Oplocení pozemku

Inspirace: z čeho vytvořit živý plot

Živý plot je krásnou součástí zahrady, umí dopřát soukromí i blízkost přírody v jednom. Využít jej můžete nejen okolo zahrady, živé ploty umí hezky rozdělit zahradu nebo vytvořit útulný koutek v jeho rohu. Možností živých plotů je celá řada a každá z nich má své výhody i nevýhody. Projděte si naše inspirace a vyberte živý plot, který bude nejvíce vyhovovat vašim potřebám.

Proč oplotit stavební pozemek? Je to zbytečnost nebo nutnost?

Důvodů pro oplocení stavebního pozemku existuje hned několik. V první řadě jde o zajištění bezpečnosti na stavbě a dalším důvodem je ochrana stavebního materiálu a veškerého majetku používaného pro výstavbu. Volně přístupný pozemek je totiž nedostatečně chráněn a může být snadným cílem pro případné zloděje. Zjistěte si více informací o důvodech, proč si stavební pozemek rozhodně oplotit.

Stavba lesní oplocenky, názorný postup

Máte v plánu vysázet nové malé stromky v lese a potřebujete je co nejvíce ochránit před zničením? Na to existuje jednoduché řešení. Postavení oplocenky. V České republice je silně přemnožena lesní zvěř, která páchá největší škody. Je naprosto jedno o jaké stromy se jedná, ať už o listnaté, nebo cenné jehličnaté stromy. Velmi často je kvůli zvěři prostě nejde dopěstovat bez nějakého opatření. Jediná věc, která platí je oplocení. To dá stromům aspoň malou naději na přežití. Abychom neházeli všechnu škodu pouze na zvěř, musíme si přiznat, že velkým ničitelem se stává i člověka. Ten se prochází po lese, také velice často. A nebudeme si lhát, že někteří výrostci nám nechají stromky v klidu vysázené. Ano, oplocenku mohou přelézt, ale může to také velkou část lidí odradit. Pojďme se podívat na to, jak vlastně takovou oplocenku postavit.

Jak oplotit staveniště?

Oplocení staveniště je jedna z prvních věcí, na kterou by se měli stavebníci na začátku stavby domu či jeho rekonstrukci zaměřit. Složitost a nákladnost oplocení se liší podle toho zda jsme koupili samostatný pozemek (tzv. na zelené louce) nebo pokud ohraničujeme pozemek v již zastavěné lokalitě. V každém případě je potřeba pozemek zajistit tak, aby nemohlo dojít k jeho narušení či k zranění cizích osob.

Jak dlouho trvá výstavba plotů?

Plot má primárně chránit majitele stavby a jeho soukromí. Zároveň však musí splňovat i určitá estetická kritéria i nároky na údržbu. Proto si volíme adekvátní materiál pro realizaci. Jaká je časová náročnost výstavby v závislosti na tom, jaký plot vlastně chceme?

Jak na provizorní oplocení pozemku při stavbě domku?

Účelem dočasného oplocení pozemku je především zabránění přístupu na tento pozemek osobám, které k tomu nemají oprávnění. Tedy ochrana majetku a zároveň zajištění potřebné bezpečnosti na stavbě, neboť na zhotovitele stavby jsou z hlediska zajištění staveniště kladeny nemalé požadavky.

Jak se staví dřevěný plot

Dřevěný plot je v dnešní době relativně snadno dostupný. Navíc pro šikovného kutila s dostatkem času není žádný problém si postavit plot ze dřeva svépomocí. Jediné, co k tomu potřebujeme je materiál (dřevěné plotové sloupky, latě, tyčky, kotvící a spojovací prvky...), nářadí (vrták do země, rýč, lopatu, kladivo, provázek...) a chuť do práce - stavíme oplocení ze dřeva. Fotografie plotů.