Stropy

Příprava před malováním stěn a stropů

Chystáte se malovat? Řekne se to snadno, ale realizace už je náročnější. Důležitá je důkladná příprava, zjistěte, co vše potřebujete pořídit a na co se připravit.

Jak obložit stěny/strop korkem? Postup

Přemýšlíte nad obložením stěn a stropu korkem? Skvělý nápad. Korek je velmi žádaný stavební materiál, který má mnoho výborných vlastností. Navíc umí překvapit svým vzhledem a dodat interiéru velmi jedinečnou a stylovou atmosféru. Velkým plusem je i jeho snadná aplikace a možnost úpravy na požadovaný tvar. Víte, jak obložit stěny a strop korkem?

Jak vysoký strop v dílně a garáži?

Rozhodli jste se postavit novou garáž nebo dílnu? Pak je třeba se hned v úvodu zabývat tím, jaké rozměry, tedy i výšku stropu zvolíte. U novostaveb je to o něco jednodušší, protože vám výšku do stropu i ostatní rozměry určí projektant snadno. Při rekonstrukcích prostor to může být komplikovanější vzhledem k možnostem, které daný objekt nabízí i pro zkušené projektanty. A jak vysoký strop by tedy dílna nebo garáž měla mít?

Malba stěn a stropů - vše co je potřeba vědět + seznam výrobků

Nové nátěry interiérových stěn jsou prováděny různými typy nátěrových hmot za speciálních podmínek a vybranými postupy s ohledem na to, zda se jedná o výmalbu první na omítku nebo renovaci stávající malby. Rozdíly mezi postupy spočívají především v přístupu k ošetření podkladu pro dostatečnou penetraci a optimální pohledové vlastnosti nátěru po jeho nanesení a během užívání.

Oprava špinící barvy (u stěn, stropů)

Výběr vhodného typu barvy do interiéru je alfa omegou celé operace. Pokud na pomyslné startovní čáře uděláte chybu či vystřelíte při volbě druhu barvy od boku, můžete si celé snažení zbytečně zkomplikovat. 

Jak opravit strop v paneláku?

V panelákovém bytě se občas můžete setkat s tím, že mezi panely na stropě je viditelný přechod. Jak se dá podobný problém vyřešit?

Jak opravit praskliny na stropě?

Prasklý strop představuje nepříjemný problém mnoha majitelů nemovitostí. Jak na účinnou opravu?

Jak na akustický strop?

V současné době se při stavbách běžně využívá sádrokarton či Ytong a Porfix. Jenže tyto materiály nemusí být kvalitní hlukovou a akustickou izolací, a to především ve chvíli, kdy se při stavbě právě touto vlastností nezabýváme. S postupem času tak můžeme mít problém s akustikou v místnosti či s pronikáním hluku přes strop. Největší problém a hlučností a akustikou je zřejmě ve starých panelových domem, a to především díky použitému materiálu. Ani zde však není tento problém neřešitelný.

Jak vyrovnat prohnutý strop?

Váš strop se prohýbá, je nakřivo, nebo se na něm tvoří "vlnky"? S tímto se často potkávají majitelé straších staveb anebo ti, kteří prostě měli smůlu na řemeslníky, jež ho neudělali pořádně. jedná-li se o případ novostavby, nejjednodušší bude vzít smlouvu a omlátit jim ji o hlavu, ať to udělají znovu. Když už jste ale zabydlení, těžko by se vám chtělo vystěhovat se na pár dní jinam kvůli drobné vadě na kráse. Dá se to řešit i jinak, vzít to do svých rukou a my vám poradíme jak. A těch možnotí vám nabízíme rovnou několik!

Jak snížit strop? Jaké možnosti existují?

Existuje spousta důvodů ke snížení stropu, ať už je to nižší spotřeba energie na vytápění, modernější možnost bodového osvětlení nebo z důvodu estetického např. ve starém bytě či domě s nerovným a rozpraskaným stropem. My se budeme zabývat nejčastějšími 5-ti způsoby snížení stropu.

CEMIX - jednovrstvé omítání stěn a stropů

Sádrové a vápenosádrové omítky mají naprosto jedinečné vlastnosti a proto odpovídají trendům moderního stavebnictví. Vyrábí je firma Cemix, která působí na českém trhu již řadu let.

Jak postavit strop z POROTHERMU? - krok za krokem

Rychlá a efektivní výstavba keramického stropu Porotherm je zajištěna díky předem vyrobených prefabrikovaných prvků. Tyto prvky jsou vyráběné pomocí moderních technologií a technologických postupů, které zajišťují nejvyšší kvalitu. Ačkoliv je realizace tohoto stropu jednoduchá, je důležité dodržovat zásady, které uvádí především výrobce.

Skladba dřevěného stropu

Tradiční dřevěné stropní konstrukce rozdělují budovu po výšce. Pomocí nosných prvků přenáší zatížení, vyvolané buď nenosnými příčkami, vlastní hmotností, zařízením nebo hmotností osob nebo mimořádným zatížením vznikajícím při nehodách nebo haváriích. Kromě toho by stropní konstrukce měla splňovat požadavek požární odolnosti a tepelné a akustické izolace.

Stropní konstrukce - druhy stropů a jejich přednosti

Úkolem stropních konstrukcí je z pohledu statiky přenášet zatížení do okolních nosných stěn. Díky stropům dokáží stavby ušetřit mnoho místa, kterého bývá v některých oblastech velmi málo. V článku se dozvíte základní informace o stropech klenbových, dřevěných, z ocelových nosníkůkeramických a železobetonový.

Dřevěné stropy (výhody a nevýhody)

Nejčastěji se s dřevěnými stropy setkáváme u lidových staveb. V období před 2 světovou válkou byly nejvíce využívány, jak v bytové tak i v rekreační, občanské a zemědělské výstavbě. Moderní dřevo-stavby se vrací k tomuto přírodnímu materiálu a to především kvůli jeho vlastnostem. V tomto článku se dozvíte, jaké mají dřevěné stropy výhody a nevýhody.