Úvod  ›  Seznam štítků  ›   ›   ›   › 

Jednoduchý návod na provonění celého bytu

  

Také milujete ten pocit, když to u vás doma krásně a příjemně voní, ale nechcete utrácet za předražené vonné tyčinky nebo svíčky? To ani nemusíte, krásně vonět to u vás doma může i bez nich. Zde najdete jednoduchý návod na výrobu krásně vonící a skvěle vypadající vůně, kterou zvládnete vyrobit během 15 minut.

1. Krok - připravte si věci

Potřebovat budete tyto věci:

  • sklenici
  • esenciální olej s vaší oblíbenou vůní
  • crystal soil kuličky (najít je můžete také pod českým názvem vodní korálky)
  • kousek látky (popř. postačí i papírový kapesník)
  • nůžky
  • a provázek nebo stuhu

2. Krok - dejte kuličky do sklenice

Dejte crystal soil kuličky do sklenice a přidejte vodu. Kuličky postupně vodu nasáknou a zvětší se. Musíte odhadnout kolik kuliček a kolik vody přidat podle velikosti sklenice, ale to časem poznáte, když to budete dělat víckrát. Pokud si nejste jistí, je lepší dát méně a pak přidat, než zbytečně vyhazovat. Kuličky ale stojí pár korun, takže ani když jich budete muset pár vyhodit, pod mostem určitě neskončíte.

3. Krok - počkejte než kuličky nabobtnají

Poté počkejte až se kuličky nasáknou vodou, obvykle to netrvá déle než 10-15 minut. Pokud voda dojde a kuličky ještě nebudou dostatečně velké, přilijte. Naopak pokud voda zbude, kuličky už neporostou, ale sklenice stále nebude plná, přidejte kuličky. Až bude sklenice plná akorát, zbytek vody vylijte, popř. vyhoďte přebytečné kuličky, které nesmí přesahovat přes okraj.

4. Krok - přidejte esenciální olej

Když vylijete přebytečnou vodu, a ve sklenici zůstanou jen kuličky, přidejte pár kapek esenciálního oleje. Záleží na jeho aromatičnosti, obvykle stačí kolem 5-10 kapek, ale množství určitě podle vůně poznáte sami.

 

5. Krok - poslední úpravy

Nakonec místo víčka přivažte na vršek sklenice kousek látky nebo kapesník. Látka musí být tenká, aby přes ní vůně prošla. Pokud chcete dát svůj voňavý výrobek někomu jako dárek, pod látkou sklenici zavřete víčkem, které si pak obdarovaný sám sundá.

Vůně vydrží vonět tak dlouho, jak dlouho voní esenciální olej. Pokud dovoní, ale kuličky budou stále nabobtnalé a budou vypadat dobře, stačí jen přidat pár kapek esenciálního oleje, a bude vonět dál. Když ale kuličky začnou vysychat a zmenšovat se (obvykle po pár týdnech), můžete vyrábět znovu. Pokud začnete vyrábět novou vůni do stejné sklenice, nejdřív sklenici vypláchněte octem, který stahuje pachy. Tím se zbavíte předchozí vůně a můžete zkusit novou. Některé vůně jsou ale silné, a nepustí hned, v takovém případě nechte ocet působit třeba přes noc.

A máte hotovo! Jak vidíte, jde opravdu o jednoduchý návod, s kterým si poradí naprosto každý. Vůně provoní celou místnost, takže pokud máte rádi provoněný byt, neváhejte jich vyrobit rovnou víc, do všech místností, ve kterých trávíte čas. Určitě budete nadšení!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 4.67/5 (3 hlasy)