Bydlení

Kdy rekonstruovat byt?

Nabízí se odpovědět, že nejlépe ve chvíli, kdy to byt potřebuje a kdy na to máme peníze. Než se do rekonstrukce dáte, měli byste si odpovědět na několik základních otázek.

Snížení horka v domě?

Letní vedra rozpalují i naše domy. Ne každý snáší klimatizaci, protože velké teplotní šoky jsou častou příčinou angín, nachlazení a dalších onemocnění. Vůbec se třeba nehodí pro revmatiky. Navíc je klimatizace také velkým konzumentem energie, což se může nepříjemně odrazit v účtu za elektřinu. Ochladit byt či dům ale můžete i jinak. Každý stupeň na teploměru dolů příjemně ovlivní pobyt doma.

Jednoduchý návod na provonění celého bytu

Také milujete ten pocit, když to u vás doma krásně a příjemně voní, ale nechcete utrácet za předražené vonné tyčinky nebo svíčky? To ani nemusíte, krásně vonět to u vás doma může i bez nich. Zde najdete jednoduchý návod na výrobu krásně vonící a skvěle vypadající vůně, kterou zvládnete vyrobit během 15 minut.

Jak rychle najít pronájem bytu? 4 nejlepší způsoby hledání pronájmu!

Hledáte pronájem bytu? Zde se dozvíte nejběžnější metody hledání. Pravděpodobně je všechny znáte, jen jste si třeba neuvědomili, že hledat lze i takto.

Co vědět při koupi bytu - s jakými náklady počítat, kolik mít naspořeno a jak je to s DzNN?

Koupě nového domova je pro většinu lidí jedna z nevýznamnějších životních momentů. Chystáte se pořídit vlastní byt či dům? Pak je tento článek právě pro Vás. Dozvíte se s jakými náklady počítat a kolik mít naspořeno, jak je to s daní od roku 2018 a možnostmi financování bydlení. Jelikož při pořízení domu či bytu často utratíme všechny své úspory, je nutné jednat uváženě a nenechat se ničím zaskočit. Při koupi myslete např. na výdaje na rekonstrukci či daň z nabytí nemovitosti.

Jak napsat stížnost na hluk od souseda?

Mít hlučné sousedy dokáže pořádně znepříjemnit život. Naštěstí se můžete bránit. Kde a jakým způsobem?

Bydlení v kontejneru - jak na to?

Alternativní řešení čehokoliv je dnes velice v módě. Co takhle přidat svou trošku do mlýna a podívat se na alternativní způsob bydlení? Tím je rozhodně bydlení v kontejneru. Ne v tom na odpadky, ale tzv. přepravním lodním kontejneru. Nebudu vás moc dlouho napínat, pojďme si říct, o co jde a co to přináší jak majitelům, tak světu.

Nejlepší způsob jak ohřívat a skladovat teplou vodu

Ať už stavíte nebo rekonstruujete, budete muset řešit možnosti ohřevu teplé vody. Teplá voda je v dnešní době nezbytností v každé domácnosti. Mnoho z nás si bez ní nedovede běžné fungování ani představit. Naštěstí existuje řada nejrůznějších způsobů, jak vodu ohřívat i skladovat. Některé způsoby jsou více energeticky náročné a jiné méně. Za zmínku samozřejmě stojí i takové, na které lze získat nejrůznější dotace.

Jak na zdravé bydlení?

Pod pojmem „zdravé bydlení“ si pravděpodobně každý představí něco trochu jiného. V zásadě však existují dva hlavní směry, na které vhodné bydlení a život jako takový, rozdělujeme. Za samozřejmé vnímáme především hygienickou čistotu a praktické řešení našich domovů a v neposlední řadě také psychickou pohodu a útulnost interiérů. Oba tyto aspekty jsou velice důležité a v našich životech nepostradatelné.

Jak začít s rekonstrukcí panelákového bytu?

V klasickém paneláku u nás bydlí poměrně velké množství lidí a zřejmě ještě hodně dlouho tam bydlet budou. Ale pokud chcete v paneláku bydlet jako v 21. století a ne jako v retro seriálu, rekonstrukci se nevyhnete. Než se vrhnete do vlastních stavebních prací, neměli byste podcenit přípravu.

Jak poznat kvalitní lokalitu pro bydlení?

Co sledovat při výběru lokality

Lokalita ovlivňuje cenu realit pravděpodobně nejvíc ze všech aspektů. Co tedy má vliv na celkové hodnocení lokality a čeho si všímat?

Jak vylepšit bydlení v paneláku?

Bydlení v paneláku po mnoho let připomínalo spíše bydlení v králíkárně, a často se na toto téma vtipkuje i dosud. Pokud nemáte možnost pořídit si rodinný dům, nebo po této variantě bydlení ani netoužíte, a jste zkrátka panelákový typ, i tak si svůj interiér můžete proměnit k nepoznání. Po překročení prahu vašeho panelákového bytu se tak rázem ocitnete v jiném světě.