Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Jak na zelenou vodu v bazénu?

  

Příjemný zážitek z koupání ve vašem vysněném bazénu může jednoduše zkazit špinavá voda. Zbavit se větších nečistot může být hračka, jak si ale poradit s komplikací, když voda začne měnit barvu do zeleného odstínu? Na tomto místě nepomůže obyčejná levná filtrace, ani čištění pomocí síťky. Je třeba k čištění bazénu přistoupit spolehlivě a radikálně s účinnými prostředky.

Zkontrolujte aktuální stav

Pro získání výsledků, které napoví, zdali se ve vašem bazénu ubytovaly nebezpečné bakterie, pomůže jednoduchý test. Sežeňte si pH papírky vhodné pro zkoumání bazénové vody a ponořte ho částečně do bazénu. Díky tomuto jednoduchému testu zjistíte pH vody a můžete určit, zdali postačí vodu vyčistit chemickými prostředky nebo jestli by nebylo lepší obsah kompletně vypustit, vyčistit stěny a napustit novou vodu.

Chemické prostředky s obsahem chlóru

Naprosto kouzelně se v tomto případě může jevit dávka chemické tekutiny. Na trhu je jich k dostání spousta a dávkování se určuje dle množství vody. Menšímu bazénu tak postačí vlít do vody pár mililitrů chemické kapaliny a za pár hodit už se můžete těšit z průzračně čisté vody bez řas a bakterií. Tento postup by měli volit jedinci, kteří nemají strach z možného podráždění kůže, a jejich pokožka není příliš citlivá.

Některé tekutiny k tomu určené jsou schopné v řádu desítek minut srazit viditelné řasy, které je pak možné snadno vylovit nebo odstranit pomocí bazénového vysavače.

Vždy se obracejte na prostředky s oceněním hygienické stanice, nikoli na náhodné tekutiny s nejistým obsahem chlóru.

Luxusní filtrace vám ušetří starosti a kožní problémy

Pokud nechcete své tělo vystavovat chemické bombě, raději vyhledejte kvalitní filtraci. Poohlédněte se po takové, která nabídne dostatečný výkon a bude pracovat rychle. Jediné na co je třeba se připravit, bude finanční náročnost. Doplnit ji lze o neméně drahý bazénový vysavač, který se postará o to, aby dno bylo krásně čisté bez lepkavých nečistot a bakterií.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 1/5 (1 hlas)

Související články