenou spíše na slunné stanoviště, do stínu či na hodně namáhané plochy. Správný výběr kvalitní travní směsi je přitom jedním z nejvíce důležitých kritérií pro úspěšné založení krásného trávníku, který bude při správné údržbě optimálně prosperovat.

Jak postupovat při odvzdušňování topení?

Jestli jste si v určitém momentě všimli, že topení sice funguje na plný výkon, na teplotě v místnosti se to však nijak neprojevuje, na vině může být fakt, že topení je nedostatečně odvzdušněné. Přípravu na topnou sezónu bychom rozhodně neměli podcenit. Které zásady je nutné dodržovat a jak při odvzdušnění přesně postupovat?

Jak zařídit malou koupelnu?

Vzpomínáte si na scénu z filmu Pretty woman, kde si šla Julia Robertsová „zaplavat do vany“? Tak to se většině z nás nepoštěstí. České koupelny jsou i v novostavbách většinou spíše menší a některé dokonce velmi malé. Ale ani to není na překážku toho, aby koupelna skvěle sloužila svému účelu a taky dobře vypadala. Nechte se inspirovat několika radami, jak na to.

10 tipů jak pečovat o bazén

Dopřávat si pohodlí a luxusu vlastního mini koupaliště na své zahradě, je čím dál více oblíbené, praktické i finančně výhodné. Bazén si můžete dopřát za velmi příznivé ceny, vydrží vám desítky sezón a ušetříte za vstupné na koupaliště, a hlavně občerstvení, které svým dětem jinak neodepřete. Kromě finanční stránky pak hlavně víte, v jaké vodě se koupete a jak o ni pečujete. A o tom, jak o vodu v bazénu správně pečovat, se dočtete v dnešním článku.

Vlhké zdivo triky a tipy

Tento článek vám přiblíží, co je to vlhkost, jak se měří a jaké jsou dostupné metody v boji proti vlhkosti. Vlhkost je nutné mít pod kontrolou, jednak z důvodu našeho zdraví, ale i našeho majetku.

Tipy a rady: jak na zateplení stropu

U nezateplených stropních konstrukcí dochází k velkým únikům tepla. K zabránění nebo spíše k omezení těchto ztrát, je potřeba zvolit správnou tloušťku izolace, druh a vhodný konstrukční postup instalace zateplení. Samotná montáž je poměrně jednoduchá bez nutnosti mít speciální drahé nářadí.

Slaďte svůj interiér do jedné barvy

Všichni se určitě shodneme, že vzhled interiéru je důležitý. Odráží se od něj naše nálada, ovlivňuje naši chuť do života a také nás podle něj hodnotí návštěva. Jednou z možností, jak svůj interiér zkvalitnit a vylepšit, je sladit ho do jedné barvy. V článku si řekneme 3 základní barevné variace.

Kuchyň propojená s obytným prostorem – nač si dát pozor

Již dlouhá léta je v oblibě trend vzdušných a otevřených prostor. Místo, světlo, vzduch… Nezastavovat místnosti velkými, těžkými kusy nábytku, opticky je zvětšit, zbavit se všeho nadbytečného včetně příček a zdí. Jednou z prvních, která padla za oběť této módě, je stěna oddělující kuchyň od obývacího pokoje.

Jak se staví dřevěný plot

Dřevěný plot je v dnešní době relativně snadno dostupný. Navíc pro šikovného kutila s dostatkem času není žádný problém si postavit plot ze dřeva svépomocí. Jediné, co k tomu potřebujeme je materiál (dřevěné plotové sloupky, latě, tyčky, kotvící a spojovací prvky...), nářadí (vrták do země, rýč, lopatu, kladivo, provázek...) a chuť do práce - stavíme oplocení ze dřeva. Fotografie plotů.

Jak postavit strop z POROTHERMU? - krok za krokem

Rychlá a efektivní výstavba keramického stropu Porotherm je zajištěna díky předem vyrobených prefabrikovaných prvků. Tyto prvky jsou vyráběné pomocí moderních technologií a technologických postupů, které zajišťují nejvyšší kvalitu. Ačkoliv je realizace tohoto stropu jednoduchá, je důležité dodržovat zásady, které uvádí především výrobce.

Ztužující věnec – železobetonový

Ztužující věnec je stavební konstrukce, která zabraňuje vybočení zdi. Kromě funkce ztužující plní i funkci nosnou a kotevní. Při provádění je třeba dbát na to, aby byl věncový trám protažený od jednoho rohu domu k druhému.

Jak postavit plot z okrasných betonových tvárnic

Beton je charakteristický dlouhou životností a relativně snadnou výrobou. U plotů se s ním setkáme téměř vždy. Výjimkou jsou ploty primitivní (ploty ze zemních vrutů, ploty z dřevěných průtů nebo kůlů), které bývají šetrnější k přírodě. Můžeme uvést například dřevěné sloupkové ploty se zavěšeným pletivem.

V tomto článku si popíšeme postup výstavby masivního betonového plotu.

Jak na údržbu dřevěných podlah?

Pod údržbou si představíme drobné opravy poškozené nášlapné vrstvy a pravidelné čištění. Zanedbáváním údržby dřevěných podlah dochází především k zkrácení jejich životnosti.

Křemenný písek pro spárování betonové dlažby

Jemnozrnná struktura umožňuje spolehlivé zaplnění i nejmenších štěrbin a spár. Prach-ovitý písek zasypáváme do spár v suchém stavu.