Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Výhody a nevýhody bydlení v tiny house

  

Bydlení v tiny house vyhledává v posledních měsících stále větší procento obyvatel, a to po celém světě. My si dnes představíme, co si pod pojmem tiny house vlastně představit a jaké jsou výhody i nevýhody tohoto typu bydlení. Následně už bude záležet na každém z vás, jestli se mu tento typ bydlení bude líbit či nikoliv. Jak už ale napovídá první věta, tiny house je v poslední době často vyhledávaným dotazem.

Co je to tiny house?

Jde o trvale obyvatelný dům, který je ovšem postaven na velmi malé ploše. Na rozdíl od mobilního nebo zahradního domku musí projít přísnými požadavky, aby byl dům ve finále označen jako tiny house. To je také důvod, proč se dá v domě žít celoročně. Svým způsobem jde vlastně o normální dům. Zásadní rozdíl je ve velikosti domu. Tiny house je postaven opravdu na malé ploše. Je potřeba se tedy smířit s malým vnitřním prostorem a minimalistickým bydlením.

Nyní se pojďme společně podívat na výhody a nevýhody bydlení v tiny house. Jako první se podíváme na výhody. Co nám může přinést bydlení v malém domě a na relativně malé ploše? Prvotní výhodou je flexibilita a mobilita. Tiny house jde snadno přestěhovat. Pokud se vám už nebude líbit na daném místě, je možné jej přestěhovat do jiného regionu. Pochopitelně vždy je potřeba mít souhlas a jednat s úřady. Záležet bude také na místě, kde žijete. Tím máme na mysli stát. Jeho flexibilita a mobilita vám umožňuje žít opravdu všude a na malém prostoru.

K obrovským výhodám patří také finanční úspora. Stavba tiny house je levná, a tak ušetříte relativně velmi zajímavé peníze. Kromě toho nevyžaduje tolik energie, čímž snížíte zase běžné měsíční náklady. Co se týče údržby tiny house, opět se můžete radovat. I v tomto případě odcházíte jako vítězové. V neposlední řadě je obrovskou výhodou také ekologická úspora. Tiny house je postaven z kvalitních a udržitelných materiálů. Žijte levně a navíc ještě ekologický díky tomuto typu bydlení. Ušetříte tím životnímu prostředí.

Nevýhody bydlení tiny house

Velkou nevýhodou je prostor, ve kterém žijete. Budete se muset smířit s minimalistickým stylem bydlení. Rozhodně zapomeňte na zbytečnosti, protože se zde pro ně nenajde místo. Kromě toho budete muset více uvažovat nad organizací. Omezený prostor je zde totiž největším nepřítelem. Další nevýhodou je ztráta soukromí. Určitě každý z nás ocení trochu klidu, a to i před rodinou nebo svým protějškem. V tiny house to zkrátka nebude možné, protože prostoru tady opravdu není nazbyt.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)