Lepidla

Co dělat s lepící páskou, která se "vpekla" do dřevěného rámu okna

Lepicí páska umí na dřevěném rámu okna napáchat mnoho škod. Co se s tím dá dělat a je možné ji beze zbytku odstranit?

Lepení - vše co je potřeba vědět

Lepením se spojují jednotlivé konstrukční spoje, různé materiály rozličných vlastností, které musíme při lepení respektovat. Lepením změníme nesoudržné části na jeden pevný společný celek.

Jak odstranit zbytky lepidla po starém linu?

Linoleum je poměrně oblíbenou podlahovou krytinou především díky své cenové dostupnosti. Možná i vy ho doma máte. Ať už vás čeká jeho výměna nebo chcete položit zcela novou podlahu, zajímat vás bude jedno: Jak ho dokonale odstranit?

Jak odlepit samolepící tapetu ze skla?

Samolepicí tapety plní na skle nejrůznější úlohy. Ať už jde o estetické, praktické či bezpečnostní využití, chráníte si majetek, stíníte si, znesnadňujete průhled. Druhů tapet je celá řada.  Pokud ta vaše již svůj účel splnila, chcete ji vyměnit za novou, je poškozená nebo už se vám vůbec nelíbí, je třeba tu původní odstranit, a to beze zbytků a bez jakýchkoli škod.

Jak si vyrobit lepidlo?

Možná se ptáte, proč si vyrábět lepidlo doma, když nejrůznějších lepidel jsou plná nejen papírnictví, ale také supermarkety. A vteřinové koupíte klidně i na čerpací stanici. To je sice pravda, ale i tak se můžete dostat do situace, kdy se vám návod na domácí lepidlo bude hodit. Třeba jít kvůli lepidlu z horské chalupy několik kilometrů pěšky sněhem se asi nebude chtít nikomu.

Jak vyrobit jarní dekoraci?

Jaro je tady a s ním také čas na jarní výzdobu svého domu či bytu. Inspiracemi pro jejich výrobu se to na internetu jenom hemží. Ani tento článek nebude jiný. Ukážeme si jak na některé dekorace pro váš byt či dům, které vykouzlí tu správnou jarní atmosféru ve vašem hnízdečku.

Jak vyrobit domácí lepidlo?

Výroba lepidla v domácích podmínkách není úplně běžným postupem, jak získat materiál k lepení nejen papíru, ale například i plastů. Někdy se však jedná o metodu nevyhnutelnou, především v případě, kdy nemůžeme zaběhnout do obchodu, chceme ušetřit nebo chceme pracovat s lepidlem vyrobeným bez zbytečné chemie. Na výrobu potřebujeme běžně dostupné suroviny a postup je velice snadný. lepidlo vyrobené je tímto způsobem je levné, šetrné a představuje skvělý způsob zábavy při vyrábění s dětmi. 

Jak odstranit lepidlo po samolepce?

Samolepky už dávno nezdobí jen ledničky, jako v dobách našeho dětství. Dnes jsou samolepící materiály řešením mnoha problémů v domácnosti – od tapet, přes zrcadla až po věšáky a mnoho dalšího.

Jak odstranit lepidlo ze skla?

S potřebou odstranit lepidlo ze skla se setkáte poměrně často. Ať už jsou to zbytky lepidla po dálniční známce, které hyzdí čelní sklo vašeho auta nebo lepidlo, které zbylo na sklenicích po kompotech a zavařeninách, které máte v úmyslu dále používat, budete se chtít  lepidla na skle zbavit. Jak to udělat co nejefektivněji a s nejmenší námahou?

Jak vyčistit vteřinové lepidlo?

Vteřinové lepidlo umí být v domácnosti pomocník k nezaplacení. Když není doma náhodou po ruce, je to katastrofa! Mnoho domácností si život bez něj vůbec nedokáže představit. Obzvlášť máte-li děti nebo hravá zvířátka, či dokonce onu vražednou kombinaci - obojí dohromady! Slepí velmi spolehlivě to, co slepit chcete, ale stejně tak dobře bohužel i to, co nechcete.

Jak odstranit lepidlo mamut?

Kutilové a kutilky, kteří si raději všechno opraví a smontují sami, poslední dobou stále víc a víc přicházejí na chuť tzv. montážním lepidlům. Je pravda, že takové lepidlo nadělá skutečně mnohem méně hluku než taková vrtačka, spotřebuje méně energie než šroubování šroubovákem a ušetří i nějakou tu minutku vašeho, jistě velmi ceněného, času.

Jak zalepit bazén?

Poškození bazénu

Bazény patří k příjemnému zpestření teplých letních dnů. Vidíme je v parném počasí takřka ve většině zahrad. Dnešní bazény se vyrábějí z různých materiálů. Nejčastěji se setkáme s laminátem a fólií. Laminát je určen pro bazény, které nám nijak nepřekážejí, když se zrovna neužívají. Jsou proto vhodné zejména k rodinným domům. Pro chataře a chalupáře se více hodí výrobky z fólie, neboť takový bazén lze jednoduše složit, kdykoliv jej nebudeme využívat. Jejich nevýhodou oproti předchozímu typu je náchylnost k poškození. Často při používání nebo manipulaci u těchto bazénů dochází k poškození fólie. Při jejím protržení nám nezbývá nic jiného, než postižené místo zalepit.

Jak nalepit tapetu na dveře?

Pokud jste někdy bydleli v panelovém domě, den za dnem jste se museli dívat na dveře, které byly všechno, jen ne krásné. Ve všech bytech byla stejné napodobenina dřeva – stejná barva, stejná struktura, stejné kování, prostě nuda.

Jak přilepit zrcadlo na zeď?

Alenka toho našla za zrcadlem opravdu mnoho. To vaše zrcadlo možná nemá moc přenést vás do fantazijního světa, ale je rozhodně funkčním i krásným doplňkem. Ovšem potřebujete ho nejdřív správně připevnit. Jak na to? Snadno, čtěte dál.