Úvod  ›  Seznam štítků  ›   ›   ›   › 

10 tipů, co dělat s bazénem v průběhu letní sezóny

  

S bazénem na zahradě si lze užít spoustu zábavy, osvěží vás v horkých dnech a vyblbnout se v něm dokáží nejen děti. Bazénu je ale nutné také věnovat dostatek péče, stejně jako všemu, co chcete, aby vám dobře a dlouho sloužilo. 

Seznam tipů pro čistý bazén v letní sezóně

Dodržujte následující tipy a užijte si čistý bazén po celé léto. 

1. Čistěte bazénový filtr

Pravidelně čistěte filtr, je to srdce bazénu a je potřeba o něj dobřepečovat a čistit všechny části filtračního zařízení. 

2. Čistěte bazénovou hladinu

Pravidelně čistěte hladinu bazénu, odstraňujte popadané listí a jiné nečistoty, pomoci vám může síťka na to určená nebo podtlakový vysavač. 

3. Čistěte bazénové stěny i dno

Pomocí kartáčů pravidelně čistěte stěny bazénu i jeho dno, kartáčováním pomáháte odstraňovat řasy a usazeniny. Hladina bazénu je pak hezky čistá. 

4. Udržujte správnou chemickou rovnováhu vody

Pravidelně kontrolujte, zda je správná chemická rovnováha vody, posuzujte optimální hodnoty pH a hladiny chloru, předcházíte tak růstu řas a bakterií. Správná hodnota pH by měla být v rozmezí 7,1-7,5. Množství chloru by mělo být v rozmezí 0,3-0,5 mg/l. 

5. Kontrolujte a čistěte ostatní bazénovou techniku

Pokud máte tepelné čerpadlo, také ho pravidelně čistěte a kontrolujte jeho funkčnost. Vyčistit je vhodné i trysky v bazénu, případně jakoukoli jinou techniku, kterou v bazénu používáte. 

6. Sprchujte se před vstupem do bazénu

V údržbě bazénu vám také pomůže, když se před vstupem do bazénu budete sprchovat. Pokud si necháte štěrk či písek na nohou, budete ho muset nakonec v bazénu stejně vyčistit. Zrovna tak opalovací krémy čistotě bazénu nepřispějí. 

7. Udržujte čisto v okolí bazénu

Ze stejného důvodu udržujte čisté okolí bazénu, odstraňujte listí, větvičky, kamínky nebo jakékoli nepřírodní nečistoty, ať do bazénu nespadnou nebo ať je tam někdo nenanese při vstupu do bazénu.  

8. Kontrolujte hladinu vody v bazénu

Pokud se snažíte pravidelně doplňovat chemii do vody, je důležité i kontrolovat hladinu vody bazénu, aby byla stále podobná. Hladina vody je také důležitá, pokud používáte tepelné čerpadlo, aby nedošlo k jeho poškození při nízké hladině vody nebo k přetečení vody z bazénu při vyšší hladině, než je optimální. 

9. Kontrolujte teplotu vody

Kontrola vody je pro váš komfort, měřte teplotu vody, aby byla příjemná. Pokud máte tepelné čerpadlo, můžete vodu v bazénu nejen oteplovat, ale v horkých letních měsících i ochlazovat. 

10. Myslete na bezpečnost

Především pokud máte doma děti nebo zvířata, myslete na jejich bezpečnost. Používat můžete bezpečnostní kryty či ochranné zábrany, nikdy na ně nezapomínejte. Pomoci s bezpečností vám také mohou alarmy. 

TIP: Pokud máte možnost, zvažte zastřešení bazénu, hodí se obzvlášť pokud máte bazén v blízkosti stromů. Vhodné je posuvné skládací zastřešení, pořípadně bazénová plachta. V létě vám to ulehčí hodně času stráveného údržbou bazénu. 

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články