Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Jak pracovat se silikonem?

  

Určitě se vám někdy stalo, že Vám začaly plesnivět spáry, museli jste vyměnit kachličky nebo třeba umyvadlo či sprchový kout. V takovém případě je potřeba obnovit silikonové spáry. A jak na to? Uvidíte, že to není žádná věda!

Postup

  1. Nachystáme si silikon - pokud máte silikon v kartuši (plastové lahvi), upevněte ji dle návodu do pistole. Jestliže se chystáte jen na něco menšího a stačí vám tuba, nachystejte si k ní veškeré příslušenství, jako je hubička či šroub, na který budete namotávat konec tubičky, abyste z něj dostali opravdu veškerý materiál.
  2. Vyčistíme místo nánosu - to znamená všechno umýt, pečlivě vysušit, nesmí tam zůstat prachy ani případné zbytky starého silikonu. Pokud se vám tam vytvořila plíseň, i té se musíte zbavit. Tím, že ji překryjete, to nevyřešíte.
  3. Naneseme silikon - hlavně dejte pozor, abyste trefili vhodné množství. Ani ne moc, že byste od toho zašpinili celou koupelnu, ale ani málo, aby se dal ještě rozetřít.
  4. Rozetřeme - rozděláme si mýdlovou vodu, nebo klidně třeba i vodu s jarem, a tímhle roztokem namáčíme prst či stěrkou, zkrátka to, čím silikon rozetřeme.
  5. Dál už jen necháme pořádně zaschnout a máme hotovo!

Pokud vám ještě něco v tubě nebo kartuši zbylo, uvolněte tlak a zabraňte přístupu vzduchu. Kdyby se přece jen stalo a silikon vám pro příští použití zatvrdnul, můžete použít odstraňovač silikonů jako ředidlo.

Silikonová tavná pistole

Ještě je možné, že jste hledali možnost práce s tzv. silikonovou tavnou pistolí. Je to velmi efektivní a účinný způsob lepení. K pistoli potřebujete jen silikonové tyčinky správné velikosti pro vaše zařízení a zásuvku. Do té zapojíte pistoli a necháte rozehřát. Jakmile se silikon roztaví, můžete lepit. Silikon posouváte kupředu "spouští". Nedotýkejte se ovšem kovového konce, ani lepidla samotného, jsou velmi horké. Vždy nechte silikon pořádně vychladnout. Toto lepidlo přilepí téměř vše, ovšem na hladkých površích s nimi moc nepochodíte.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 3.89/5 (9 hlasů)

Související články