Stínění

Jak přidělat rohož na zeď?

Koupili jste si rohož, kterou chcete připevnit na zeď? Navíc Vám chybí čas, který byste mohli trávit nad její instalací? Pak si určitě přečtěte náš návod, díky kterému bude rohož připevněna na Vaši zeď kvalitně a velmi rychle. A co více, cena námi doporučeného připevnění bude zanedbatelná. 

Jak na slunečníky?

Kdo by neznal nejlepšího parťáka pro horké letní dny. Pomocníka, který zpříjemní pobyt na každé zahradě a postará se o příjemný stín i posezení. Naordinujte si i vy dokonalý lék pro dny, kdy sluníčko v plné kráse ukazuje svou mocnou sílu a zpříjemněte si lenošení, odpočinek, koupání i relaxaci ve stínu slunečníku.

Jak na upevnění rohoží z bambusu, rákosu atd.

Rohože plní funkci estetickou i praktickou, a to jak v interiéru tak v exteriéru. Jak si vybrat tu správnou a jak ji spolehlivě upevnit?

Jakou stínící tkaninu na plot?

Chcete si zajistit více soukromí na zahradě či se chránit před nepříjemně prudkými slunečnými paprsky? Nemáte ideální vztahy se svými sousedy či jen prostě chcete změnit celkovou vizáž zahrady? Pak neváhejte a pořiďte si stínící tkaninu na plot. Tyto tkaniny jsou k dostání za poměrně přijatelné částky a ochrání Vás před veškerými nežádoucími vlivy. V konečné fázi Vám při vhodném umístění zajistí i příjemné místo pro odpočinek na zahradě, a to bez nepříjemně ostrých slunečním paprsků. Před sluncem dokáží rovněž ochránit i rostliny. Stínící tkanina je poměrně rychlým řešením každého Vašeho problému, jelikož výstavba nového plotu či zdi je jednak časově, ale také i finančně náročná. 

Jak na stínící polep oken?

Není to ani tak novinka na trhu, jako momentální trend. Řeč je stínících protislunečních fóliích, které se lepí na okna. Předejít tak lze přehřívání interiérů a tím usnadnění pobytu v kancelářích, obchodech, bytech i rodinných domech. V létě tedy slouží proti horku a slunci, v zimě naopak zabraňují tepelným ztrátám přes málo izolovaná okna.

Jak vybrat venkovní žaluzie?

venkovními žaluziemi se je možné setkat stále častěji. Kdo by si také v České republice pořizoval třeba venkovní okenice? Venkovní žaluzie poskytují účinnou ochranu před ostrým slunečním svitem, ale i před krajně nepříznivým počasím. Na následujících řádcích se lze seznámit s osvědčenými radami, jimiž se je záhodno při jejich výběru řídit.

Jaké jsou možnosti vnějšího stínění oken?

Světlo v místnosti ovlivňuje pozitivně i negativně psychiku lidí. Proto je důležité se světlem správně pracovat. Zatímco dříve byly upřednostňováno vnitřní stínění, v současnosti se využívá předností vnějšího stínění. Tím se paprsky a přebytečné teplo pohltí již před domem a neprostoupí ani k prvnímu sklu. Existují různě intenzivní stínidla. V zimě mohou některé druhy navíc přinášet úsporu energií díky tepelné izolaci. Venkovní stínidla mění vzhled celé budovy, proto je vhodné zvážit při výběru design celého domu.

Jak na příjemný stín pomocí markýz?

Každý z nás čas od času rád nastaví tvář hřejivým slunečním paprskům. Když však teplé a slunné dny konečně nastanou, a rozzáří dny i naše tváře, kousek příjemného a chladivého stínu přijde vhod. Elegantním, praktickým a užitečným řešením je venkovní markýza. A vybírat můžete i druhy vhodné pro všechna roční období.

Různá řešení, jak na stínění

Léto má každý rád a každoročně jej vyhlížíme s radostným očekáváním sluníčka, teplých dní a hlavně možnosti být celé dny na čerstvém vzduchu. Na svých zahradách si budujeme příjemné posezení, vybízející k lenošení, grilování i zábavě, a tak si zasloužíme i praktické zastřešení, které nám poskytne příjemný i nezbytný chládek a stín. Ať už máte terasu, nebo jen zelený trávník, či snad dokonce jen prostorný balkón, nabídneme vám chytrá řešení, jak si elegantně dopřát žádaný stín. Uvnitř, i venku.

Z čeho se dá udělat stínění pergoly proti větru

Pergoly patří mezi okrasné a multifunkční stavby, které jsou v posledních letech velmi oblíbené A není divu! Tyto stavby totiž poskytují krásný prostor k posezení a relaxaci, proto jsou tak často vyhledávány. Nejvíce je využijeme během teplých letních měsíců. Aby nám do pergoly příliš nefoukalo, je možné udělat stínění proti větru, které zvládne každý a vyjde na pár korun. Stínění nás zároveň ochrání proti slunci a dešti. Jak ale pergolu vhodně zastínit či zastřešit?

Z čeho vyrobit boční stínění pergoly proti světlu?

Léta se v České republice stávají rok od roku teplejší a slunečnější. Postupná přeměna klimatu mírného podnebného pásu na subtropický se projevuje především na jihu Moravy.

Kdo by nechtěl s létě posedět v příjemném stínu a nechat se ovívat čerstvým vánkem? Před výhní panující zejména v betonových pouštích měst se můžeme chránit postavením pergoly. Ta dovoluje vzduchu proudit skrz dřevěnou konstrukci a vytváří polostín příjemný pro lidské oči. Samotná pergola ale nedokáže dokonale zastínit před dotěrnými slunečními paprsky. Na pohodlné letní sezení je třeba jí trochu pomoct. Jak na to?

Jak vyrobit stínítko na lampu?

Pokud nemůžete najít vhodné stínidlo na lampu, který by barevně doplňovalo styl vašeho interiéru, není nic lehčího, než si ho vyrobit. Pokud jste jen trochu zruční, věřte, že se nejedná o nic složitého a zabere vám to jen chvíli.