Plot

Co dělat s popraskaným soklem u plotu?

Jako všechny stavební materiály, i betonový sokl nebo podezdívka postupně degraduje vlivem působení okolní povětrnosti. Ji-li dílec vhodně odizolovaný, dochází k degradaci velmi pozvolně a pravidelnou údržbou je možné dosáhnout velmi dlouhé životnosti při kontinuálně dobrém vzhledu. V případě velmi dlouhé doby užívání nebo u plotů ve vlhkém prostředí s neodpovídající hydroizolací však muže dojít k degradaci zrychlené, jež má za následek vznik prasklin v povrchových vrstvách, jež postupně pronikají do hloubky (mechanismus praskání je založen na nedostatečném vysychání a promrzání konstrukce). Jak tyto praskliny opravit?

Oplocení orné půdy, jaké možnosti existují

Pozemky označované v katastru nemovitostí jako orná půda jsou obdobně jako pozemky v kategorii zahrady určeny především k pěstebním účelům a existuje pro ně tedy omezení z hlediska toho, jaké stavební objekty je na nich možné realizovat. Tato omezení se však primárně vztahují na objekty obytného nebo správního či výrobního charakteru. V případě, že chcete pozemek z nějakého důvodu oplotit, vztahují se na tento úkon stejné zákonné podmínky, jako na pozemky jiného charakteru.

Jaké oplocení zvolit pro ovce?

Chystáte se pořídit si na svůj pozemek ovce, ale nevíte jaký typ oplocení zvolit? Zde naleznete pár rad, jak vybrat to nejvhodnější a na co je třeba brát zřetel.

Jak oplotit staveniště?

Oplocení staveniště je jedna z prvních věcí, na kterou by se měli stavebníci na začátku stavby domu či jeho rekonstrukci zaměřit. Složitost a nákladnost oplocení se liší podle toho zda jsme koupili samostatný pozemek (tzv. na zelené louce) nebo pokud ohraničujeme pozemek v již zastavěné lokalitě. V každém případě je potřeba pozemek zajistit tak, aby nemohlo dojít k jeho narušení či k zranění cizích osob.

Jak pečovat o živý plot po celý rok?

Pokud chceme mít živý plot ve výborné kondici, musíme o něj pravidelně pečovat po celý rok. Jedná se především o zastřihování, hnojení, zalévání v letních měsících, obnovu vrstvy mulčechránění před velkými mrazy v zimním období. Tyto jednotlivé činnosti provádíme vždy v určitou dobu. Často záleží na konkrétním počasí a druhu dřeviny. Jak jste si již mohli všimnout. Například zimy již nebývají tak tuhé a léta bývají často bez kapky vody. Jak všem těmto problémům předcházet? Povíme si v v tomto článku.

Z čeho udělat živý plot

Kdo by si nechtěl chránit své soukromí? Především lidé, kteří bydlí u frekventovaných dopravních komunikací, jistě nemají radost z toho, když k nim kolemjdoucí mají výhled pomalu až do kuchyně. Estetické řešení představuje živý plot! Jaké rostliny při jeho tvorbě využít?

Jak daleko od plotu sázet keře?

Na tuto otázku existují dvě odpovědi. První se týká toho, co keře potřebují pro jejich správný růst, druhá zohledňuje informace, které jsou uvedeny v Novém občanském zákoníku. Při jejich nedodržení se může stát, že budete mít problém se sousedy. Abyste se v budoucnu mohli těšit z pohledu na keře, kterým se na vaší zahradě daří a zároveň se vyhnuli sporům se sousedy, zohledněte obojí.

Jak dlouho trvá výstavba plotů?

Plot má primárně chránit majitele stavby a jeho soukromí. Zároveň však musí splňovat i určitá estetická kritéria i nároky na údržbu. Proto si volíme adekvátní materiál pro realizaci. Jaká je časová náročnost výstavby v závislosti na tom, jaký plot vlastně chceme?

Jak a čím oplotit bazén?

Pro letní období je typické koupání v bazénech. V nejteplejších dnech většina rodin vyráží na veřejná koupaliště, která tak praskají ve švech a neposkytují dostatečné soukromí. A to mnoho lidí vede ke koupi bazénu na zahradu, kde je dostupný celé rodině i návštěvám. Ale pozor, právě tady musíme myslet na děti a jejich bezpečnost. A právě to je důvod k zamyšlení se nad otázkou jak a čím oplotit bazén

Jak na provizorní oplocení pozemku při stavbě domku?

Účelem dočasného oplocení pozemku je především zabránění přístupu na tento pozemek osobám, které k tomu nemají oprávnění. Tedy ochrana majetku a zároveň zajištění potřebné bezpečnosti na stavbě, neboť na zhotovitele stavby jsou z hlediska zajištění staveniště kladeny nemalé požadavky.

Co dát pod plot?

Kdo by měl chuť se neustále lopotit s trávou, která vrůstá do plotu a okrádá člověka o čas, protože ji musí ručně dosekávat? Na následujících řádcích se dozvíte několik způsobů, které vám pomůžou se této otravné činnosti vyhnout.

Jakou stínící tkaninu na plot?

Chcete si zajistit více soukromí na zahradě či se chránit před nepříjemně prudkými slunečnými paprsky? Nemáte ideální vztahy se svými sousedy či jen prostě chcete změnit celkovou vizáž zahrady? Pak neváhejte a pořiďte si stínící tkaninu na plot. Tyto tkaniny jsou k dostání za poměrně přijatelné částky a ochrání Vás před veškerými nežádoucími vlivy. V konečné fázi Vám při vhodném umístění zajistí i příjemné místo pro odpočinek na zahradě, a to bez nepříjemně ostrých slunečním paprsků. Před sluncem dokáží rovněž ochránit i rostliny. Stínící tkanina je poměrně rychlým řešením každého Vašeho problému, jelikož výstavba nového plotu či zdi je jednak časově, ale také i finančně náročná. 

Jak na plot, který omezí hluk od sousedů?

Plot vás může chránit nejen proti zvědavým pohledům z ulice nebo od sousedů. Jde i o efektivní protihlukovou bariéru, kterou uplatníte právě v okamžiku, kdy jsou vaši sousedi hluční nebo k vám doléhají zvuky z rušné hlavní ulice. Jak na něj?

Návod, jak natřít starý rezavý plot

Čeká to každého z nás, kdo vlastní dům, zahradu nebo jiný pozemek... Ať už máme dřevěný plot nebo kovový, údržba je tak jako tak nutná a nevyhnutelná, jelikož dřevo i kov se časem vlivem počasí a stáří opotřebuje. Poté spíše záleží na tom, zda se rozhodneme plot opravit, natřít nebo úplně vyměnit...

Jak na zastřihávání volně rostoucích plotů?

Volně rostoucí plot, též označovaný jako živý plot, je stále populárnějším řešením jak u rodinných domů, tak třeba u zahrad v zahrádkářských koloniích. Nutno říci, že jelikož jde rostliny, potřebují také dostatečnou údržbu. Jak na zastřihávání volně rostoucích plotů? To vám poradíme.

Plot z betonových panelů

Zvažujeme-li oplotit svůj pozemek, máme několik možností výběru způsobů, materiálů a designů. Velice zajímavé a přitom jednoduché řešení je plot z betonových panelů. Tento způsob oplocení je velmi stabilní a designově uspokojí oko každého náročného majitele objektu.