Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Jak vyrovnat prohnutý strop?

  

Váš strop se prohýbá, je nakřivo, nebo se na něm tvoří "vlnky"? S tímto se často potkávají majitelé straších staveb anebo ti, kteří prostě měli smůlu na řemeslníky, jež ho neudělali pořádně. jedná-li se o případ novostavby, nejjednodušší bude vzít smlouvu a omlátit jim ji o hlavu, ať to udělají znovu. Když už jste ale zabydlení, těžko by se vám chtělo vystěhovat se na pár dní jinam kvůli drobné vadě na kráse. Dá se to řešit i jinak, vzít to do svých rukou a my vám poradíme jak. A těch možnotí vám nabízíme rovnou několik!

Vyrovnávací hmota

Ano, takhle jednoduché to může být, pokud váš problém není příliš markantní a jedná se spíše o kosmetické úpravy, jako jsou např. ty zmíněné vlnky, nebo jakoukoli jinou lapálii při níž nemáte strach, že se vám veškerý prostor nad vámi zřítí na hlavu.

Použití je velmi jednoduché, zkrátka nanesete vrstvu hmoty tak silnou, aby veškeré nerovnosti nebyly vidět. Pomoci si můžete například nějakou laťkou a nezapomeňte samozřejmě na vodováhu!

Související články: Vyrovnávání podlah stěrkami | Desky KRONOSPAN

Sádrokarton

Většina lidí volí variantu sádrokartonovou, která je vhodná, jedná-li se o nerovnost větších rozměrů a nevadí vám, že se strop sníží. Postup není až tak složitý:

  1. Určete nejnižší bod stropu. K tomu vám dopomáhej dlouhá laťka a vodováha.
  2. Jakmile ho máme, známe i výšku budoucího stropu. V tomto místě upevníme první laťku, která povede od stěny ke stěně.
  3. Od středu této laťky vedeme provázek do roku místnosti tak, aby byl vodorovně. Zopakujeme postup pro všechny čtyři rohy. Podle těchto provázků si můžeme sestrojit na stěnách podpěrné konstrukce, na něž jen upevníme další laťky a nemusíme to pro každou z nich vyměřovat znovu.
  4. Jakmile máme hotovo, vznikne nám konstrukce, na kterou jen nainstalujeme sádrokarton.

Výplň stropu

Tento problém se týká především starých staveb. Stropy, potažmo podlahy vyšších pater, jsou vyplněny těžkou výplní nebo takovou, která nasává vodu a tím, že dům vlhne, těžkne výplň. To je důvodem prohnutí vašeho stropu. Řešením tohoto problému je zmíněnou výplň nahradit např. lehčeným betonem a odstranění příčinu vlhkosti. Bude vás to ovšem stát trochu víc práce a rozbombardování podlahy.

Každý z těchto způsobů by byl námět na článek sám o sobě. My vám spíš nabízíme varianty, které jsou a vy si můžete vybrat, která vám vyhovuje a o ní se informovat blíže. Tak hodně štěstí a vzhůr do toho, půl je hotovo!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 3.67/5 (3 hlasy)

Související články