Úvod  ›  Seznam štítků  ›   ›   › 

Jak rychle najít pronájem bytu? 4 nejlepší způsoby hledání pronájmu!

  

Hledáte pronájem bytu? Zde se dozvíte nejběžnější metody hledání. Pravděpodobně je všechny znáte, jen jste si třeba neuvědomili, že hledat lze i takto.

Někde na vás možná čeká ten nejlepší byt, ale vy se o něm nedozvíte. Tím, že využijete více možností hledání, rozšíříte obzor a zvýšíte potenciál výběru. Naopak, zájem o byty je veliký.

Pronájem bytu lze hledat různými způsoby

Kdo hledá, ten najde, alespoň se to říká. Pokud se bavíme o pronájmech, může se to značně protáhnout. Na místě je trpělivost a pečlivost, jelikož se jedná o dlouhodobé rozhodnutí, které může přinést nesnáze a závazky. Na druhou stranu správná volba vás může dovést k bydlení, které vám přináší radost a ne útrapy. Abyste byli se svou volbou spokojení, hledejte systematicky a pečlivě, přece štěstí přeje připraveným! Konec konců je to investice do vašeho života.

Možností kde a jak hledat nový pronájem je mnoho. Pojďme se podívat na 4 nejčastější:

  • internet
  • poptávka přímo u realitních kanceláří
  • známí a přátele
  • procházka

Abyste se neztratili v průběhu vybírání a obvolávání, doporučuji vám psát si poznámky. Pomohou vám s lepší orientací v tom, co jste našli, komu jste zavolali, bližších informacích, na které jste přišli atd. Představte si např. situaci, kdy jste zavolali již na páté číslo, a teď vám volá někdo zpátky… Nebo kdy po týdnu někdo volá, že tedy sníží cenu na tolik a tolik Kč – vyplatí se, který byt to vlastně byl a kolik zlevnil? Tuto možnost určitě nepodceňujte.

Internet

Internet je svým způsobem dálnice trhu s nemovitosti. Podle některých zdrojů na internetu najde asi 95 procent nemovitostí k pronájmu. Internet je skvělý zdroj ať už hledáte nákup či pronájem. Jen na třech nejrozšířenějších doménách najdete téměř všechny nabídky realitních kanceláří.

Chcete spíše podnájem přímo od vlastníků? Není problém! I na to má tento zdroj odpověď. Existuje několik webů, kde najdete právě takovéto inzeráty přímo od vlastníků, tedy žádné prodeje či pronájmy, které zprostředkovávají kanceláře a berou si za to tučné provize.

Rozhodně ale zvažte, jestli pronájem přeci jen nechcete vyřizovat přes kanceláře. Ptáte se proč? Hlavní důvod je ten, že realitka za vás vyřídí mnohdy veškeré právní náležitosti. Budete tak podstupovat mnohem menší riziko, že opomenete nějakou podstatnou náležitost. Rovněž může dojít k sporům v případě nevhodné podoby smlouvy. Je tedy na vás zda si věříte a podstoupíte vyřizování na vlastní pěst nebo se raději schováte pod roušku realitních kanceláří.

Realitní kanceláře

Teď ale jedna nevýhoda internetu. Není na něm vše - jak to? Ty nejlepší nabídky se totiž prodávají ihned zájemcům, kteří jsou zapsáni u realitek v databázích. Tyto zájemce kanceláře obesílají přednostně. Jak se stát takovým exkluzivním zájemcem? Ideálně si, než jim napíšete, založte novou e-mailovou adresu, abyste tu svou nezahltili těmito zprávami. Na internetu si vytipujte několik nejlepších a největších kanceláří. Sepište si, jaký byt hledáte. Nebojte se být podrobní a také je upozornit, aby vám nezasílali nevyhovující nabídky. 

I přes tuto drobnou nevýhodu, jsou realitní kanceláře skvělou a docela snadnou možností na hledání pronájmu. Kromě samotné inzerce obvykle nabízí širokou paletu dalších služeb. Z nich oceníte například právní servis, který vám může ušetřit nemálo času a starostí!

Známí a přátelé

Říká se, že opravdovým bohatstvím jsou dobří přátelé. Nebojte se je vyzkoušet a zeptejte se jich. Může se snadno stát, že vám dohodí skvělou nabídku, předají zkušenosti a nápady nebo i reference na některé realitky. Využijte sociální média, společný známý může navíc pomoci k lepší nabídce.

Procházka

Mějte oči otevřené. Může to znít naivně, ale i takto lze najít skvělou nabídku. Sami se zamyslete a zapátrejte v paměti. Určitě zjistíte, že jste již nějakou nabídku zahlédli, třeba při venčení psa. Výhoda je také v tom, že rovnou při prvním zahlédnutí znáte okolní prostředí, zbývá jen interiér.

Rada na závěr

Pokud jste našli super nabídku, nevolejte ještě, ale nejprve si ji zkuste vyhledat v nějakém vyhledávači. Není zas taková výjimka, že stejnou nabídku nabízí více kanceláří, a dokonce za různé ceny či podmínky. Pak si jen vyberte tu pro vás nejlepší.

Nyní už víte jakým způsobem hledat. Máte již osobní zkušenosti s hledáním? Jak jste hledali vy?

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 2.17/5 (6 hlasů)

Související články