Úvod  ›  Seznam štítků  ›   ›   › 

Myčky na nádobí - investice, která se vyplatí

  

Myčka na nádobí již dnes dělá společnost v nejedné domácností. Její pořizovací náklady jsou sice vyšší, ale tato investice se vyplatí, jelikož myčky šetří energii, vodu a váš čas. Díky ním ve výsledku ušetříte oproti jejich investici tisíce korun.

Na našem trhu se dá sehnat mnoho myček, které disponují různými funkcemi, režimy a také samozřejmě jinými rozměry a rozdílnou cenou. K dostání jsou myčky volně stojící i věstavěné a sehnat lze i myčky menších rozměrů, které se vejdou i do relativně malých kuchyní. Teď už nemáte žádný důvod na to, abyste si myčku nemohli pořídit i u vás doma.

Ekonomicky úsporné

Bezesporu největší výhodu myčky na nádobí skrývají ve své ekonomické úspoře. Mnoho studií uvádí, že s myčkou na nádobí ušetříte až pětinu vody, kterou byste spotřebovali při ručním mytí nádobí. U elektrické energie je to úspora oproti ručnímu mytí zhruba o polovinu. Připomenout je dobré i to, že šetří váš čas, jelikož myčky umyjí veškeré nádobí za vás.

Malá kuchyň? Není problém!

Majitelé menších kuchyní a bytů si mohou také pořídit myčku na nádobí a to bez větších starostí o to, kolik místa jim v kuchyni po pořízení myčky zbude. Existují totiž svými rozměry úzké myčky, které mají v průměru na šířku okolo 45 cm. Kdysi tyto myčky nedisponovali příliš velkou kapacitou, ale v současnosti se již tím nemusíte znepokojovat. Výrobci si jsou toho vědomi a úzké myčky jsou vyráběny s dostatečnou kapacitou, která pojme až deset souprav nádobí.

Funkční vlastností myček

Ve výbavě myček můžete najít i mnoho inteligentních funkcí a to jak u těch věstavěných, tak u volně stojících. Většina moderních myček na nádobí je vybavena LCD displejem, díky kterému můžete jednoduše a hlavně pohodlně nastavovat různé mycí režimy a další důležitá nastavení. Také nezapomínejme u některých druhů myček i na funkci Aquastop, což je bezpečnostní technologie, která zabraňuje únikům vody z přívodní hadice. Dále tu je funkce Multitablet, která dovoluje nastavit použitý čistící prostředek, což způsobí jeho lepší působení při mytí nádobí.

A cena?

Průměrná cena myček na nádobí se pohybuje okolo 10 000 Kč, což sice není málo, ale časem se vám tato investice nesmírně vyplatí. Jak již bylo řečeno v úvodu článku, myčky na nádobí dokážou snížit výdaje za mytí nádobí oproti ručnímu mytí až o několik tisíc korun ročně.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články