Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Jak vylepšit bydlení v paneláku?

  

Bydlení v paneláku po mnoho let připomínalo spíše bydlení v králíkárně, a často se na toto téma vtipkuje i dosud. Pokud nemáte možnost pořídit si rodinný dům, nebo po této variantě bydlení ani netoužíte, a jste zkrátka panelákový typ, i tak si svůj interiér můžete proměnit k nepoznání. Po překročení prahu vašeho panelákového bytu se tak rázem ocitnete v jiném světě.

Proměna od základů aneb sláva rekonstrukci

Pokud jste si pořídili nový byt, a zbyly vám finance i na jeho proměnu, pak je ten nejlepší čas, proměnit panelákovou uniformitu v jedinečnost a styl. Z původního bytu tak nemusí, jak se říká, zůstat ani kámen na kameni.

Pokud to patřičné úřady povolí, a potřebné rozvody umožní, můžete:

  • zcela změnit dispozici bytu i jednotlivých místností. Nejste zrovna zapálení kuchaři? Pak vám postačí kuchyň na chodbě, a rázem máte místnost navíc. Kde dříve byla chodba, může být šatna či komora, a z velkého pokoje vykouzlíte rázem dva menší pro vaše ratolesti.

  • jste nespoutaní a nechcete se nechat škatulkovat ani doma? Pak si panelákový byt proměňte ve vzdušný, a životem pulsující, loftový byt - svět bez vnitřních zdí, příček i dveří, s úžasným originálním designem

  • pokud má váš nový byt balkón, při svých plánech nezapomínejte ani na něj. Využijte možnosti jeho zasklení a rázem tak máte úžasnou zimní zahradu, pracovní kout či trucovnu.

I částečná rekonstrukce dokáže divy

Pokud se nechcete pouštět do žádných velkých akcí, ale po změně zoufale toužíte, rekonstrukce koupelny či kuchyně bývá častou první pomocí k zútulnění bydlení.

Můžete se však pustit o kousek dál, a popustit uzdu své fantazii:

  • pozměňte styl a vstup do vaší kuchyně. Propojte obývací pokoj s kuchyní, a vytvořte si moderní ostrůvek. Doplnit jej můžete neviditelnými dveřmi, které schovány ve stěně čekají na příležitost, kdy si s jejich pomocí vytvoříte opět dvě oddělené místnosti

  • koupelna propojená s ložnicí jen v televizních seriálech? A proč ne u vás doma? Pokud s koupelnou sousedí pokoj, přestěhovat do něj ložnici je to nejmenší, a probourání druhých dveří je už jen maličkostí :) Rázem tak máte jedinečné soukromí i svůj vlastní filmový styl

  • máte-li klasickou panelákovou koupelnu bez vlastního okna, i tak do ní můžete snadno přivést denní světlo. Stačí použít stále moderní luxfery a stávající stěny těmito, světlo prostupnými a stylovými, skleněnými kousky nahradit. Styl vašeho bydlení má rázem nový rozměr

Pokud už bydlíte, a toužíte po změně, vsaďte na drobnosti

Nepřipadá-li rekonstrukce v úvahu, i tak můžete kouzlit i z mála. Vsaďte na drobnosti – nová výmalba, přestěhování nábytku, nebo dekorace a doplňky třeba v provensálském, či retro stylu, rozhodně váš příbytek zútulní.  

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články