Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Proč oplotit stavební pozemek? Je to zbytečnost nebo nutnost?

  

Důvodů pro oplocení stavebního pozemku existuje hned několik. V první řadě jde o zajištění bezpečnosti na stavbě a dalším důvodem je ochrana stavebního materiálu a veškerého majetku používaného pro výstavbu. Volně přístupný pozemek je totiž nedostatečně chráněn a může být snadným cílem pro případné zloděje. Zjistěte si více informací o důvodech, proč si stavební pozemek rozhodně oplotit.

Legislativní důvod pro ohrazení staveniště

Pokud na vašem pozemku probíhá stavba nemovitosti, musí splňovat potřebná pravidla a nařízení spojená právě se zajištěním bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Ohrazení stavby například v podobě provizorního plotu je tak naprostou nutností. Takové oplocení zároveň musí splňovat hned několik různých podmínek.

Hranice staveniště musí být ohrazeny plotem, který je vyšší než 180 centimetrů. Případné jámy, prohlubně a podobné otvory je vždy po skončení prací nutné zakrýt. Ohrazování zároveň musí být v souladu s okolními stavbami, silnicemi a další infrastrukturou. V určitých případech může být samotné ohrazení nahrazeno trvalou ostrahou.

Praktické výhody oplocení stavebního pozemku

Pokud se rozhodnete pro oplocení pozemku, na kterém plánujete stavbu, získáte nejenom splnění potřebných legislativních pravidel, ale také některé další výhody. V praxi jde například o zábranu pro lepší ochranu vašeho majetku v podobě stavebního materiálu. Volné prostranství, kde se povalují balení cihel, střešních tašek či jiných komponentů důležitých pro stavbu totiž mohou být velmi snadným cílem zlodějů.

Dalším důvodem pro oplocení stavebního pozemku může být již vytvoření víceméně kompletního plotu, nebo alespoň jeho základů. Stejně k tomu v budoucnu dojde, tak proč si plot nepostavit ještě před samotným domem. Budete jasně vědět, kde jsou hranice vašeho pozemku a zároveň splníte všechny formality a nařízení.

Jednoduché mobilní oplocení

Pokud potřebujete vyřešit oplocení stavebního pozemku, nemusíte nutně řešit výstavbu kompletního plotu. Jako jednoduchá, cenově dostupná a hlavně na instalaci jednoduchá varianta se nabízí mobilní oplocení. Jde o jednotlivé panely pro ohrazení stanovišť, které se dají skládat dohromady a oplotit s jejich pomocí i poměrně atypické tvary pozemků. Přenosné oplocení se navíc snadno odstraňuje a přesouvá, což je ideální pro manipulaci s velkými stroji a přesunem materiálu na stavbu. 

Základy plotu pro snazší dokončení

Během samotné hrubé stavby si můžete nechat vytvořit základy plánovaného plotu, které do kompletního ohrazení dotáhnete například obyčejným pletivem či zmíněnou kombinací s mobilním oplocením. Získáte tak skvělý prvek pro doladění detailů stavby a zároveň máte jistotu, že plot nebude poškozen během samotných prací na stavbě domu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články