Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Jakou stínící tkaninu na plot?

  

Chcete si zajistit více soukromí na zahradě či se chránit před nepříjemně prudkými slunečnými paprsky? Nemáte ideální vztahy se svými sousedy či jen prostě chcete změnit celkovou vizáž zahrady? Pak neváhejte a pořiďte si stínící tkaninu na plot. Tyto tkaniny jsou k dostání za poměrně přijatelné částky a ochrání Vás před veškerými nežádoucími vlivy. V konečné fázi Vám při vhodném umístění zajistí i příjemné místo pro odpočinek na zahradě, a to bez nepříjemně ostrých slunečním paprsků. Před sluncem dokáží rovněž ochránit i rostliny. Stínící tkanina je poměrně rychlým řešením každého Vašeho problému, jelikož výstavba nového plotu či zdi je jednak časově, ale také i finančně náročná. 

K zastínění plotu lze použít nejrůznější materiály

Stínící tkanina na plot nemusí být pro každého z nás tou nejvhodnější volbou. Na to myslí samozřejmě i výrobci, a proto je na trhu k dostání i mnoho dalších různorodých materiálů, které působí velice přirozeně. Běžně se k zastínění používají nejrůznější tkaniny, které mají různou propustnost a jsou k dostání v různých výškách. Nejčastěji jsou k nalezení v tmavě zelené či šedé barvě, ale i jiné odstíny nejsou výjimkou. Vždy záleží na Vašich konkrétních požadavcích a přání. Další možnou variantou zastínění je použití bambusu či rákosu. Oba tyto materiály jsou poměrně odolné a mají slušnou životnost. Oproti textiliím působí přirozeněji, ale na druhou stranu je potřeby jim čas od času věnovat nějakou tu péči. 

Stínící tkaniny jsou velmi oblíbené. Z nepřeberného množství nejrůznějších provedení si lze vybrat dle rozměrů, použití a také samozřejmě podle barvy či procenta stínění. K dostání jsou tak tkaniny, které stíní od 30 - 40% a i takové, které jsou prakticky neprůsvitné a stíní na 100 %. Je však nutné počítat s odlišnou cenovou kategorií. Obecně platí, že čím více tkanina stíní, tím je samozřejmě dražší. 

Jak umístit stínící tkaninu na plot? 

Nejedná se o nic složité a umístění stínící zvládne každý domácí kutil. Postačí Vám k tomu pouze vhodné vybavení, dostatek času a trochu zručnosti. Stínící tkaninu lze umístit prakticky na jakýkoliv typ plotu. V závislosti na něm se následně odvíjí možnosti přichycení Vámi vybrané textílie. K dispozici jsou nejrůznější pomůcky, které Vám s instalací pomohou. Ideální je uchytit textílii pomocí různých ocelových sponek či stahovacích pásků. Vhodnou volbou mohou pro někoho být i různé typy úchytů či přivázání klasickým drátkem. Při instalaci je důležité mít textilii řádně vypnutou, aby nedošlo k jejímu prověšení, které by mohlo mít negativní dopad na její funkci i kvalitu. A nezapomeňte ani na to, že je třeba ji skutečně řádně přichytit na každém sloupku a na klasickém plotě v dostatečných odstupech. 

Cenová náročnost pořízení stínící tkaniny

Oproti jiným typům řešení, je pořízení stínící tkaniny poměrně levnou záležitostí. V závislosti na typu a rozměrech ji lze pořídit již pod 50,- Kč/m, u dvacet metrů dlouhého plotu se tak dostanete na částku kolem 1000,- Kč, a to je přeci celkem výhodné. Pokud budete samozřejmě chtít stínící tkaniny, která je prakticky neprůsvitná a je vyrobena z odolnějších materiálů, je třeba počítat s cenou vyšší. Obecně tak lze říci, že si za pár korun můžete zařídit takové soukromí, které si pro sebe a svou rodinu zasloužíte. 

Jakou stínící tkaninu na plot? 

Vzhledem k poměrně pestré nabídce na českém trhu může být výběr složitý. Vždy je třeba klást důraz na to, jak moc chcete své soukromí chránit či zda se chcete slunečních paprsků na určité části Vašeho pozemku vzdát. Jak již bylo zmíněno v tomto článku výše, tkaniny jsou vyráběny v různých kvalitách a stínících úrovních. Abyste byli s její funkcí spokojeni, je třeba ji vybrat podle Vašich požadavků. 

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 3.4/5 (5 hlasů)

Související články