Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Vhodné umístění šatní skříně

  

Rekonstruujete byt a nebo projektujete nový dům a přemýšlíte, kolik budete potřebovat úložných prostor? A co teprve kam je umístit? Šatní skříň nemusí být jen naproti postele, inspirujte se našimi tipy na možnosti umístění šatní skříně v různých místnostech i v rámci pokoje.  

Umístění šatní skříně podle místnosti

V šatní skříni často skladujeme mnoho dalších věcí než pouze oblečení a nabízí se tak více vhodných místností, kam skříň umístit. Nebo někdy máme menší ložnici a šatní skříň se do ní zkrátka nevejde. 

Chodba

Dobrým tipem na umístění šatní skříně je prostorná chodba, kam se šatní skříně často vejdou. 

Výhodou je, že taková skříň je přístupná všem členům v domácnosti. Dalším neocenitelným bonusem je umístění v chodbě, kam můžete uložit oblečení či obuv hned po příchodu domů.  

Nevýhodou šatní skříně ve společném prostoru je ztráta soukromí. Pokud navíc máte ložnici nebo prostor, kde se chystáte a převlékáte o něco dál v domě, můžete se trochu nachodit. To už je pak na zvážení každého, zda mu to tak vyhovuje.  

Šatna nebo samostatná místnost

Někteří mají možnost mít samostatnou místnost, která je buď technickou místností nebo slouží jako domácí sklad, případně je rovnou navržena jako šatna pro šatní skříně a další úložný prostor. Pokud navíc dům teprve projektujete a máte možnost takovou místnost umístit v blízkosti ložnice, máte vyhráno. Šatnu ale můžeme nalézt i v různých bytových jednotkách. 

Nespornou výhodou jsou možnosti úložného prostoru. Do šatny se vám často vejde celá šatní skříň, máte dostatek prostoru na ramínka s bundami i saky, rovněž na police na obuv. A také se v něm určitě najde prostor na sezónní věci, které jen čas od času přeskládáte podle ročního období. 

Nevýhodou je, pokud je přístup do šatny pouze z ložnice a nemusí být přístupná všem členům domácnosti, kteří ji ale občasně potřebují také využít. 

Ložnice

Asi nejčastějším umístěním však zůstává právě ložnice pro dospělé, případně dětský pokoj pro děti. 

Výhody skříně v ložnici jsou jasné, máme soukromí a oblečení máme hned po ruce, když vstaneme nebo jdeme spát.  

Nevýhodou pak může být, pokud v šatní skříni skladujete věci, které sem tam potřebují všichni členové domácnosti a zároveň si chcete v ložnici zachovat soukromí. Musíte se pak společně domluvit, jak užívání skříně bude probíhat. 

Umístění šatní skříně v rámci místnosti 

Máme pro vás také tipy na umístění skříně v prostoru, můžete se inspirovat následujícími možnosti:

  • Výklenek - pokud navrhujete nové pokoje nebo máte to štěstí, že ve vašem pokoji je výklenek, je to ideální místo na umístění šatní skříně, aby se do ní toho hodně vešlo a zároveň nepřekážela a splynula s prostorem v pokoji. 
  • Podél kratší stěny místnosti - aby byly skříně efektivně využity a nezabíraly mnoho prostor u hlavní stěny, je dobrým tipem je umístit podél kratší stěny místnosti a využít tak celý prostor stěny. 
Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)